Infitinity Q50

Nechte se unášet touhou. Objevte smyslové potěšení luxusu zaměřeného na pocit. Zcela nový model Infiniti Q50 přináší právě takové potěšení. Intenzivní zážitek z vysokého výkonu a nejmodernějších technologií. Luxus našel svou budoucnost. Je čas dopřát si jej.

Rychlost má své zvláštní kouzlo. V okamžiku, kdy vyrazíte vpřed, můžete všemi smysly naplno procítit výkon a dokonalost podloženou nejmodernějšími technologiemi. Je to mnohem více, než jen pouhý pohyb.

V SEKUNDÁCH INFINITI DIRECT RESPONSE HYBRID

Vás nenutí do kompromisu mezi účinností a radostí z jízdy. I když dokáže dosáhnout spotřeby 6,2 l/100 km, nabízí také výkon 364 koňských sil s překvapivě rychlou reakcí a emise CO2 méně pouze 144 g/km.

NÁPOR AKCELERACE

Mění mechanickou sílu v emocionální zážitek. Přesně vyladěný motor dodává točivý moment v širším rozsahu otáček a zatlačí vás do sedadla na delší dobu. Pocit zrychlení je tím intenzivnější, čím rychleji jedete.

Co hledáte? Jaký pocit očekáváte? Jakmile usednete za volant, model Q50 vám připraví skutečně intenzivní zážitek. Je připraven stát se tím, po čem toužíte.

PŘÍMÉ ADAPTIVNÍ ŘÍZENÍ

Prohlubuje váš pocit naprosté kontroly nad vozem a vaše soustředění na silnici digitálně propojeným řízením, které nabízí dosud nebývalé možnosti př izpůsobení ovladatelnosti a potlačuje nežádoucí vibrace.

VOLIČ JÍZDNÍHO REŽIMU INFINITI umožňuje jediným pohybem přepínače př izpůsobit chování vozu jízdním podmínkám, vašim potřebám i vaší náladě.

Existují skryté úrovně radosti z jízdy, které se projeví, když technologie v souladu s designem zajistí dokonalé spojení se silnicí. Stačí jen okamžik na zjištění, co se skrývá pod povrchem.

AERODYNAMIKA S NULOVÝM VZTLAKEM směřuje proud vzduchu tak, aby byl vůz Q50 při pohybu neustále v rovnováze, pomáhá udržovat výjimečnou stabilitu v rychlosti a kontakt s vozovkou.

DVOUPÍSTOVÉ TLUMIČE

Přizpůsobují tlumení podle jízdních podmínek a zaručují dokonalou jízdu a přesnou odezvu při řízení za všech situací.

Každý váš dotek má sílu. Největší odezva a nejtěsnější propojení může vycházet z letmého kontaktu, z nejjemnějšího doteku prstem. Odhalte, jak správně navržená technologie může přeměnit vaše gesta v mocný vliv.

Technologie

NAVIGACE INFINITI INTOUCH s intuitivním zobrazením a jednoduchým rozhraním vás snadno a s jistotou dovede do cíle, a to i v hustém městském provozu.

INTELIGENTNÍ TEMPOMAT (ICC – Intelligent Cruise

Control) Automaticky zpomalí, když zjistí zpomalení provozu před vámi. Když je cesta volná, opět zrychlí na vámi požadovanou rychlost. Méně úsilí, více lehkosti.

Design

SVĚŽÍ A ČISTÝ VZDUCH PŘI KAŽDÉM NÁDECHU

I když není vidět, nelze jej přehlédnout. Systém dvouzónové adaptivní klimatizace se samočinnou recirkulací. Je vybaven polyfenolovým filtrem, který zachycuje 99,5 % alergenů z okolního vzduchu.

BOHATÝ PROSTOR

Interiér modelu Q50 byl navržen s důrazem na dostatek místa i pocit z volného prostoru. Prvky interiéru, jako je strop a sloupky čelního skla, jsou tvarovány tak, aby budily dojem otevřenosti. Zadní strana opěradel předních sedadel zajišťuje cestujícím vzadu více místa pro nohy. Široké otevírání zavazadlového prostoru nabízí snadný přístup k jednomu z největších objemů v této třídě.

infitinity-q50_2

Výkon

Špičkovou kvalitu montáže, ekonomiku provozu a výkon lze změř it pomocí přístrojů a vyjádř it grafy. Skutečná výjimečnost motorů Infiniti se však pozná až podle pocitu při řízení

q50

OŽIVUJÍCÍ ÚČINNOST

Žádný jiný hybridní systém nedosahuje takové akcelerace. Elektromotor s výkonem 68 k a nejmodernější lithium-iontové baterie systému Infiniti Direct Response Hybrid umožňují jízdu v čistě elektrickém režimu do rychlosti až 80 km/h. Benzinový motor V6 s objemem 3,5 litru se v tomto režimu vypíná a zcela odpojuje, což přispívá k maximální mechanické účinnosti. Přesto však dokáže reagovat na váš požadavek se strhující intenzitou.

OSTŘEJŠÍ ŘAZENÍ

Když pomocí řadicí páčky z hořčíkové slitiny (pouze u sportovních verzí 7AT * ) přeřadíte na nižší stupeň, systém přizpůsobování otáček ( Downshift Rev Matching) (k dispozici pouze u modelů Q50S Hybrid) automaticky aktivuje meziplyn, aby př ipravil motor na nový převod. Hladké podřazování přispívá ke sportovnímu pocitu z jízdy, zvyšuje stabilitu a umožňuje konzistentní využívání výkonu motoru.

Zdroj: www.infiniti.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *