Lexus RC 300h

USEDNĚTE ZA VOLANT PRVNÍHO PRÉMIOVÉHO KUPÉ NA SVĚTĚ, KTERÉ JE POHÁNĚNO PLNĚ HYBRIDNÍM ÚSTROJÍM.

CO2 kombinovaný provoz (g/km) 108
Kombinovaný provoz (l/100km) 4,7
Zrychlení 0-100 km/h (s) 8,6
Maximální rychlost (km/h) 190

Nové RC, navržené k potěše ducha každého motoristického fanouška, je jedním z nejkrásnějších sportovních kupé, jaké kdy vzniklo. Vůz přinášející mimořádné potěšení za volantem umně spojuje špičkový design s prvotřídním řemeslným zpracováním a vyspělými technologiemi. Lexus RC, ať již s průkopnickým plně hybridním pohonem nebo přeplňovaným zážehovým agregátem, dokáže nabídnout příkladnou odezvu a pozoruhodnou jízdní agilitu. Mezi intuitivními prvky z výbavy Lexus najdeme ovladač v podobě Touch Padu nebo bezpečnostní systém PCS pro předcházení kolizím. Nové provedení RC F SPORT dokáže nabídnout ještě dynamičtější zážitky díky systému AVS (adaptivní variabilní odpružení), 19″ litým kolům a volantem F SPORT.

Až v novém RC sevřete do dlaní sportovní volant s exkluzivním obšitím, bezpochyby si živou akceleraci a přesný handling vychutnáte naplno. Průkopnické sportovní kupé s mimořádně tuhým podvozkem bylo vyvinuto na nejnáročnějším závodním okruhu světa Nürburgring. To v kombinaci se soustavou zavěšení kol odladěnou na závodních tratích a pokrokovými pohonnými jednotkami přepisuje dosavadní měřítka kultivovanosti jízdy – a přináší tak nezapomenutelné zážitky, který si vás jednoduše získají.

ZA VOLANTEM RC 300h – HLAVNÍ RYSY

Nové RC se chlubí vybroušenými jízdními vlastnostmi, za nimiž stojí vývoj na mimořádně náročném okruhu Nürburgring – pod taktovkou ‘jezdeckých mistrů’ Lexus, kteří odladili i náš supersport LFA. Ochota vozu vrhat se do zatáček je dána krátkým rozvorem a extrémně tuhým podvozkem, u jehož konstrukce byla uplatněna průlomová technologie lepení kovů v kombinaci se spojováním laserem s housenkovými svary. Dvojité lichoběžníkové zavěšení vpředu a zavěšení typu multi-link na zadní nápravě jde ruku v ruce s aerodynamikou inspirovanou závodními vozy ve snaze nabídnout řidiči maximální požitek z jízdy. Pomocí systému Drive Mode Select si RC upravíte podle momentální nálady, zatímco náš nejnovější systém integrovaného řízení dynamiky vozidla VDIM zaručuje vybroušené jízdní vlastnosti a bezpečnost i za vysokých rychlostí.

V KABINĚ RC 300h – HLAVNÍ RYSY

Pohodlně se usaďte do umně vymodelovaných sportovních sedadel čalouněných kůží a okamžitě ucítíte naprosté souznění s tímto novým mimořádným modelem značky Lexus. Model RC, pocházející z našeho proslulého závodu Tahara, zhmotňuje to nejvybranější řemeslné zpracování japonských mistrů. Jako příklad uveďme dřevěnou dýhu ‘Shimamoku’, za jejíž neobyčejnou kvalitou stojí divize výroby klavírů společnosti Yamaha. Luxusní nádech interiéru evokuje měkké čalounění, přesné analogové hodiny a náladové LED osvětlení; díky zadním sedadlům děleným v poměru 60:40 je toto kupé rovněž velmi praktické.

BEZPEČNOST V RC 300h – HLAVNÍ RYSY

Nové RC, vybavené naším systémem integrovaného řízení dynamiky vozidla (VDIM) a účinnými brzdovými kotouči s odvětráváním, je připraveno pomoci vyhnout se každému nebezpečí. Vašemu řidičskému umění sekunduje bezpečnostní systém PCS na bázi milimetrového radaru, schopný odhalit překážky před vozidlem – a podle potřeby automaticky zabrzdit a dotáhnout bezpečnostní pásy. A v neposlední řadě, pokud byste se přeci jen stali účastníky dopravní nehody, o bezpečnost všech cestujících na palubě se postará robustní ochranný prostor a osm airbagů.

OSM AIRBAGŮ

Vedle mimořádně robustního ochranného prostoru pro cestující dohlíží nad bezpečností i osm airbagů. Řidiče a předního spolujezdce chrání čelní airbagy s dvoustupňovým plněním, stejně tak jako kolenní a boční airbagy. Po celé délce kabiny ubíhají hlavové záclonové airbagy. Všechny bezpečnostní pásy jsou vybaveny předpínači.

PLNĚ HYBRIDNÍ SYSTÉM POHONU

Pohon RC 300h staví na optimální kombinaci zážehového motoru 2,5 litru a vysoce výkonného elektromotoru. Velmi hospodárný čtyřválec pracující s Atkinsonovým cyklem je vybaven přímým vstřikováním D-4S a technologií duálního proměnného časování ventilů s inteligentní funkcí (dual VVT-i). K ještě výraznějšímu snížení spotřeby paliva a emisí používá technologii Start/Stop a zpětné získávání tepla z výfukových plynů.

ZAVĚŠENÍ ZADNÍCH KOL

Nad stabilitou jízdy v přímém směru i v zatáčkách dohlíží speciálně odladěné zavěšení typu multi-link na zadní nápravě, poprvé použité u našeho oceňovaného výkonného sedanu GS. Nízká hmotnost a přesnost bez zbytečných vibrací staví na kombinaci prvků z vysokopevnostní oceli a komponent vyrobených z hliníku litého pod tlakem, resp. kovaného hliníku.

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

Nové RC se pyšní výtečnou aerodynamikou, za kterou stojí např. prakticky plochá spodní část karoserie nebo drobné spoilery na sloupcích předních dveří. Tyto spoilery, poprvé použité u závodních vozů Formule 1, způsobují víření vzduchu, které vozu napomáhá k lepšímu prořezávání vzduchem za rychlé jízdy.

lexus-rc-300h

AUDIO SOUSTAVA MARK LEVINSON® PREMIUM AUDIO

Prémiová soustava prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround o výkonu 835 W se 17 reproduktory je odladěna podle akustických vlastností kabiny RC. Audio soustava zprostředkuje bezkonkurenční prostorové ozvučení v uspořádání 7.1, podobné kvality jako u špičkového domácího kina; ozvučení ještě vylepšuje technologie Clari-Fi™, která restauruje tóny ztracené během digitální komprese zvuku do formátu MP3.

AUTOMATICKÁ DÁLKOVÁ SVĚTLA

Systém automatických dálkových světel v noci využívá kameru zabudovanou ve zpětném zrcátku a automaticky přepíná na potkávací světla v okamžiku, kdy kamera zaznamená vůz jedoucí vpředu ve stejném pruhu nebo vozidlo přijíždějící v protisměru. Předchází tím riziku oslňování ostatních řidičů za situací, kdy na přepnutí dálkových světel zapomenete.

BEZKLÍČOVÉ NASTUPOVÁNÍ DO VOZU

Když se blížíte ke svému RC s klíčkem v kapse, vůz vás uvítá jemným podsvícením obou vnějších klik dveří, které se po přiložení ruky i odemknou. Krásně tvarované kliky nemají žádný otvor pro klíček, což u tohoto typu kliky znamená celosvětovou premiéru.

Zdroj: www.lexus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *