Jak ochránit lak, kola i pneu před ukrutnou zimou?

Zimních plískanic a teplot hluboko pod bodem mrazu si dlouhodobě užívá jen málokdo. A motoristé mezi milovníky zimy rozhodně nepatří, protože musí sledovat, jak jejich plechoví miláčci trpí. Ale nabízí se několik možností, jak auto připravit na nejhorší a ušetřit si spoustu nepříjemností.

Spousta lidí se přípravě auta na zimu vyhýbá. Je jim líto času, který taková důkladná péče zákonitě spolkne – ale protože zima karoserii nešetří, je rozumné následující úkony podstoupit. Proč? Skutečně pádných důvodů je hned několik. Kromě toho, že svému vozu zajistíte skvělý vhled i v období, kdy je na většinu vozového parku žalostný pohled, ochráníte lak, nebudete muset řešit zamrzlé dveře a v neposlední řadě si udržíte čistý výhled.

Ochrana laku

V rámci předzimní péče je klíčová ochrana laku. V domácích podmínkách vám k tomu poslouží vosk na auto či sealant, aplikaci keramické ochrany raději svěřte odborníkům.

Vzhledem k tomu, že v zimě na lak působí vysoce agresivní nečistoty, se vyplácí sázka na nejodolnější přípravky. Obecně jsou lepší syntetické než přírodní. Konkrétně můžeme doporučit Auto Finesse Aqua Coat či SOFT99 Fusso Coat. K dosažení nejlepších výsledků vám pomůže leštička na auto – zbaví lak mikroškrábanců a zajistí, aby se s voskem krásně spojil.

Pneumatiky a litá kola

Ochranu si bezesporu zaslouží i dražší litá kola. Poohlédněte se po speciálních voscích, sealentech či keramice. S impregnací pneumatik, a tedy ochranou před rychlým stárnutím a praskáním, vám pomůže například přípravek Auto Finesse Satin.

Vyzkoušejte i další praktické přípravky pro klidnější zimu

Lepší výhled za deště, ale i ochranu před námrazou zajistí tzv. tekuté stěrače. Mlžení vnitřních oken lze předcházet pomocí přípravků jako Rain-X Anti-Fog. A pokud na těsnění kolem dveří, kufru a motoru aplikujete silikon (případně Auto Finesse Revive, který účinkuje déle), zabráníte jejich přimrzání.

Zdroj obrázku: bbernard / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *