Jak na závěrečnou jízdu v autoškole? Přečtěte si praktické tipy!

Kéž by existoval univerzální návod, jak zkoušky v autoškole zvládnout levou zadní již napoprvé. Jenomže teorie je jedna věc a praxe druhá. Provoz je dynamický a situace se může kdykoliv změnit. Proto byste měli mít v malíku pravidla silničního provozu, zachovat chladnou hlavu, předvídat a řešit vše v klidu.

Závěrečná jízda trvá cca 20 minut. Na místo spolujezdce si jako obvykle sedne váš instruktor a na zadní sedadla zkušební komisař s dalším žákem. Komisař vám bude dávat pokyny, které mohou být leckdy matoucí. Rozhodně se s ním nehádejte – má vždycky pravdu. Proto k němu s respektem a pokorou. V případě jakékoliv křivdy jistě najdete zastání u svého instruktora.

Na co si dát pozor, nám prozradili instruktoři z renomované Autoškoly KING. Pražská autoškola své žáky vede k tomu, aby byli během jízdy maximálně obezřetní a zbytečně nestresovali. Důležité je zhluboka dýchat, věřit si a dávat si pozor na závažné přestupky.

autotips.cz_autoskolaking_cz_01

Před jízdou

Před jízdou si nastavte polohu sedadla tak, abyste měli perfektní výhled. Nezapomeňte zkontrolovat polohu zrcátek, připnout si bezpečnostní pás a zapnout světla. Zařaďte až v momentě, kdy vám dá komisař pokyn k jízdě. Bez těchto zdánlivých drobností řidičák neuděláte!

Výjezd z parkoviště a ostrý provoz

Při výjezdu z parkoviště se pořádně rozhlédněte a používejte směrovky. Jakmile se zapojíte do provozu, bedlivě dbejte pokynů komisaře.

Častým nešvarem žáků je nedodržení rychlostních limitů. Ovšem pozor – komisaři si potrpí na plynulou jízdu, takže byste neměli jezdit ani příliš pomalu. Snažte se využívat pohybové energie vozu, dbejte na zařazení vhodného převodového stupně a nemějte těžkou nohu.

Velkou chybou je nezastavení na stopku, nedání přednosti v jízdě autobusu vyjíždějícímu ze zastávky a ignorace chodců, kteří byli u přechodu dříve, než k němu dojel automobil.

https://www.youtube.com/watch?v=ODz316jO4RU

Základem je kvalitní výcvik

Chcete mít jistotu, že vás instruktor připraví na všechna úskalí závěrečných zkoušek? Pak vám nezbude, než se přihlásit do kurzu v dobré autoškole. Sázkou na jistotu je zmíněná Autoškola Praha KING, která zaměstnává pouze zkušené učitele s mnohaletou praxí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *