S nástupem podzimu nás motoristy čeká spousta povinností, které musíme zařídit, aby nám automobil sloužil v pořádku i v zimě. Kromě kontroly chladící kapaliny, stavu baterie, promazání všech důležitých součástí – nezapomeňte na údržbu gumových součástí, aby vás v zimě nezlobilo dovírání dveří. S tím jak se teploty pomalu ale jistě blíží k nule nás také čeká přezutí na zimní pneumatiky.

Jak vylepšit vzhled vašeho automobilu?

Většina z nás používá na zimu tzv. plechové disky, s kterými vypadá naše auto smutně a oproti hliníkáčům také méně reprezentativně. Jak si pomoci? Vyberte vašemu motorovému mazlíkovi kvalitní nové poklice. Pokud jsou poklice správně vybrány tak, aby ladily k designu a barvě auta, můžou vzhled našeho čtyřkolového miláčka povýšit na úplně jiný level.

Kromě potřebné technické údržby nezapomeňte v autě pořádně vysát, vyměňte letní koberečky za v zimě praktičtější gumové, dopřejte svému autu poslední kvalitní koupel s přídavkem vosku, aby lépe odolával povětrnostním vlivům, pomalu vytáhněte škrabky, či rozmrazovače, pečlivě vyčistěte větráky, a sedačky, aby se vám v zimě lépe cestovalo.

Jak ochránit sedačky?

Pokud již vaše sedačky mnohé pamatují a některé skvrny od vašich dětí či čtyřnohých miláčků nejde dočistit, je nejvyšší čas pořídit kvalitní potahy do auta. Nejenže vám potahy do auta pomohou zakrýt již stávající skvrny, ale pokud jste majitelem novějšího vozu a chcete uchovat jeho hodnotu pro jeho případný prodej, pomohou vám ochránit vaše sedačky po delší dobu. Zároveň jsou i designovým kouskem, který pomůže doladit interiér vašeho vozu. Při výběru potahů do auta je důležité vybrat kvalitní potahový materiál, zároveň dbejte na to, aby seděly do vašeho vozu, případně nebránily airbagům, či pásům.

Hledejte potahy autosedaček s nejvyšší mírou životnosti. Pokud vlastníte pejska, či malé děti, zvažte vodotěsné potahy, které se snadno čistí a nereagují s jinými fyzikálními faktory, jako jsou bahno a prach. To vše hraje obrovskou roli při udržování kvality vašich autosedaček po dlouhou dobu. Dbejte na to, aby na ušití potahů byly použity kvalitní průmyslové nitě, jinak se vám začnou brzy párat.

Náš TIP: Pokud nevlastníte garáž, dopřejte své karoserii trochu luxusu a pořiďte svému mazlíčkovi ochrannou plachtu, jedině tak bude vypadat vaše auto stále jako nové.

SHARE