Jak v roce 2019 sjednat kvalitní povinné ručení?

 

Cena na povinné ručení se s každým rokem rapidně mění. Pojišťovny jednak stále více lákají nové klienty různými slevami a benefity, jednak musí cenu pojištění přizpůsobovat statistickým údajům ohledně výše a četnosti proplacených škod. V tomto článku Vám přinášíme několik užitečných tipů na to, jak v novém roce sjednat výhodné a kvalitní povinné ručení.

Pojištění vybírejte dle pojistných limitů

Ačkoli je cena též důležitým faktorem při výběru pojištění, zásadní je v tomto ohledu rozsah pojistky, tedy její pojistné limity. Výše pojistných limitů by se měla odvíjet od toho, jak často své vozidlo používáte a co od pojištění očekáváte. Například vůz využívaný k provozu taxislužby, by měl mít sjednány vyšší limity pojistného krytí, neboť je zde vyšší pravděpodobnost způsobení pojistné události. Stejně tak vozidlo využívané pouze občasně v rámci malé obce, nemusí mít nejvyšší pojistné limity a zpravidla vystačí limity základní.

Povinné ručení vs. havarijní pojištění

Havarijní pojištění může být na rozdíl od povinného ručení sjednáno pouze dobrovolně s tím, že pokrývá škody přímo na pojištěném vozidle, které byly způsobeny například vandalem či omylem samotným řidičem. Většinu pojistných rizik z havarijního pojištění lze však zahrnout i do povinného ručení v rámci takzvaných připojištění. Vaše povinné ručení tak například může obsahovat i připojištění krádeže vozidla, připojištění střetu se zvěří či pojištění živelních nebezpečí. Sjednání připojištění se zpravidla vyplatí u již ojetých vozidel a je také cenově výhodnější než samostatné havarijní pojištění.

Sjednání pojistky online

Nejlepším řešením, jak mít ihned přehled o všech dostupných možnostech pojištění a jak moci vybrat tu nejvýhodnější variantu, je využití speciální kalkulačky povinného ručení. Kalkulačka vám zobrazí přehled všech nabídek na povinné ručení a vy si s pomocí pár kliků můžete okamžitě sjednat a uhradit vyhovující variantu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *