Lexus RX 450h

ODHALTE SROVNÁVACÍ MĚŘÍTKO V KATEGORII PLNĚ HYBRIDNÍCH SUV, DISPONUJÍCÍ SAMETOVÝM VÝKONEM 313 K.

CO2 kombinovaný provoz (g/km) 122
Kombinovaný provoz (l/100km) 5,3
Zrychlení 0-100 km/h (s) 7,7
Maximální rychlost (km/h) 200

Vždy průkopníkem, vždy o krok před ostatními: Lexus již v roce 1998 uvedl svůj model RX, celosvětově první SUV nabízející kultivovanost luxusního sedanu. V roce 2004 jsme opět narušili mainstreamový způsob uvažování a představili jako první na světě luxusní model s hybridním pohonem – průkopnické SUV RX 400h.

Stvrzujeme naše zasazení tvořit pokrok, a tak nyní představujeme zbrusu nové RX, které je nejmarkantnějším modelem Lexus pocházejícím z našich návrhářských studií, nabízejícím bezkonkurenční úroveň kultivovaného luxusu již ve standardu.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Vlastnit nové RX je skutečným zážitkem. Například když přicházíte ke svému vozu, uvítá vás decentním podsvícením všech vnějších klik dveří v jedinečném duchu japonské pohostinnosti ‘Omotenashi’. Po usednutí vás obejmou plynulé křivky kabiny a vy okamžitě cítíte, že všechna rozhraní byla navržena tak, aby ovládání bylo co nejsnazší.

Poté složíte poklonu středové konzole: atraktivní linkovaný vzor dřevěného dekoru od mistrů výroby klavírů společnosti Yamaha je vyroben technologií laserového rytí a následně ručně vyleštěn do nádherně zářivého tónu. Cestující na zadních sedadlech si vychutnají luxusní kožená křesla (s elektrickým sklápěním a úpravou sklonu) i jedinečný zážitek při poslechu audio soustavy Mark Levinson® s 15 reproduktory.

LEATHER / WOOD DESIGN

Mistrně zpracovaný tříramenný volant v kombinaci dřeva a kůže, inspirovaný volantem z našeho supersportu LFA, nabízí ergonomická vybrání pro prsty a optimální průřez věnce pro pohodlný úchop. Integrované spínače poslouží (podle stupně výbavy) k ovládání audio soustavy, telefonu, multi-informačního displeje, adaptivního tempomatu a systému pro udržování vozidla v jízdním pruhu.

LASEREM GRAVÍROVANÉ TMAVÉ DŘEVO ZPRACOVANÉ TECHNOLOGIÍ YAMAHA

Dřevěné dekory středové konzoly a výplní dveří jsou gravírovány laserovým paprskem, čímž byla odkryta hliníková vrstva, vytvářející tímto nádherný linkový vzor. Za zpracováním uvedených dekorů stojí výhradně mistři výroby společnosti Yamaha.

Jízda

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Průkopnické RX 450h s nejnovější verzí našeho pohonu Lexus Hybrid Drive inteligentně spojuje zážehový agregát 3,5 litru V6 s dvojicí elektromotorů v zájmu naprosto hladkého přenosu výkonu na všechna čtyři kola. Díky okamžitému nástupu točivého momentu elektromotorů dokážete akcelerovat na 100 km/h za pouhých 7,7 sekundy a dosahovat přitom průměrných emisí CO2 jen 120 g/km*.

Po přepnutí do režimu EV (elektromobil) můžete prakticky neslyšně plout městem bez jediné kapky paliva a s nulovými emisemi CO2 a NOX. Hybridní baterie modelu RX 450h nepotřebuje nikdy dobíjet a zabírá jen minimum místa, což znamená spoustu prostoru pro vaše zavazadla.

* Platí pro variantu Eco a 18″ litá kola.

Bezpečnost

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Lexus has always spearheaded the development of safety and driver support technologies, and tests all new models in the world’s largest driving simulator. Benefitting from our lead in accident prevention research, the new RX is now fitted with the breakthrough Lexus Safety System + as standard equipment.

This includes a Pre-Crash System with pedestrian detection; Lane Keeping Assist to help you stay on course; Automatic High Beam for enhanced vision at night; and Adaptive Cruise Control, which regulates your speed to that of the vehicle in front.

The Lexus RX has been awarded the prestigious Euro NCAP five-star rating. The scores for all the respective tested areas were well above the minimum required to achieve five stars, and rank the Lexus amongst the very safest vehicles in its segment.

PŘEDNÁRAZOVÁ BEZPEČNOST

Riziko střetu s překážkou před vozidlem odhaluje milimetrový radar ve spolupráci s palubním počítačem. Je-li riziko vysoké, řidič je upozorněn akustickým i optickým varováním a systém zároveň zvýší tlak v brzdové soustavě. Pokud systém vyhodnotí střet jako nevyhnutelný, začne podle potřeby sám brzdit a současně dotáhne přední bezpečnostní pásy.

SYSTÉM PRO SLEDOVÁNÍ MRTVÝCH ÚHLŮ

Radarová čidla zabudovaná v rozích zadního nárazníku detekují vozidla ve vedlejších pruzích, která nejsou vidět ve vnějších zpětných zrcátkách. Pokud dá řidič znamení o změně směru jízdy a do jeho mrtvého úhlu výhledu vjede jiné vozidlo, okamžitě se aktivuje výstražný signál v příslušném zpětném zrcátku.

DESET AIRBAGŮ

Všechna provedení RX 450h jsou vybavena deseti airbagy a předpínači bezpečnostních pásů. V případě kolize reagují senzory intenzity nárazu, které aktivují oba čelní airbagy s dvoufázovým systémem plnění, stejně tak jako boční airbagy. Pro přední cestující jsou k dispozici i kolenní airbagy; po celé délce kabiny se po obou stranách táhnou hlavové záclonové airbagy.

STÁLÝ POHON VŠECH KOL / E-FOUR

Varianta RX 450h AWD je vybavena systémem pohonu E-FOUR, který je zárukou hladkého dávkování výkonu a sebejistých záběrových schopností i v náročnějším terénu. Součástí pokrokového hnacího ústrojí E-FOUR je elektromotor o výkonu 50 kW na zadní nápravě, zajišťující podle potřeby okamžitý točivý moment.

EXTRA ŠIROKÝ DISPLEJ HUD S PROJEKCÍ NA PŘEDNÍ SKLO

Údaje vozidla se barevně promítají přímo na čelní sklo. Největší displej HUD s projekcí na přední sklo (240 x 90 mm), který se kdy ve vozech Lexus objevil, umožňuje sledovat např. pokyny navigace nebo nastavení audio soustavy bez nutnosti odklánět zrak od vozovky vpředu.

TUŽŠÍ PODVOZEK, LEPŠÍ JÍZDNÍ CHOVÁNÍ

Nejnovější Lexus RX 450h vykazuje neuvěřitelně přesné a agilní jízdní schopnosti díky tužšímu podvozku, vylepšenému zavěšení předních kol a nové technologii řízení. Výsledkem nasazení vyspělých technologií spojování laserem s housenkovými svary a lepení kovů je velmi odolné SUV, které dokáže řidiče odměnit kultivovanými vlastnostmi za cestování vysokou rychlostí.

SYSTÉM CLIMATE CONCIERGE / TECHNOLOGIE NANOE®

Průkopnický systém Climate Concierge nepřetržitě sleduje teplotu v kabině RX 450h i venkovní teplotu a automaticky reguluje vyhřívání interiéru, sedadel i volantu. Pomocí infračervených senzorů vůz sleduje tělesnou teplotu cestujících na zadních sedadlech a následně přizpůsobuje klimatizaci pro zadní část kabiny a vyhřívání/chlazení zadních sedadel. Kromě toho se uplatňuje uznávaná technologie Nanoe® , která do prostoru kabiny uvolňuje záporně nabité ionty, čímž pomáhá čistit vzduch a současně zbavovat sedadla pachu. Mikroskopické částice mají též zvlhčující účinek na pokožku a vlasy.

lexus-rx-450h

LED REAR LIGHTS

Výkonné LED zdroje ve tvaru písmene ‘L’ vykreslují křišťálově čistou linku ubíhající od zadních rohů RX až doprostřed pátých dveří. Mimořádně široké koncové svítilny jsou dokonale ostré i při pohledu z dálky a okamžitě zaujmou směrovými LED světly se sekvenční funkcí.

MARK LEVINSON®

Prémiová soustava prostorového ozvučení Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktory a technologií GreenEdge™ je odladěna podle akustických vlastností kabiny RX 450h. Audio soustava zprostředkuje bezkonkurenční prostorové ozvučení v uspořádání 7.1, podobné kvality jako u špičkového domácího kina; ozvučení ještě vylepšuje technologie Clari-Fi™, která restauruje tóny ztracené během digitální komprese zvuku do formátu MP3.

VYSPĚLÝ SYSTÉM PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU

Vyspělý systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (A-LKA) pomocí kamery na čelním skle sleduje polohu vozidla v daném jízdním pruhu. Začnete-li z pruhu nechtěně vyjíždět, systém A-LKA aktivuje varovnou zvukovou signalizaci a jemným zásahem koriguje řízení.

Zdroj: www.lexus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *