Toyota Auris

Nový Auris upoutá svým smělým a dynamickým zevnějškem, zatímco interiér zaujme příkladnou ergonomií a krásným designem. Přidáme-li k tomu agilní hybridní pohon od Toyoty nebo některý z vyspělých zážehových či vznětových motorů, můžete se těšit na dokonalou jízdu.

Když naše první hybridní automobily vyjely na silnice, mnozí byli toho názoru, že vůz se dvěma typy pohonu je zatím záležitostí budoucnosti – ale Prius svoji dobu předběhl. Nyní, pouze o dvě dekády později, naše hybridní modely provázejí životem více než 7 milionů lidí po celém světě.

Výhody vlastnictví hybridního automobilu

Je celkem lhostejné, zda chcete opět objevit nadšení pro řízení, snížit své náklady na dojíždění, anebo se jen trochu potěšit bez jakýchkoli emisí – výčet důvodů, proč vlastnit Hybrid, je skutečně dlouhý.
Život s hybridním automobilem je snadný, stačí nasednout a vyjet

Možná, že na pohled působí komplikovaně, ale ve skutečnosti byly naše hybridní vozy navrženy tak, aby život s nimi byl skutečně co nejsnazší.Když stisknete tlačítko k aktivaci pohonu, vůbec nic neuslyšíte, pouze uvidíte zprávu, že vůz je připraven vyjet!A jelikož se hybridní soustava řídí zcela sama a všechny hybridní modely mají automatickou převodovku, stačí přesunout volič převodovky do polohy „D“ a začít si vychutnávat hladký přenos výkonu na každé vaší cestě.

Hybridní pohon: Dva motory v hladké součinnosti

Až budete s naším hybridním vozem tiše proplouvat městem na elektřinu, budete si moci vychutnat zvuky toho, co je skutečně důležité. Za vyšších rychlostí dokáže elektromotor hladce spolupracovat s hospodárným zážehovým motorem, přičemž ve chvíli, kdy to bude nejvíce potřeba, se oba druhy pohonu spojí v jediný – neboť oba dokáží hladce fungovat i paralelně – a vy vyrazíte vpřed.

toyota-auris_2

V hybridním modelu jsou baterie vždy nabité

S naším hybridním automobilem se nemusíte strachovat, jak daleko vlastně dojedete – stačí natankovat palivo a pokračovat v cestě, stejně jako v běžném osobním automobilu. A když kapacita baterie poklesne, přebytečný výkon spalovacího motoru opět zajistí její dobití. A tím to nekončí – kdykoli brzdíte, energie se opět využívá k dobíjení baterie – takže nedochází k žádným ztrátám.

Šetrný k vaší peněžence i k životnímu prostředí

Pobyt za volantem hybridního automobilu si bezpochyby zamilujete, ale současně i oceníte, kolik můžete reálně ušetřit. Naše hybridní vozy se ve městě cítí jako ryba ve vodě – co nejčastěji se přitom snaží vypínat spalovací motor, aby šetřily palivo, a tím i vaše peníze. A s nízkou spotřebou paliva souvisejí nízké emise; naše hybridní modely se mohou pochlubit jednou z nejnižších úrovní emisí CO2 v dané třídě, přičemž na rozdíl od vozů se vznětovým motorem produkují jen zanedbatelné emise škodlivých oxidů dusíku (NOx).

Zdroj: www.toyota.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *