Nové, nebo ojeté auto? Obojí má své klady i zápory

Vaše současné auto vám přestalo vyhovovat a usilovně přemýšlíte nad tím, za jaký model ho vyměníte? V prvé řadě byste se měli rozhodnout, zda si pořídíte zbrusu nový vůz, nebo ušetříte a uděláte si radost pěknou ojetinou. Jaké jsou výhody a nevýhody obojího?

Proč chtít nový automobil?

Říká se, že nic nevoní tak jako nové auto. V podstatě jde o sázku na jistotu, protože v prvních několika letech nebudete muset řešit závady, na které se vztahuje záruka. Někteří prodejci navíc nabízí možnost prodloužení záruky o několik dalších let a další zajímavé bonusy. Ovšem pozor – některé servisní úkony se mohou v rámci garančních prohlídek řádně prodražit.

Výhodou nového auta je také jistota původu. Nemusíte mít obavy z toho, že se k vám dostalo přes makedonskou mafii nebo jiný pochybný zdroj. Garanci původu vám však poskytne také každý solidní bazar aut.

Proč si pořídit auto z bazaru?

Začněme výhodami. Ojeté vozy jsou výrazně levnější než nová auta. V momentě, kdy si nový automobil pořídíte, je jeho cena výrazně nižší oproti ceně kupní. A velmi rychle dále klesá, což je špatná zpráva pro každého, kdo si zakládá na hodnotě majetku.

Starší automobily jsou již zajeté, takže se na silnici chovají o něco lépe než vozy nové. Samozřejmě to platí pouze o ojetinách v perfektním stavu. A právě s technickým stavem souvisí riziko nákupu – pokud se rozhodnete pro pořízení staršího vozu, zaměřte se na autobazary, které si na kondici nabízených vozidel zakládají.

S ojetými auty je to vždy trochu o štěstí. Rizikům, jako jsou skryté vady, stočený tachometr apod. předejdete jedině tak, že se obrátíte na renomovaného prodejce, jako je autobazar AUTO-VYHYBKA.

A rada na závěr? Ať už se nakonec rozhodnete pro nový, nebo ojetý vůz, nechte si bokem určitou finanční rezervu, protože i provoz automobilu něco stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *