Mazda CX-5

Přináší hospodárný provoz a dynamický výkon

Oceňovaná Mazda CX-5 pokračuje ve svém vývoji na pozici nejlepšího kompaktního crossoveru SUV.
Nový stylový design exteriéru ve stylu „KODO – duše v pohybu“ zesiluje vzhled a dojem vysoké kvality. A jedinečné křivky karoserie CX-5 nyní můžete obdivovat také v nové barvě stříbrné Sonic metalíze, která je jednou z devíti dostupných barev karoserie.
Technologie SKYACTIV přináší působivý výkon a ovladatelnost, aniž by se to negativně projevilo na spotřebě paliva. Mazda CX-5 nabízí nejen potěšení z jízdy, ale také klid v duši díky bezpečnostním funkcím i-ACTIVSENSE. A nejnovější inovativní systém MZD Connect – systém pro připojení mobilního přístroje – vám zajistí snadný přístup ke všemu potřebnému, od hudby až po navigaci.

Design

Sportovní a elegantní design karoserie

Propracované designové rysy dávají Mazdě CX-5 nejnovější výraz ve stylu designu KODO – duše v pohybu. Mazdu CX-5 každý okamžitě pozná podle její výrazné tváře a energických trojrozměrných tvarů osvětlení.

Exteriér tohoto vozu je založen na našem designu „KODO – duše v pohybu“, který je inspirován mocnými a zároveň ladnými pohyby šelem, jako je gepard. Silácký a dopředu nakrčený postoj v kombinaci se sportovními a dynamickými tvary karoserie vytváří pulsující dojem, ze kterého vyzařuje energie a obratnost.

Když je vše navrženo s ohledem na vás

Technologická konektivita Mazdy CX-5 je navržena tak, aby řidiči umožnila dokonalou jednotu s vozem. Přidali jsme vybavení, jako je systém MZD Connect – systém pro připojení mobilního přístroje – a elektrická parkovací brzda (EPB), abychom ještě posílili výbornou funkčnost a pohodlí v kabině. A díky akustickému systému Bose® může být každá cesta ještě lepším zážitkem.

Další materiály a designové prvky posilují požitek z perfektní kvality a mistrného zpracování interiéru. Kabina vozu v sobě kombinuje pohodlí a praktičnost a nabízí chytré úložné prostory a více místa. S Mazdou CX-5 budete mít pocit, že je vše navrženo s ohledem na vás, a budete vnímat harmonické souznění s tímto vozem.

Technologie

MZD Connect

Vychutnejte si možnost připojení smartphonů nové generace přímo ve voze díky systému MZD Connect. Nechte si přečíst nahlas SMS-ky a bezpečně si prohlédněte nejnovější aktualizace na Facebooku nebo Twitteru. Přehrávejte si MP3 z mobilu, poslouchejte své oblíbené webové rozhlasové stanice nebo využívejte DAB rádio zabudované přímo ve vozidle, a to vše bez toho, abyste museli spouštět zrak z cesty.

Informace se zobrazují ve výšce očí na 7 „barevné dotykové obrazovce a zároveň lze vše ovládat intuitivním kruhovým HMI ovladačem. Oba jsou navrženy tak, aby zajišťovaly ovládání systému MZD Connect s minimální námahou, abyste se mohli soustředit

U nové Mazdy CX-5 páku ruční brzdy poprvé nahrazuje elektrická parkovací brzda ovládaná tlačítkem. Tlačítko EPB je umístěné na středové konzole a usnadňuje aktivaci a deaktivaci parkovací brzdy.

Elektrická parkovací brzda (EPB)

Elektrická parkovací brzda (EPB) je konstruována tak, aby vyloučila možnost nesprávného ovládání, a funguje pouze v případě, že je nastartovaný motor a řidič drží sešlápnutý brzdový pedál. Je to pohodlné i bezpečné, protože systém uvolní parkovací brzdu pouze v případě, že je nastartovaný motor a řidič drží sešlápnutý brzdový pedál.

Systém sklápění zadních sedadel Karakuri

Jako první na světě jsme ve vozech implementovali systém sedadel Karakuri („trik“ nebo „mechanismus“). Se sedadly rozdělenými v poměru 40:20:40 (od středního stupně výbavy) lze snadno manipulovat pomocí samostatné páčky v prostoru pro zavazadla nebo pomocí tlačítek na horní straně sedadel. Použijte střední část buď jako páté sedadlo, nebo jako opěrku pro ruku se zabudovanými držáky nápojů, nebo jako složenou rovinu, abyste mohli převážet dlouhé předměty. V případě, že je složená do roviny, nachází se na stejné úrovni jako podlaha zavazadlového prostoru. Další novinkou tohoto segmentu je, že náš inovativní kryt zavazadlového prostoru systému Karakuri se zdvihá a snižuje spolu se zadní sklopnou stěnou, čímž zajišťuje snadné a pohodlné nakládání.

Výkon

Naše průkopnická technologií SKYACTIV přináší hospodárný provoz i nekompromisní výkon, a přitom poskytuje potěšení z jízdy.

Lehká a pevná karoserie CX-5 a aerodynamický podvozek umožňují přesné zatáčení a snadné ovládání na zatáčkovitých silnicích, stejně jako dobrou stabilitu při rychlé jízdě na dálnicích. A pokud si budete přát ještě lepší odezvu, výběr typu pohonu nabízí možnost volby jednoho ze dvou režimů.

Vylepšené zavěšení kol a sedadla přinášejí uhlazenější a pohodlnější jízdu. A snížili jsme také hluk od vozovky a větru uvnitř kabiny vozu.

Karoserie

Lehká karoserie SKYACTIV Mazdy CX-5 nejen že přispívá k nízké spotřebě vozu, ale také posiluje potěšení z jízdy, obratnost a dobrou odezvu.

Přestože je karoserie lehká, nijak to neomezuje její bezpečnost. Díky konstrukci karoserie SKYACTIV s využitím nových technologií a materiálů, jako je ocel s vysokou pevností, je také neuvěřitelně pevná.

Zavěšení kol

Nyní si můžete vychutnat uhlazenější jízdu, ať již jedete kamkoli. Vylepšili jsme zavěšení předních a zadních kol CX-5 a podařilo se nám dosáhnout pevného držení jízdní pozice a minimalizovat otřesy na nerovném povrchu vozovky.

Určitě si také všimnete rozdílu v ovládání, kde se nám podařilo vylepšit stabilitu v zatáčkách i při jízdě v přímém směru vysokou rychlostí.

Zážehový a naftový motor SKYACTIV Zdokonalený jízdní výkon

Naftový motor SKYACTIV-G 2,2 litru s dvoustupňovým turbodmychadlem o síle až 175 k.

Naše motory SKYACTIV nabízejí jízdní zážitky s výborným výkonem a hospodárným provozem – a větší možnosti volby. Mazda CX-5 je nyní v Evropě nabízena ze zážehovým motorem SKYACTIV-G 2,5 s výkonem 192 k. K tomu se přidává vznětový motor SKYACTIV-D s dvoustupňovým turbodmychadlem s eliminací zpoždění odezvy, které je typické pro turbomotory.

Pro každý motor je možné zvolit převodovku. Můžete sáhnout po plynulém a precizním řazení manuálních převodovek SKYACTIV-MT. Nebo můžete dát přednost sportovní odezvě automatické převodovky SKYACTIV-Drive.

mazda-cx-5_2

Bezpečnost

Adaptivní LED světlomety automaticky řídí směr, výšku a rozsah světel a vylepšují viditelnost a usnadňují řízení v noci. Pokud tento systém detekuje vozidlo před vámi, vypne jednu sadu LED svítidel dálkových světel, aby neoslňoval ostatní řidiče, zatímco druhá sada LED svítidel i nadále osvětluje vozovku.

Při zapnutých potkávacích světlech LED světla osvětlují širší oblast a usnadňují tak zatáčení a sledování chodců na křižovatkách.

Tento systém také zvýší kužel světlometů a prodlouží viditelnost na dálnicích.

Sledování únavy řidiče

Mazda CX-5 je vybavena systémem sledování únavy řidiče, který je navržen tak, aby odhalil jakékoli změny ve vašem způsobu řízení způsobené únavou.

Trvale sleduje váš způsob řízení, a když se projeví známky únavy, přímo ve vašem zorném poli se zobrazí varovný symbol, který vám navrhne dát si přestávku. Jako další bezpečnostní opatření také zazní varovný zvukový signál.

Systém SCBS pro prevenci čelního nárazu

Tento systém je navržen tak, aby zajistil vaši bezpečnost a minimalizoval riziko nehod při malé rychlosti. V rychlostech do 30 km/h sleduje vzdálenost a rychlost, jakou se přibližujete k vozidlům před vámi, a v případě hrozící kolize automaticky zabrzdí. Tato funkce využívá radarové senzory a pomáhá omezit intenzitu či zabránit kolizím při couvání směrem k překážce v rychlostech přibližně do 8 km/h.

Systém upozornění při couvání do silnice

Tento systém se aktivuje, když v Mazdě CX-5 zařadíte zpátečku, a bude vás varovat před vozidly, která vjedou do vaší jízdní dráhy, například při couvání z parkovacího místa. Zvukový varovný signál a blikající ikona v bočním zpětném zrcátku vás upozorní na překážky v nebezpečné vzdálenosti. Varovný signál se vypne, jakmile se jízdní dráha uvolní, a vy budete moci bezpečně pokračovat v couvání.

Systém sledování mrtvého úhlu

Ani dobře seřízená zpětná zrcátka nemusí řidiči vždy zaručit plnou viditelnost okolních vozidel. Systém sledování mrtvého úhlu Mazdy CX-5 vás upozorní na to, že se do vašeho mrtvého úhlu dostalo jiné vozidlo. Pokud dáte signál o změně směru jízdy nebo se ve vzdálenosti až 45 metrů přiblíží zezadu jiné vozidlo, systém vás varuje zvukovým signálem a blikající ikonou v bočním zpětném zrcátku. Varovný signál se vypne, jakmile je jízdní pruh volný, přičemž vy budete moci bezpečně pokračovat v jízdě.

Zdroj: www.mazda.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *