Co dělat, stanete-li se účastníkem nehody v zahraničí?

Patříte-li mezi nadšené cestovatele a jsou-li road tripy vaší vášní, měli byste být informováni a postupech v případě, že se v zahraničí stanete účastníkem nehody.  Stejně jako je důležité cestovní pojištění, je důležité i kvalitní povinné ručení, které vám může ušetřit spoustu starostí. Je vůbec rozdíl mezi tím, když se přihodí dopravní nehoda v zahraničí nebo u nás v česku?

Boural jsem v cizině, co teď?

Pokud se vám stala tato nepříjemná událost, začněte s poskytováním informací. Dalšímu účastníkovi nehody sdělte své jméno, příjmení a bydliště, dále i jméno a sídlo pojišťovny, u které máte povinné ručení a číslo smlouvy, svou registrační poznávací značku a číslo zelené karty.

Pro dopravní nehody na území EU následně společně s ostatními účastníky vyplňte Evropský záznam o dopravní nehodě.

Vždy je lepší, pokud nehodu prošetří policie. Avšak může se stát, že v zemi, ve které se nehoda stala řeší policie jen určité druhy dopravních nehod např. ty kde dojde k usmrcení osob, či škodě na zdraví. Pokud však vaši nehodu vyšetřuje policie, podepište protokol jen pokud opravdu rozumíte, co se v něm píše. Máte-li k protokolu připomínky, můžete je k němu vypsat, a to v krajním případě i v českém jazyce.

Také byste si měli opatřit údaje o ostatních účastnících, jména, příjmení, bydliště, registrační značky a další údaje o vozidle, údaje o svědcích a pokud je to možné i fotodokumentaci místa nehody.

Co nejdříve je to možné, kontaktujte svou pojišťovnu a informujte ji o škodné události.

Nabourali mě v cizině, co teď?

Stejně jako v předchozí situaci, při dopravní nehodě za hranicemi začněte se zjišťováním informací. Užitečné jistě bude jméno, příjmení a bydliště škůdce, registrační značka vozidla, jméno pojišťovny a číslo pojistné smlouvy (popř. i zelené karty).

Dále taktéž pokračujte vyplněním Evropského záznamu o dopravní nehodě v případě, že jde o nehodu na území EU.

V případě vyšetřování nehody policií postupujte stejně jako v předchozí situaci.

Taktéž se vám budou hodit doplňující údaje o ostatních účastnících a svědcích společně s fotodokumentací místa nehody.

Rozdíl však nastává u uplatňování nároku na pojistné plnění. S veškerou potřebnou dokumentací s obraťte na pojišťovnu škůdce. Pokud se vám nedaří pojišťovnu kontaktovat nebo potřebujete pomoci s vyřízením pojistné události, existuje možnost obrátit se na národní kancelář – což je informační centrum země, kde došlo k nehodě. Alternativně se lze také obrátit na českou kancelář pojistitelů, která vám s uplatněním nároku na pojistné plnění pomůže. Připravte si proto informace jako je datum nehody, stát místa dopravní nehody, mezinárodní poznávací značku škůdce, registrační značku škůdce a jméno pojišťovny škůdce.

Ačkoliv se může zdát postup při dopravní nehodě v zahraničí složitý, věřte, že spoustu věcí člověk dělá intuitivně, a pokud si nejste jistí, je dobré si postup vytisknout a vozit ho na cestách s sebou.

Havarijní pojištění – pojisteni.com

Havarijní pojištění porovnání

Na těchto stránkách havarijního pojištění porovnáte on-line nabídky 4 havarijních pojišťoven: Triglav, ČSOB pojišťovna, e-Finance Motor (pojištění vozidel e-Finance Makléři ve spolupráci s Allianz pojišťovnou), Axa pojišťovna. Pokud k havarijnímu pojištění uzavřete zároveň povinné ručení, získáváte automaticky slevu 5 % za propojištěnost, což Vám může ušetřit i několik tisíc korun.

 

V naší kalkulačce havarijního pojištění on-line, si pohodlně a jednoduše po zadání požadovaných informací zjistíte, která z pojišťoven Vám nabízí nejlevnější havarijní pojištění na Vaše vozidlo. Využijte moderního způsobu porovnání havarijního pojištění on-line z klidu domova nebo tepla kanceláře. Po vyplnění úvodního formuláře se Vám zobrazí nabídka havarijního pojištění výše uvedených pojišťoven a povinného ručení od třinácti pojišťoven. Následný krok už je jen na Vás – vybrat si tu nejlepší variantu pro Vás a Vaše vozidlo z nabídek pojištění vozidel. Sjednejte si pojistku online a jezděte už od zítra pojištěni! V případě jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat na tel. č. 844 144 144.

Pojistitelná rizika

Havarijní pojištění se u většiny pojišťoven uzavírá na následující kombinace pojistných rizik:

 • All Risk – Havárie, živel, odcizení, vandalismus
 • Havárie, živel
 • Odcizení
 • Odcizení, živel

Od výběru rizik se odvíjí i výše pojistného. Zjednodušeně se dá říci, že rizika ve složení Havárie, živel jsou přibližně o jednu třetinu levnější než pojištění All Risk. Samostatné riziko Odcizení je levnější o dvě třetiny než All Risk. Některé pojišťovny, jako například Allianz, přidávají k riziku odcizení i riziko Živel. Všechny pojišťovny pojišťují částečnou, tzv. parciální škodu na novou hodnotu. Totální škodu nebo odcizení na hodnotu obecnou. Obecná hodnota je v tomto případě cena tržní, tzn. cena dosažená na trhu v daném státě za vozidlo stejného typu a značky, stejné výbavy, stejného stáří, stejného opotřebení atd. U některých pojišťoven například u Allianz pojišťovny nebo u pojištění vozidel e-Finance Motor lze uzavřít připojištění GAP, které kryje u nových vozidel totální škodu a odcizení na novu hodnotu po dobu tří let od pořízení nového vozidla.

Asistenční služby

Při výběru pojišťovny je důležité se nerozhodovat pouze podle ceny pojištění, ale také podle rozsahu nabízené asistenční služby v ČR, popřípadě v zahraničí. Jsou asistenční služby, které Vám zajistí pouze kontakt s odtahovou službou, popřípadě servisem a nic víc, a jsou asistenční služby, u kterých čerpáte určitou peněžní částku vztahující se na odtah vozidla či rychlou opravu, ubytování v místě poruchy či nehody, dopravu do místa bydliště z místa poruchy či nehody a další a další služby. Limit této peněžní částky je u pojišťoven různý, ale může se pohybovat až okolo 6 tisíc korun a to při každé poruše či nehodě v průběhu roku, čímž se dají ušetřit desetitisíce.

Různá připojištění k pojištění vozidel

Pojišťovny nabízí sjednání různých připojištění jako je např. pojištění zapůjčení náhradního vozidla, pojištění zavazadel, úrazové pojištění osob ve vozidle, rozšíření asistenční služby, připojištění plnění na novou cenu tzv. GAP.

Ne každá pojišťovna nabízí v základním tarifu zapůjčení vozidla po dobu opravy vozidla po nehodě. V základním tarifu má toto pojištění například Allianz pojišťovna a produkt e-Finance Motor.

Úspora na pojistném

Je nutné říci, že nejlevnější neznamená nejlepší a také naopak. Ušetřit na pojistném můžete spíše každoročním upravováním ceny vozidla v pojistné smlouvě. Neznamená totiž, že pokud budete mít ve smlouvě cenu vozidla stanovenou před rokem, že do této výše bude pojišťovna plnit. Jak již bylo napsáno – pojišťovny plní vždy do maximální výše obecné ceny vozidla, pokud klient nemá připojištěn rozdíl mezi novou a obecnou cenou.

Více na: www.pojisteni.com

Havarijní pojištění – cpp.cz

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží k náhradě škod, které si na svém voze způsobíte sami. Jeho účelem je krýt škody na vašem voze bez ohledu na to, kdo je viníkem. Navíc může krýt také škody způsobené živly, odcizením či vandalismem.

Díky naší pozici na poli pojištění v České republice s námi dosáhnete na další výhody.

 • Sjednejte si spolu s havarijním pojištěním také povinné ručení a získejte slevu
 • Široká nabídka doplňkových pojištění vám umožní sestavit si pojištění přímo na míru vašim potřebám – připojistěte si ta rizika, které vás reálně ohrožují
 • Bonus z povinného ručení můžete snadno převést a uplatnit při sjednávání havarijního pojištění

Pojistíme vám následující motorová vozidla:

Osobní vozidla Nákladní vozidla Tahače
Motorky Autobusy Traktory
Přívěsy Návěsy Pracovní stroje s registrační značkou

VARIANTY HAVARIJNÍHO POJIŠTĚNÍ

U nás si můžete vybrat ze dvou typů havarijního pojištění podle kombinace rizik, využít můžete také krátkodobé havarijní pojištění.
Vyberte si ze dvou kombinací rizik:
1. KOMBINACE RIZIK 2. KOMBINACE RIZIK*
havárie
odcizení odcizení
živel živel
vandalismus vandalismus
* Nelze využít pro motocykly
Havarijní pojištění od ČPP vám přinese:
 • Ochranu po celé Evropě – Územní platnost pojištění pokrývá geografické území Evropy včetně Turecka s výjimkou Ruska, Běloruska, Ukrajiny a Moldávie
 • Asistenční službu zdarma při nehodě i pouhé poruše
 • Pojistné plnění ve dvou formách:
  • Opravy v autoservisech v cenách nových náhradních dílů
  • Rozpočtem
 • Rychlou a kvalitní likvidaci pojistných událostí

Havarijní pojištění na dovolenou

Havarijní pojištění na dovolenou představuje časově omezené pojištění, nejčastěji na 1 nebo 2 měsíce. Podmínkou možnosti sjednání tohoto typu pojištění je povinné ručení u ČPP.

ASISTENČNÍ SLUŽBY

K havarijnímu pojištění u ČPP získáváte asistenční služby s vysokými bezplatnými limity. Asistenční služba je našim klientům k službám 24 hodin denně s možností komunikace v českém jazyce i v případě volání mimo Českou republiku.
Asistence je poskytována nejen v případě nehody, ale také při poruše vozidla. Zahrnuje příjezd a odjezd asistenční služby, opravu na místě, vyproštění a odtah vozidla. V případě současného sjednání havarijního pojištění a povinného ručení se limity plnění sčítají.
Více na: www.cpp.cz

Havarijní pojištění – axa.cz

Spolehlivá ochrana pro váš vůz s nejlepšími asistenčními službami na trhu

 • Široké pojistné krytí už v základním balíčku
 • Výhodný systém bonusů – ušetříte až 65 % z ceny pojistného
 • Sleva při jednorázové roční platbě

VÝHODY | Havarijní pojištění

Komplexní pojištění pro zodpovědnou jízdu

Váš majetek je pro nás na prvním místě

  • Máme pro vás tři varianty pojištění, ze kterých si vybere každý řidič
   Vaše auto si můžete pojistit v rámci hlavního pojištění ve třech variantách – GO MINI, GO KLASIK a GO MAXI. Již v základní variantě havarijního pojištění od AXA najdete téměř veškerá důležitá pojistná krytí včetně krádeže vozidla či jeho příslušenství. Samozřejmostí je také možnost výběru výše spoluúčasti.
  • Přičemž spravedlivě pojistíme nové ale i ojeté auto
   Nová vozidla vám pojistíme na plnou novou kupní cenu. Ojeté vozy pojišťujeme na obecnou cenu, tedy reálnou hodnotu obvyklou v daném čase a místě.
  • Bez zbytečných požadavků na zabezpečení vozidla
   Nevyžadujeme drahé zabezpečovací prvky, abyste získali nižší sazbu pojistného. Při základní pojistné částce plně postačuje mechanické zabezpečení vozu uzamčením. Zvýšené zabezpečení požadujeme u dražších vozů.
  • Odměníme vás za bezpečnou jízdu…
   Pro všechny zodpovědné řidiče máme připravenou slevu z bonusu za bezeškodní průběh ve výpočtu havarijního pojištění až do 65 %. Smlouvu za bonus vám udělíme na základě ověření vašeho bezeškodného průběhu v databázi ČKP. Nepožadujeme tedy od vás žádné potvrzení bezeškodovosti od předcházejících pojistitelů. Maximální bonus tak můžete získat, i pokud si vozidlo havarijně pojišťujete poprvé.
  • A zároveň vám nabídneme širokou škálu slev
   Nově jsme zavedli slevu z havarijního pojištění pro ZTP a ZTP/S ve výši 15 % a pro všechny ty, kteří si již u AXA uzavřeli jakoukoli smlouvu, máme připravenu slevu 5 %. Navíc, pokud jste starší 30 let, dostanete od nás za váš věk výhodnější sazbu pojištění.
  • Přidejte si k HAV i připojištění počítající s každou situací, která vás může potkat, a jezděte s úsměvem na tváři
   Na výběr máte z 6 připojištění, které můžete mezi sebou libovolně kombinovat. Připojistíme vám například všechna skla na vašem vozidle, ostatní přepravované osoby v autě, zavazadla a náhradní vozidlo v případě nehody.
 • Váš majetek je pro nás na prvním místě
  Pokud si necháte opravit poškozené vozidlo v našem smluvním servisu, snížíme vám dohodnutou spoluúčast až o 2 000 Kč, díky čemu tedy můžete získat až nulovou spoluúčast.
Pomoc v nouzi na cestách 24 hodin denně. Bezplatně.

Havarijní pojištění – slavia-pojistovna.cz

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění šité na míru

Varianta ALLRISK – havárie, odcizení, živel, vandalismus a neoprávněné užití vozidla

Volitelná spoluúčast

 • 5 %, min. 5 000 Kč
 • 10 %, min. 10 000 Kč

Lze pojistit vozidla až do 13 let stáří.

 • Klidnější cestování v ČR i po Evropě (územní platnost je geografické území Evropy a Turecka s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny).
 • Asistenční služby zdarma při nehodě i poruše.
 • Bonus až 50 % za jízdu bez nehod.
 • Převod bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění.
 • Navíc sleva 5 % za propojištěnost s povinným ručením.
 • Rychlá a kvalitní likvidace.
  Při likvidaci škody nevyžadujeme návštěvu smluvní ho servisu.
 • Mobilní aplikace zdarma.

K povinnému ručení lze samostatně sjednat i jednotlivá rizika skla, živel, odcizení, střet se zvěří, úraz a zavazadla.

Podle statistik Slavia pojišťovny většina řidičů v ČR jezdí auty, jejichž stáří se pohybuje od 7 do 11 let. Mezi značkami je jednoznačně nejoblíbenější Škoda. Došlo k úpravě ceny havarijního pojištění tak, aby bylo dostupnější pro nejběžnější značky a modely vozidel v České republice. Zároveň jsme vyšli vstříc majitelům starších ojetých vozů, kteří nyní své automobily mohou pojistit až do stáří 13 let.

Klient, který uzavře havarijní pojištění, se již nemusí obávat velkých finančních nákladů v případě nehody způsobené střetem se zvěří nebo při odcizení či zničení části vozidla neznámým pachatelem. Mezi další krytá běžná rizika patří například krupobití, požár, vichřice, pád stromu nebo záplava. Slavia pojišťovna nabízí také výhodné podmínky pro současné využití povinného ručení a havarijního pojištění.

Havarijní pojištění na rozdíl od povinného ručení nepatří k povinnému pojištění vozidla, přesto jeho sjednání doporučujeme. Přehled hlášených škod v rámci havarijního pojištění je pestrý.  Evidujeme vozy zničené po bouřkách, ve větších městech často řešíme krádeže vozidel. A nezanedbatelnou část případů tvoří také nehody, kdy si řidiči způsobí závažné škody sami vlastní nepozorností či neopatrností.

Více na: www.slavia-pojistovna.cz

Havarijní pojištění – generalicz

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění – koop.cz

K čemu je dobré pojištění havárie

I sebelepší řidič neochrání svého motorového miláčka před všemi nástrahami. Tu vás nějaký dobrák ťukne na parkovišti a nepřizná se. Anebo ledovka udělá z vašeho vozu sáňky na gumách. Pojištění platí po celé Evropě. K havárii si můžete přidat i další rizika, jako je odcizení, vandalismus nebo poškození auta přírodními živly.

Dobrá rada

Pojištění vozidla NAMÍRU kombinuje povinné ručení, havarijní pojištění a nejrůznější doplňková pojištění. Rozsah pojištění můžete kdykoli rozšířit nebo zúžit a na jedné smlouvě mít vše, co k vozidlu potřebujete.

Kolik to stojí

Cena se zpravidla pohybuje okolo 2 až 5 % z ceny vašeho nového vozu. Závislá je zejména na:

 • zvolené spoluúčasti
 • způsobu využívání vozidla a jeho stáří
 • místě bydliště a zabezpečení vozidla
 • rozsahu pojištění

Spoluúčast

Pojištění se sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se spolupodílíte na náhradě škody. Za vyšší spoluúčast získáte slevu na pojistném – čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné. Variantu spoluúčasti si dohodnete při uzavírání smlouvy.

Výše spoluúčasti

PROCENTA ODEČTENÁ Z POJISTNÉHO PLNĚNÍ HRADÍTE ŠKODU VE VÝŠI
0 % 2 000 Kč
5 % 5 000 Kč
10 % 10 000 Kč
15 % 15 000 Kč
20 % 20 000 Kč

Potřebujete praktický příklad? Ve smlouvě máte spoluúčast 5 %, min. 5 000Kč. Pokud bude škoda 80 000 Kč, zaplatíte spoluúčast ve výši 5 000 Kč. Pojišťovna vám vyplatí 75 000 Kč.

Naše péče

Po nahlášení škody se vám náš technik ozve do 3 hodin, dohodne s vámi prohlídku vozidla a vysvětlí, jak bude řešení škody probíhat.

Řekněte si o slevu

JAK SNÍŽIT CENU SLEVA
Jízda bez nehod až 50 %
Vyšší zabezpečení vozu až 20 %
Máte–li jiné smlouvy u Kooperativy až 8 %
Využíváte smluvních servisů 5 %
Roční frekvence placení 5 %

A navíc si můžete převézt bonusy z povinného ručení na havarijní pojištění.

Naše péče

V případě úplného poškození vašeho vozidla vám zajistíme kupce, který, pokud o to budete mít zájem, odkoupí vaše havarované vozidlo.

All risk pro ty, kteří neriskují

Varianta havarijního pojištění, která řeší všechna rizika. U nás to znamená, že jste pojištěni pro případy:

 • Havárie
 • Odcizení
 • Poškození živly
 • Vandalismu

Potřebujete pojistit více aut

Nabízíme i flotilové pojištění. Dokážeme si představit, co přináší starat se o všechna auta ve firmě i doma. Proto vám co nejvíce usnadníme administrativu a vyjdeme vstříc s individuálními požadavky.

Více na: www.koop.cz

Havarijní pojištění – Klikpojisteni.cz

Klikpojištění je tu pro Vás

Společnost Klikpojisteni.cz a.s. nabízí svým klientům možnost najít nejlevnější nebo nejvýhodnější povinné ručení během několika málo minut z pohodlí domova. Pojištění je možné sjednat přes mobil, počítač nebo telefonicky. Vše probíhá přes email, pouze zelenou kartu dostanete poštou.

Kromě povinného ručení nabízíme též havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Spolupracujeme s většinou pojišťoven na českém trhu.

Pokračovat ve čtení „Havarijní pojištění – Klikpojisteni.cz“

Havarijní pojištění – ePojisteni.cz

HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

 •  Havarijní pojištění All Risk pro automobil za ceny od 2 153 Kč
 •  Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty
 •  Uzavření online bez nutnosti prohlídky v servisu

Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojistka (Kasko) chrání Vaše vozidlo před škodami vzniklými v důsledku odcizení vozidla, havárie, vandalismu, neoprávněného užití vozidla nebo v případě živelných pohrom. Na rozdíl od povinného ručení Vám v případě havárie, kterou zaviníte, pojišťovna uhradí škodu na Vašem vlastním vozidle. Je tak ideálním doplněním povinného ručení, které kryje škody na Vámi nabouraném vozidle. Porovnejte nabídky pojišťoven a vyberte si nejlevnější havarijní pojištění!

RIZIKA KRYTÁ Z HAVARIJNÍHO POJIŠTĚNÍ

 •  havárie – zaviněná autonehoda
 •  odcizení – krádež vozidla nebo jeho částí
 •  živel – poškození nebo úplné zničení vozidla živelnými vlivy
 •  vandalismus – škoda způsobená zásahem cizí osoby nebo vandalismem

POROVNÁNÍ HAVARIJNÍHO POJIŠTĚNÍ – VARIANTY A RIZIKA

Pojišťovny nabízejí u havarijního pojištění různé varianty pojištění rizik. Poradíme Vám, proti kterým rizikům se pojistit. Cena havarijního pojištění by neměla být hlavním kritériem pro posouzení pojištění. Zásadní je především kvalita pojištění, kvalita asistenčních služeb a rychlost likvidace. Výši pojistného ovlivňuje celá řada parametrů, jakými jsou například cena vozidla, stáří vozidla, míra spoluúčasti a úroveň zabezpečení vozu.

Naši pojišťovací specialisté znají všechny detaily a výhody havarijního pojištění u jednotlivých pojišťoven a odborně poradí, které havarijní pojištění auta je právě pro Vás nejvýhodnější. Jsme přesvědčeni, že Vás mile překvapí námi nabízená příznivá cena havarijního pojištění.

HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ VOZIDEL VYŘÍDÍTE ONLINE

Sjednáváme havarijní pojištění online a bez nutnosti fyzické kontroly vozidla pojišťovnou. Pro uzavření pojištění stačí vozidlo pro doložení jeho aktuálního stavu nafotit. Můžete si vybrat, zdali nafocení vozidla provedete podle připravených srozumitelných instrukcí sami, nebo jestli Vám máme zajistit nafocení vozidla na nejbližší pobočce vybrané pojišťovny.

Kolik ročně ušetříte na havarijním pojištění?

Vůz Škoda Fabia 1.2 HTP
rok 2007
Škoda Octavia 1.6 HTP
rok 2010
Škoda Octavia 2.0 TDI
rok 2010
Cena vozu 130 000 Kč 150 000 Kč 400 000 Kč
Zabezpečení zamykání zpátečky zamykání zpátečky zamykání zpátečky
Cena All Risk
(5% spoluúčast)
2 260 Kč 2 484 Kč 6 624 Kč
Cena All Risk
(10% spoluúčast)
2 067 Kč 2 236 Kč 5 962 Kč

Uvedené ceny platí pro nejobsáhlejší typy havarijního pojištění kategorie All Risk.

Více na: www.epojisteni.cz