Seat Leon

SEAT Leon dokáže lidi přimět, aby se zastavili a zpozorněli. Je to hatchback, který je přivádí v němý úžas. Je to model uplatňující v konstrukci nejmodernější technologie a nabízející skvělé zážitky z jízdy. Prohlédněte si pečlivě zpracované detaily. Podívejte se na jeho linie a tvary. Podívejte se na jeho charakteristické rysy. Pro rodiny naprosto ideální. Technika schválená rodiči.

Design

Ve formě

Jemně propracované linie jsou vedeny s technickou precizností a propůjčují novému modelu SEAT Leon osobitý vzhled. Systematicky odlehčená konstrukce váží o 90 kilogramů méně než druhá generace Leonu. Ze štíhlejších proporcí, horizontální voštinové struktuře a lichoběžníkovité masce chladiče vyzařuje chuť vyrazit na jakoukoli cestu.

Rozhodující faktor

Skvělý vůz na správných kolech bude vypadat úžasně. Z toho důvodu používáme kola z lehké slitiny s průměrem ráfku od 15″ do 18″, která propůjčují Leonu sportovní vzhled v souladu s jeho sportovním charakterem.

Nejútulnější prostředí

Používáme pouze nejkvalitnější materiály, aby byl jejich povrch příjemný na dotyk. Tlačítka, ovládací prvky a spínače naleznete intuitivně přesně tam, kde je očekáváte. Dvoubarevná přístrojová deska jako by se vznášela ve vzduchu. Sedadla jsou v nízké poloze, abyste si užili sportovní atmosféru i velkorysý prostor pro hlavu.

Posaďte se a užívejte si

SEAT Leon se dodává se dvěma druhy sedadel: se standardními a sportovními. Standardní sedadla nabízejí ergonomickou polohu díky výškovému seřizování. Sportovní sedadla jsou výrazněji tvarována a poskytují ještě lepší vedení a podporu těla. Tužší polštáře sedadel zabraňují únavě řidiče za jízdy.

Chytejte sluneční paprsky

Až bude venku krásně, možná budete chtít vpustit dovnitř trochu slunce, aby vám rozjasnilo cestu. SEAT Leon disponuje dokonalým řešením pro tyto příležitosti: na přání dodávané elektricky ovládané posuvné střešní okno má o 300 procent větší plochu než konvenční střešní okno. Díky tomu se můžete začít opalovat ještě dřív, než vystoupíte z vozu.

seat-leon_2

Technologie a bezpečnost

Ještě lepší navigace

Díky hlasovému ovládání můžete požádat svůj navigační systém nebo navigační systém Plus o vedení do cíle. Trasa se zobrazí na 6,5″ barevném dotykovém displeji, takže nemusíte mít obavy, že se ztratíte. Oba navigační systémy zahrnují rovněž technologii SEAT Full Link, která i za jízdy nabízí okamžitý přístup k hudbě na internetu, e-mailům a sociálním sítím. Součástí jsou systémy MirrorLinkTM, Apple Car PlayTM a Android AutoTM. Jednoduše skvělá věc.

Technika pro radost

Nová technologie Full Link, propojená se SEAT Media Systémem Plus a navigačním systémem, je dokonalým příkladem snahy značky SEAT přinášet svým zákazníkům „technologii pro radost“. Na povel tlačítka můžete udržovat spojení se svým digitálním světem a spravovat svou elektronickou poštu, sociální sítě a oblíbené seznamy skladeb v digitální podobě. Její součástí jsou systémy MirrorLinkTM, Apple Car PlayTM a Android AutoTM.

Nejlepší společník pro parkování

Díky zadní parkovací kameře snadno zajedete i do těsných mezer a vyhnete se poškozením. Kamera je umístěna na zadním nárazníku a jako váš praktický spojenec vám umožní snadné zaparkování vozu bez jakéhokoli stresu z parkování a manévrování.

Nastavte si jízdu podle sebe

Volič jízdních režimů SEAT Drive Profile vám umožní individualizovat si zážitky z jízdy výběrem ze tří různých režimů: Eco, Normal a Sport. Každý režim má jedinečnou charakteristiku z hlediska reakcí motoru, posilovače řízení a dekoračního osvětlení interiéru. Pro ještě individuálnější nastavení si můžete vybrat nejoblíbenější dílčí nastavení z jednotlivých režimů a sestavit si z nich vlastní jízdní režim.

AUDIOSYSTÉM SEAT

Plný, sytý a čistý zvuk je v celém interiéru zajišťován soustavou kvalitních reproduktorů, včetně výkonného subwooferu. Šestikanálový zesilovač o výkonu 135 W napájí 9, ano 9 reproduktorů a 1 subwoofer. Centrální reproduktor je umístěn uprostřed přístrojové desky a strategicky rozmístěné reproduktory vydávají vyvážený zvuk, který si mohou užívat všichni cestující.

SENZOR DEŠTĚ A BEZPEČNOSTNÍ OSVĚTLENÍ

Automatický dešťový senzor ovládá stěrače čelního okna a upravuje interval stírání podle intenzity deště pro bezpečný výhled. Funkce coming/leaving home poskytuje řidiči za tmy tolik potřebné osvětlení vozidla pro vyšší pocit bezpečí, ponecháním zapnutých světlometů po stanovenou dobu. Díky tomu se bezpečně dostanete domů.

PALUBNÍ POČÍTAČ

Informace poskytují přehled. Palubní počítač sleduje veškeré provozní údaje a informuje vás o průměrné spotřebě paliva, aktuální rychlosti jízdy, zbývajícím dojezdu a době jízdy. Díky tomu můžete sledovat a plánovat cokoli, od každodenního dojíždění, až po víkendový výlet. Přístup k informacím přitom už nemůže být jednodušší: veškeré informace jsou zobrazovány v zorném poli řidiče, abyste jedním pohledem nalezli vše, co potřebujete vědět.

BEZPEČNÁ INVESTICE

Bezpečnost vaší rodiny je nejdůležitější, a tomu byl podřízen celý proces vývoje modelu Leon 5D. Jeho kompletní bezpečnostní výbava zajišťuje ochranu všech cestujících – v každé situaci a při každé jízdě. Pro značku SEAT je bezpečnost na prvním místě. Neúnavně pracujeme na tom, abyste se na ni mohli s jistotou spolehnout.

Zajistí vaši bezpečnost a pozornost

Systém rozpoznávání dopravních značek ve vozech SEAT detekuje veškeré značky, aby zajistil vaši bezpečnost a zbavil vás stresu. Díky němu vám nic neunikne. Systém disponující přední kamerou detekuje omezení rychlosti, zákazy předjíždění a další omezení, jako např. práce na silnici, ještě dřív, než do nich vjedete. Senzor deště navíc mění interval stírání skla čelního okna a na displeji na přístrojové desce je zobrazováno optimální omezení rychlosti jízdy za deště.

Budíček

Tento důmyslný nový systém dokáže rozpoznat, kdy je řidič unavený, a to na základě analýzy pohybů volantu. Pokud systém sledování únavy řidiče rozpozná ospalého řidiče, vydá upozornění s doporučením řidiči, aby si udělal přestávku na odpočinek.

Udržujte správný směr

Videokamera modelu SEAT Leon dokáže sledovat a analyzovat podélné značení na silnici, a pokud systém odhalí, že se vozidlo chystá opustit bez signálu k vybočení svůj jízdní pruh, automaticky to signalizuje. Pomocná ruka, kterou umí nabídnout pouze vyspělá technologie.

Světlo pro bezpečnou jízdu

Tento systém automaticky reaguje na různé světelné podmínky a dbá na to, aby nebyli protijedoucí řidiči oslňováni vašimi dálkovými světlomety, ale zároveň zajišťuje nejlepší možné osvětlení na nejdelší možnou vzdálenost. A jako bonus navíc vám asistent dálkových světel ušetří práci s přepínáním mezi dálkovými a tlumenými světly na silnici s velkým provozem.

AIRBAGY

SEAT Leon 5D je vybaven vyspělým systémem airbagů, včetně čelních, bočních, okenních a kolenních, který poskytuje cestujícím uvnitř vozu dokonalou ochranu. SEAT Leon 5D je zárukou, že vy i vaši blízcí budete naprosto chráněni při jakémkoli nárazu nebo kolizi.

ISOFIX

Dětské sedačky ISOFIX se připevňují k pevným kotevním bodům včetně horního úchytu (Top Tether). Uživatelsky přívětivý mechanismus s intuitivním ovládáním zaručuje bezpečnou a pohodlnou přepravu dětí. Rozlučte se se složitým připevňováním sedaček pomocí bezpečnostního pásu a používejte robustní a snadné uchycení.

SLEDOVÁNÍ TLAKU VZDUCHU

Náhlá ztráta tlaku v pneumatice může být nepříjemným překvapením. Systém sledování tlaku vzduchu vás na poškození pneumatiky včas upozorní. Kromě toho, že vás ochrání před náhlou ztrátou tlaku v pneumatikách, může vám také pomoci ušetřit palivo a zajistit optimální jízdní vlastnosti.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Systém ACC měří radarem se středním dosahem, umístěným v masce chladiče vašeho modelu SEAT Leon 5D, vzdálenost, směr a rychlost vpředu jedoucích vozidel, přizpůsobuje jim rychlost jízdy a udržuje za všech okolností bezpečný odstup automatickým zpomalováním nebo zrychlováním. Bezpečné a jednoduché.

Maximálně bezpečný

Získat 5 hvězdiček v náročných testech Euro NCAP není snadné, ale SEAT Leon 5D prokázal svou bezpečnost v nejpřísnějších testech a zkouškách, čímž se zařadil mezi nejbezpečnější vozidla v současném silničním provozu. Jsme hrdí, že vám můžeme představit vůz, který zajistí bezpečí vám i vašim blízkým.

Parametry

4263mm

DÉLKA

1816mm

ŠÍŘE

1459mm

VÝŠKA

2636mm

ROZVOR NÁPRAV

270 (TGI) – 380l

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

50l

POHOTOVOSTNÍ HMOTNOST

1700 kg – 1840 kg

NEJVYŠŠÍ POVOLENÁ HMOTNOST

590 kg – 670 kg

Zdroj: www.seat.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *