Řidiči referentských vozidel se školí i přes internet. Výuka je efektivní a zaměstnavatelé šetří

Pokud se v práci dostanete za volant dopravního prostředku, ale ne jako řidič z povolání, i tak musíte pravidelně absolvovat školení, jinak váš zaměstnavatel riskuje opletačky s úředníky a nezanedbatelnou pokutu. V zákonech již sice nějakou dobu termín „řidič referent“ chybí, ale v praxi se stále používá – k rozlišení řidičů z povolání a ostatních zaměstnanců, kteří během pracovní doby z nějakého důvodu řídí motorové vozidlo.

Pro koho je školení povinné?

Zatímco akreditované školení řidičů a školení řidičů z povolání bere většina zaměstnavatelů vážně, mnozí z jejich řad netuší, že existuje také povinnost školení pro řidiče referenty. Termín označuje všechny zaměstnance, kteří při práci používají dopravní prostředek, a to bez ohledu na to, kde a jak často. V praxi se tak povinnost týká také osob, které řídí vysokozdvižný vozík ve skladu.

Proč se zaměstnavatelé přiklání k online školení?

V minulosti bylo jedinou možnou variantou prezenční školení, ale v posledních letech jeví zaměstnavatelé zájem spíše o interaktivní online varianty. Virtuální kurzy totiž nabízí množství nezanedbatelných výhod – výrazně nižší cenu, informace podané atraktivní formou (obrázky, animace apod.) a časovou flexibilitu. Zaměstnanci si mohou kurzem projít kdykoliv a kdekoliv.

Ukázkovou prezentaci online školení si můžete prohlédnout zde.

Prezenční školení řidičů má své opodstatnění v případě, kdy zaměstnanci nemají základní zkušenosti s řízením vozidla (čerství držitelé řidičských průkazů a sváteční řidiči) nebo vyžadují individuální přístup s důrazem na informace, které nejsou standardním obsahem online kurzů.

Kvalitní školení řidičů referentů prezenční i e-learningovou formou nabízí například známá pražská autoškola KING. Podrobné informace včetně ukázky online školení najdete na www.king-skoleni.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *