Infinity QX70

Infiniti QX70 se vymyká všem kategoriím. Je to vůz, ve kterém se spojují sportovní vlastnosti, užitná hodnota a moderní umění. Luxusní crossover s odvážným a výrazným designem a překvapivou flexibilitou. Vůz, který nezapře sportovní duši. Jeho nekompromisní vzhled nenechá nikoho na pochybách: tento vůz si tvoří vlastní pravidla.

Bezpečnost a technologie

Není mnoho těch, kdo se pohybují světem s jistotou zrozenou z inteligence a rychlosti. Technologie, které jsou neustále ve střehu, vyzařují pronikavý pocit uvolněné odhodlanosti. Jakmile jste připraveni, máte vše pod kontrolou.

VAROVÁNÍ PŘED ČELNÍ SRÁŽKOU (FCW – Forward Collision Warning)

Sleduje prostor před vozem pomocí laserových čidel, upozorní vás na hrozící srážku a může aktivovat inteligentního brzdového asistenta, který pomáhá minimalizovat následky nevyhnutelné kolize.

VÝJIMEČNOST PREVENCE VYJETÍ Z PRUHU (LDW – Lane Departure Warning)

Sleduje pomocí kamery značení na vozovce a může jemným přibrzděním vozu pomoci zabránit nechtěnému opuštění jízdního pruhu. I uprostřed provozu jste obklopeni jistotou.

INTELIGENTNÍ TEMPOMAT (ICC – Intelligent Cruise Control)

Automaticky zpomalí, když zjistí zpomalení provozu před vámi. Když je cesta volná, opět zrychlí na vámi požadovanou rychlost. Méně úsilí, více lehkosti.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM INFINITI S PEVNÝM DISKEM

S intuitivním zobrazením a jednoduchým rozhraním vás snadno a s jistotou dovede do cíle, a to i ve frekventovaném městském provozu.

SYSTÉM ADAPTIVNÍCH PŘEDNÍCH SVĚTLOMETŮ (AFS – Adaptive Front-lighting System)

Natáčí světla podle toho, jak řídíte, a zvyšuje viditelnost př i manévrování. Bixenonové světlomety modelu QX70 jsou nejen působivé, ale reagují také na vaše potřeby.

Vůz, který miluje rovinky a polyká zatáčky. Nekompromisní reakce na každou změnu směru je doprovázena přetížením odhalujícím jeho sportovní povahu. Překvapující rovnováha a citlivost jsou výsledkem designu, který mění definici crossoveru.

ELEKTRONICKÁ REGULACE TLUMIČŮ (CDC – Continuous Damping Control) 

Automaticky nastavuje odpružení s ohledem na stabilitu, ovladatelnost a pohodlí. Zpevněné odpružení ve sportovním režimu zaručuje okamžitou odezvu.

PŘIZPŮSOBOVÁNÍ OTÁČEK PŘI PODŘAZOVÁNÍ

Dotváří zážitek ze sportovní jízdy. Když pomocí páčky z hořčíkové slitiny přeřadíte na nižší stupeň, systém automaticky přidá meziplyn, aby připravil motor na nový převod. Hladké a rychlé řazení směrem dolů přispívá k rovnováze a stabilitě.

INTELIGENTNÍ KLÍČ INFINITI

Stačí jej mít v kapse nebo v tašce a sedadlo i zrcátka se automaticky nastaví podle vašich osobních předvoleb. Pulsující osvětlení tlačítka zapalování vám oznamuje, že vůz je připraven na váš povel vyrazit na cestu.

LEPŠÍ STABILITA PŘI BRZDĚNÍ

Systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD – Electronic Brake force Distribution) zvyšuje brzdný výkon nastavováním brzdné síly působící na přední a zadní kola. Přispívá nejen k rovnoměrnému opotřebovávání brzd, ale omezuje také efekt ponořování přední části př i intenzivním brzdění a zvyšuje tak stabilitu vozidla. Systém kromě toho zjišťuje rozložení nákladu a v případě potřeby zvýší tlak působící na zadní brzdy.

STÁLE VE STŘEHU

Inteligentní brzdový asistent (IBA – Intelligent Brake Assist) s varováním před čelní srážkou (FCW – Forward Collision Warning)1 pomocí radaru neustále monitoruje a analyzuje rychlost přibližování k vozidlu před vámi a pomáhá zjistit hrozící střet. V případě nebezpečí řidiče dvakrát varuje a je-li třeba, může automaticky aktivovat brzdy a pomoci tak snížit rychlost nárazu.

UDRŽOVÁNÍ JÍZDNÍHO PRUHU

Systém prevence vyjetí z pruhu (LDP – Lane Departure Prevention) pomocí kamery sleduje, zda neopouštíte svůj jízdní pruh bez znamení o změně směru jízdu, a pokud ano, upozorní vás zvukovým signálem. Když i nadále pokračujete ve vyjíždění, systém vám pomůže jemným př ibrzděním kol na jedné straně navést vůz zpět. Nikdy vám však nebere kontrolu nad vozem. Je navržen tak, aby pomáhal, ne aby vás nahradil.

VŽDY POD KONTROLOU

Systém dynamického řízení vozidla (VDC – Vehicle Dynamic Control) př izpůsobuje výkon a aplikuje odpovídající brzdný tlak na jednotlivá kola. Pomáhá tak korigovat přetáčivost či nedotáčivost a udržovat vůz ve správné stopě. Spolupracuje př itom se systémem řízení trakce (TCS – Traction Control System), který sleduje otáčení kol a pomáhá udržovat pevný kontakt s vozovkou.

Design

21″ KOLA Z HLINÍKOVÉ SLITINY zdůrazňují výkon a př itahují pozornost. V jejich designu se slučuje lehká konstrukce s hrubou silou a osobitostí.

KOŽENÁ SEDADLA

Měkká kůže nabízí vytříbený a př irozený pocit, podobně jako luxusní nábytek. Kvalitní materiál a dokonalé zpracování vytváří skutečné mistrovské dílo.

VÍTEJTE UVNITŘ

Světlo používáme nejen k zajištění vaší bezpečnosti, ale také k tomu, abyste si př ipadali jako vítaní hosté. Systém osvětlení na uvítanou automaticky reaguje na vaši přítomnost a decentně rozsvítí světla ve dveřích. Jakmile př ijdete ještě blíž, rozsvítí se světla v interiéru. Tečku za touto choreografií vytváří rytmicky pulsující tlačítko Start/Stop, kterým vám vůz QX70 dává najevo, že je připraven vyrazit na cestu a čeká jen na vaše oživení.

SVĚŽÍ A ČISTÝ VZDUCH PŘI KAŽDÉM NÁDECHU

I když není vidět, nelze jej přehlédnout. Systém dvouzónové adaptivní klimatizace se samočinnou recirkulací. Je vybaven polyfenolovým filtrem, který zachycuje 99,5 % alergenů z okolního vzduchu.

infinity-qx70

Výkon

Nenechte si ujít zážitek, který se skrývá v každém okamžiku. Strhující výkon skrytý v modelu QX70 čeká jen na váš povel. Při každém doteku plynového pedálu zakusíte akceleraci, která se neprojevuje jen ryzí rychlostí, ale také emocemi.

PŘÍZNAČNÝ ZVUK VÝFUKU

Obohacuje zážitek z jízdy o další exkluzivní rozměr. Model QX70 je nezaměnitelný i se zavřenýma očima.

NÁPOR AKCELERACE

Mění mechanickou sílu v emocionální zážitek. Přesně vyladěný motor dodává točivý moment v širším rozsahu otáček a pocit zrychlení je tím intenzivnější, čím rychleji jedete.

serfrw

Zdroj: www.infiniti.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *