Lexus NX 300h

OBJEVTE ÚŽASNÝ MĚSTSKÝ DESIGN, OBJEVTE NOVOU GENERACI PLNĚ HYBRIDNÍHO POHONU LEXUS HYBRID DRIVE A DYNAMICKOU VERZI F SPORT

Zcela nový model NX 300h, který svým designem způsobí rozruch v městské džungli, nabízí prostorný variabilní interiér a patřičný komfort až pěti cestujícím a jejich zavazadlům. Tento úžasný Lexus vybavený nejnovější generací plně hybridního pohonu poskytuje kultivované a zároveň agilní jízdní parametry v kombinaci s mimořádnou ekologickou výkonností

Mezi intuitivní technologické prvky vozu patří dotykový ovladač Touch Pad, panoramatické zobrazování okolí vozu Panoramic View Monitor a přednárazový bezpečnostní systém PCS. Ještě dynamičtější zážitek z jízdy zažijete ve verzi NX 300h F SPORT, která je vybavena 18″ koly z lehké slitiny, volantem F SPORT, sportovními sedadly čalouněnými perforovanou kůží a na přání může být vybavena adaptivním odpružením AVS (Adaptive Variable Suspension).

HLAVNÍ PŘEDNOSTI JÍZDY

Elegantní nový model NX 300h se vyznačuje širokým postojem, výraznou „vřetenovitou“ maskou chladiče ve stylu značky Lexus a atraktivními LED světlomety a zadními svítilnami. Nový model NX 300h je podobně jako dílo moderního umění naprosto nepřehlédnutelný. Stylisté značky Lexus mu vtiskli ostré a zároveň ladné linie tím, že se nechali inspirovat spletitou krásou roztaveného kovu. Přiblížíte-li se k modelu NX 300h, přivítá vás osvětlení klik dveří, takže můžete ihned obdivovat vzrušující boční linii a siluetu vozu připomínající sportovní kupé. Přední trojité LED světlomety a světla pro denní provoz ve tvaru hrotu šípu podtrhují osobitou auru vozu. Koncové LED svítilny připomínající drahokamy vytvářejí emblém L naší značky a umocňují agilní vzhled tohoto crossoveru.

Zcela nový model NX 300h nabízí 197 k extrémně kultivovaného výkonu. Ohromující jsou rovněž hodnoty kombinovaných emisí CO2 pouhých 116 g/km a spotřeba paliva 5,0 l/100 km.*

HLAVNÍ PŘEDNOSTI INTERIÉRU

V precizně zpracovaných kožených sedadlech nového modelu NX můžete dokonale relaxovat a nad úrovní okolní dopravy si užívat překrásný výhled na město. Příjemné svěží prostředí interiéru zabezpečuje za všech povětrnostních podmínek klimatizace s funkcí S-Flow, která řídí teplotu pouze pro obsazená sedadla. Vyhřívání sedadel v režimu ECO vás zahřeje v ranním chladu ještě mnohem efektivněji. Panoramatické zobrazení okolí vozu Panoramic View poskytuje záběry ze čtyř diskrétně umístěných kamer, a usnadňuje tak manévrování ve stísněných prostorech. Kamery jsou umístěny v masce chladiče, ve vnějších zpětných zrcátkách (kamery fungují i v případě, když jsou zrcátka sklopená) a na víku zavazadlového prostoru. Společně s pomocnými parkovacími liniemi usnadňují manévrování nejen v hustém městském provozu.

Pro nový model NX 300h jsou k dispozici nejmodernější multimediální technologie. Například navigace Lexus Premium Navigation a internetové služby Lexus Connected Services, mezi něž patří i Google Street View®. Můžete si například nechat propočítat nejekologičtější trasu jízdy.

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ

Voličem jízdních režimů si u tohoto crossoveru s agilním projevem a doslova zábavnými jízdními vlastnostmi můžete zvolit takový jízdní režim, který odpovídá vaší momentální náladě, k dispozici přitom máte módy v rozmezí od ECO až po SPORT S+. V hustém provozu můžete aktivovat ryze elektrický režim EV (Electric Vehicle) pro dosažení nulových emisí. Tuhá konstrukce podvozku a adaptivní odpružení AVS (Adaptive Variable Suspension) zajišťují hladkou a precizní ovladatelnost vozu, zatímco elektronicky řízený pohon všech kol E-FOUR poskytuje mimořádnou stabilitu a trakci na kluzkém povrchu vozovky.

BEZPEČNOST

BEZPEČNOSTNÍ SKELET KAROSERIE / 8 AIRBAGŮ

Kromě extrémně odolného bezpečnostního skeletu karoserie chrání cestující osm airbagů. Řidiče a spolujezdce vpředu chrání dvoufázové čelní airbagy společně s kolenními a bočními airbagy. Na obou stranách procházejí v celé délce interiéru boční hlavové airbagy. Všechny bezpečnostní pásy s výjimkou prostředního sedadla vzadu jsou vybaveny také předpínači. Tato výjimečná úroveň pasivní bezpečnosti je v novém modelu NX 300hposkytována standardně.

Přední sedadla jsou tvarována tak, aby v případě nárazu zezadu minimalizovala poranění krční páteře. Zesílené boční výztuhy sedadel umožňují přirozené ponoření těla do opěradla, umístění hlavových opěrek zajišťuje efektivnější oporu hlavy

PŘEDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM PCS / ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Přednárazový bezpečnostní systém PCS: mikrovlnný radar a palubní počítač vypočítávají riziko kolize s překážkami před vozem. Je-li riziko vysoké, je řidič upozorněn zvukovým i vizuálním signálem a zvýší se brzdný tlak. Je-li kolize považována za neodvratitelnou, aktivují se v případě potřeby automaticky brzdy a přitáhnou se bezpečnostní pásy na předních sedadlech.

Adaptivní tempomat ACC pomáhající snižovat únavu řidiče udržuje nastavenou vzdálenost mezi modelem NX 300h a vpředu jedoucím vozidlem, dokonce i když toto vozidlo mění rychlost či zcela zastavuje. Jakmile je silnice prázdná, ACC se automaticky vrátí k původně nastavené rychlosti jízdy.

lexus-nx-300h_3

FUNKCE PANORAMIC VIEW

Čtyři kamery snímají obraz takřka celého okolí vozu, a usnadňují tak jízdu ve stísněných prostorech. Panoramatické zobrazování okolí vozu, novinka firmy Lexus, rovněž nabízí virtuální 3D zobrazení vašeho modelu NX a pomocné asistenční linie pro lehčí manévrování v městském provozu.

ASISTENT PRO JÍZDU V JÍZDNÍM PRUHU / AUTOMATICKÉ PŘEPÍNÁNÍ DÁLKOVÝCH SVĚTEL

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu: tato inovativní technologie zabraňuje tomu, aby řidič neúmyslně vyjel ze svého jízdního pruhu. V případě potřeby je řidič upozorněn a systém automatickými zásahy do řízení upraví směr jízdy.

Automatické ovládání dálkových světel v noci využívá kameru umístěnou v patě vnitřního zpětného zrcátka a samočinně přepíná na potkávací světla, jakmile kamera detekuje světla protijedoucího nebo vpředu jedoucího vozidla. To zabraňuje náhlému oslnění ostatních řidičů, když zapomenete přepnout dálková světla na potkávací

lexus-nx-300h_2

TROJITÉ LED SVĚTLOMETY VE TVARU PÍSMENE L PŘIPOMÍNAJÍCÍ DRAHOKAMY

Přední trojité LED světlomety ve tvaru L září jako drahokamy a využívají stejný světelný zdroj pro potkávací i dálková světla. Osobitou auru těchto světlometů exkluzivně dodávaných pro verze F SPORT a modely Premium zvýrazňují LED světla pro denní provoz ve tvaru písmene L.

Zadní sdružené svítilny vás ohromí elegantními LED světly ve tvaru písmene L s takřka neviditelnou dělicí spárou mezi částí svítilny umístěnou na víku zavazadlového prostoru. Technologie silnostěnného lití jim propůjčuje křišťálový vzhled a působivý efekt, i když nejsou rozsvícena.

LED přední mlhová světla s novou inovativní funkcí svícení do zatáček elegantně doplňují „vřetenovitou“ masku chladiče a světla pro denní provoz. Rovněž snižují celkovou spotřebu energie modelu NX 300h.

POHON VŠECH KOL E-FOUR

U modelů NX s pohonem všech kol nabízí systém E-FOUR plynulou výkonnost a suverénní trakci i v těžším terénu. Inovativní pohon všech kol E-FOUR využívá elektromotor o výkonu 68 k uložený u zadní nápravy. Ten v případě potřeby poskytuje okamžitou hnací sílu.

TURBODMYCHADLO

Nové vysoce účinné turbodmychadlo typu Twin Scroll bylo navrženo tak, aby zaručovalo vysoký točivý moment v celém pásmu otáček motoru. Optimálním tvarování lopatek ve spojení s nižším třením ložiskového mechanizmu vzniklo vysoce účinné turbodmychadlo se zcela mimořádnou odezvou.

Zdroj: www.lexus.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *