Novinky mezi letními pneumatikami na léto 2019

Jakmile se venkovní teplota stabilně udrží alespoň na 7 °C, můžete se pustit do přezouvání svého vozidla na letní pneumatiky.

Pokud jste kontrolovali letní pneumatiky, které jste používali předchozí sezónu, a zjistili jste, že hloubka dezénu už není vyhovující, případně se na bočnicích objevily trhliny, je nejvyšší čas vybrat jiné. Jakmile se venkovní teplota stabilně udrží alespoň na 7 °C, můžete se pustit do přezouvání svého vozidla na letní pneumatiky. V následujících řádcích vám představíme novinky na trhu, s nimiž rozhodně neprohloupíte.

Barum Bravuris 5 HM

Barum Bravuris 5 HM navazují na úspěšnou předchozí generaci Barum Bravuris 3 HM, která byla populární především pro svůj perfektní poměr cena a kvalita. S modely Barum Bravuris 5 HM máte jistotu vyššího kilometrového nájezdu (nárůst o 15 %), lepší ovladatelnosti na suchu a nižší spotřeby paliva. Výrobce zapracoval na směsi polymerů tak, aby byla odolnější proti oděru.

Continental EcoContact 6

Pod střechou oblíbené značky Continental v letošním roce vznikly letní pneumatiky Continental EcoContact 6 z nové a mnohem lepší směsi zvané GreenChili 2.0. Právě zmíněná směs má na svědomí, že pneumatiky nabízí o 20 % vyšší kilometrový nájezd a zároveň o 15 % nižší spotřebu paliva. Continental EcoContact 6 se ještě mohou pochlubit velice nízkým valivým odporem a skvělou přilnavostí.

Při výběru pneumatik dejte na tradiční, ověřené značky. Vyhnete se tak nákupu pověst nekvalitních a nespolehlivých pneumatik.

Bridgestone Turanza T005 DriveGuard

Za zmínku stojí také cestovní letní pneumatiky Bridgestone Turanza T005 DriveGuard, která potěší především řidiče, již vyžadují perfektní výkon na mokru a maximální kontrolu nad vozidlem. Patří mezi jedny z nejlépe hodnocených pneumatik, přičemž některé rozměry dokonce získaly hodnocení A/A, co se týče přilnavosti na mokru a valivého odporu.

Hankook Kinergy 4S2 H750

Čtveřici letošních novinek uzavírají gumy Hankook Kinergy 4S2 H750. Jedná se o pneumatiky, které nadchnou nízkou pořizovací cenou.

S výše zmíněnými dezény máte jistotu maximální bezpečnosti na silnici, neboť všechny v testech skončily opravdu dobře. Navíc se jedná o tradiční značky, které by si rozhodně nechtěly pokazit pověst nekvalitními a nespolehlivými pneumatikami.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *