Vystrnadí Kodiaq Octavii z pozice nejprodávanějšího vozu?

Nové škodovácké SUV Kodiaq boří zažité standardy. Pravděpodobně se stane nejprodávanějším vozem na úkor Octavie. Že by snad Češi přišli na chuť velkým autům podobně jako v zámoří? Nenechte se mýlit. I na tuzemském trhu je o Kodiaqa velký zájem, ale nejprodávanějším se zřejmě stane u protinožců.

Na českém automobilovém trhu je dlouhodobě nejprodávanějším vozem Škody model Octavia. Jen pro představu – v říjnu tohoto roku došlo k registraci 21 905 vozidel, z nichž každé osmé až deváté byla právě „oktávka“ ve verzi liftback nebo kombi. A co se týče celkového objemu vozidel značky Škoda, patří Octavii více než třetina.

autotips-cz_auto-poly_cz_01
Oblíbená Škoda Octavia

Podobně je na tom prodej v zahraničí, ale na některých trzích by mohla zamíchat kartami Škoda Kodiaq. Podle šéfa australského zastoupení Michaela Irmera bude škodovácké SUV „jedním z bestsellerů“ a jednoho dne by mohla překonat i Octavii. Aby se tak stalo, musí Australané koupit zhruba dva tisíce vozů za rok. Nová Škoda Fabia příliš v Austrálii netáhne, ale o to větší zájem o ni jeví evropští zákazníci.

Mladoboleslavská automobilka v Austrálii v současné době prodává kolem 4 500 aut ročně a přibližně polovina připadá na Octavii. A jen tak mimochodem, většina protinožců přitom holduje variantě RS. V roce 2018 by mohl celkový objem prodaných vozů stoupnout na 7 500 a většina registrací by měla připadnout modelům Octavia a Kodiaq.

autotips-cz_auto-poly_cz_02
Nová Škoda Kodiaq

Na australském trhu bude zpočátku k mání pouze verze s benzinovým dvoulitrem o výkonu 180 koňských sil. Poté se k ní přidá o 10 koní výkonnější dieselová verze. Oba modely budou disponovat automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol. Australští zákazníci se zároveň dočkají bohaté standardní výbavy, která bude satisfakcí za vyšší pořizovací cenu. U nás jsou základní ceny o poznání nižší, což potvrzuje zveřejněný Škody Kodiaq ceník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *