Volkswagen Golf GTI

Existuje pouze jedno GTI. Nyní ve své sedmé generaci. V roce 1976 bylo GTI plánováno jako akční model v malé sérii 5 000 exemplářů, avšak velmi rychle zaznamenalo překvapivý úspěch.

A zůstalo si v každém detailu věrné. To znamená, že má ještě větší zrychlení a přináší ještě více radosti. Současně však díky charakteristické mřížce chladiče s hexagonální strukturou, rozšířeným bočním prahům a výraznému nápisu „GTI“ je tento model stejný jako dříve – prostě jedinečný. Legendární kola pro GTI „Denver“ jsou interpretována volitelnými osmnáctipalcovými koly z lehké slitiny „Austin“, která nezaměnitelným způsobem odkazují na jeho původ. Dvoulitrový motor TSI s výkonem 169 kW pak zase na to, kam směřuje.

Asistenční systémy

Volba jízdního profilu

Váš Volkswagen se přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu.

Jezdíte raději ekonomicky nebo sportovně? Nebo preferujete komfort? Prostřednictvím volby jízdního profilu, která se dodává na přání, přizpůsobíte jízdní vlastnosti vozu Vašemu jízdnímu stylu a také charakteru vozovky a situaci v dopravě.

Automatická regulace odstupu ACC & systém kontroly okolí „Front Assist“

I v husté dopravě můžete zůstat zcela v klidu.

Přáli jste si mít někdy asistenta, který by za Vás sledoval dopravu před vozidlem? Díky volitelné automatické regulaci odstupu ACC a kontrole okolí vozu „Front Assist“ včetně funkce nouzového brzdění City, která je rovněž součástí paketu, můžete cestovat naprosto uvolněně.

Parkovací asistent „Park Assist“

Parkování přenechte Vašemu automobilu.

Parkovací asistent „Park Assist“, který je součástí výbavy na přání, Vás nadchne i v případě, že patříte do nepočetné skupiny jedinců, kteří i před publikem chladnokrevně zajedou do nejtěsnější parkovací mezery. Systém dokáže parkovací místa nejenom rozpoznat, ale umí do nich také samostatně zajet.

„Blind spot sensor“ s asistentem pro „vyparkování“

Váš automobil Vám pomáhá při změně jízdního pruhu i při vyjíždění z parkovacího místa.

„Blind spot senzor“ v rámci možností daných systémem varuje před automobily, které se nacházejí v tzv. „mrtvém úhlu“. Asistent pro „vyparkování“ Vás varuje a brzdí automobil v situaci, kdy se při couvání z parkovacího místa blíží do prostoru za vozem jiné vozidlo.

volkswagen-golf-gti

Efektivita

Progresivní řízení

Méně pohybů volantem zajistí větší jízdní dynamiku.

Golf GTI nepřipouší žádné kompromisy a platí to i pokud jde o zatáčení. Jeho pokrokové progresivní řízení, je zdrojem nadšení jak při sportovní jízdě, tak i v každodenním provozu.

Sportovní podvozek

Vyberte si to nejsportovnější spojení mezi autem a vozovkou.

Sportovní podvozek vozu Golf GTI s tuhým naladěním, který je součástí sériové výbavy, přináší ještě více radosti z jízdy společně s vynikajícím ovládáním. Sportovní jízda je tak i mimořádně komfortní.

Motor

Tento sportovní motor pro Vás bude zdrojem nadšení.

Motor vozu Golf GTI Vám přináší maximální výkon. Díky svým 162 kW (220 k) – ve volitelné verzi GTI Performance je to dokonce 169 kW (230 k) – dosahuje maximální rychlosti 246 km/h. Pro zrychlení z 0 na 100 km/h přitom potřebuje pouhých 6,5 sekundy.

Komfort

Do cíle dorazíte stylově.

Na předních místech vozu Golf GTI budete jistě sedět na Top sportovních sedadlech, která mohou být díky volitelnému čalounění z kombinace látky a ušlechtilé alcantary dokonce i velmi luxusní.

Výbava v kůži

Měli byste vědět, že sport může být velmi krásný.

Atraktivní a velmi luxusní: Volitelná výbava v kůži „Vienna“ propůjčuje sportovně orientovanému interiéru Vašeho vozu Golf GTI mimořádně elegantní vzhled.

Kabina

Sportovním dojmem zapůsobíte i v případě, že budete sedět.

Síla, která se skrývá ve Vašem voze Golf GTI, se ovládá ze sportovně orientované kabiny. Všechny designové prvky dynamicky laděného interiéru proto evokují výkon.

Osvětlení Ambiente

Je o Vás dobře postaráno.

Budiž světlo, ale prosím podle individuálního přání. Díky dalším zdrojům světla, jejichž intenzitu je možné měnit, má interiér vozu ještě útulnější atmosféru. A pro Vás to znamená ještě komfortnější orientaci.

Zdroj: www.volkswagen.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *