Řešení nejčastějších problémů nejen na parkovištích

Každý zná problémy, které vznikají na parkovištích. Ať už jako běžný řidič najdete poškrábané auto nebo vám na vašem rezervovaném místě před prací někdo zastaví nebo jste přímo vedoucí firmy či majitel daného pozemku a musíte tyto situace řešit, není to nic příjemného. Naštěstí existují vychytávky, které vám mohou pomoci.

Vše záleží na lidech

Základem všeho je vzájemná lidská ohleduplnost. Vždy byste měli dodržovat na parkovištích několik zásad:

  • Respektujte rezervace a nevjíždějte na zákazy parkování
  • Jezděte úzkými uličkami parkovišť pomalu a s ohledem na ostatní auta
  • Pokud někomu omylem poškodíte vůz, určitě z místa činu neujíždějte
  • Na parkovištích s malou kapacitou stůjte jen nezbytně nutnou dobu

Pokud dochází často k problémům, je však na místě technické řešení, bez kterého se místa s větším výskytem řidičů kolikrát neobejdou.

Aby byla rychlost bezpečná

Jednou z nejčastějších příčin odření aut je přílišná rychlost a neopatrnost, na kterou doplatí váš i cizí vůz. Řešením jsou zpomalovací prahy. Jejich úkolem je donutit řidiče snížit tempo a to při zachování maximální bezpečnosti. Mají podobu vyvýšeného místa na vozovce, čímž působí na řidiče opticky a samozřejmě pomáhají i prakticky. Dají se využívat nejen při vjezdu do parkovací zóny, ale všeobecně tam, kde je třeba dodržovat požadovanou rychlost.

Jak zabránit vjezdu nepovolaným?

Další velkou komplikací je parkování na soukromých místech nebo dokonce vjezd na neveřejně přístupné a soukromé prostory. V tomto případě vám skvěle poslouží uzamykatelné parkovací zábrany, jež se dají v případě potřeby snadno sklopit a naopak zase narovnat. Lehce se s nimi manipuluje a ani jejich instalace není náročná. Mohou mít podobu jednoduchých nebo rozšířených sloupků i širokých zábran. Na parkovištích nebo u různých vjezdů vám zábrany snadno ochrání vlastní prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *