Hyundai ix20

Vnější rozměry ix20 důmyslně maskují skutečný potenciál vozu. Bez problémů naložíte vše, na co si vzpomenete, a pohodlně dojedete, kam potřebujete. Příjemný společník na každou cestu.

Neomezený prostor

Svěží design modelu ix20 jasně vysvětluje, proč jde o nejoblíbenější MPV na českém trhu. Základem je propracovaná maska chladiče, jejíž šestiúhelníkový tvar ix20 jednoznačně řadí do rodiny značky Hyundai. Na ní navazují elegantní světlomety. Celkový dojem podtrhují blatníky vystouplé z obrysu vozu a výrazné boční linie.

Šestiúhelníková maska

Šestiúhelníkový tvar mřížky chladiče jednoznačně řadí ix20 do rodiny vozů Hyundai. Na design mřížky navazují elegantní světlomety a prolisy v kapotě.

Interiér

Působí moderně a dynamicky, zaujme jedinečným tvarem středového panelu a navazující středové konzoly. Základním znakem interiéru je ale především mimořádný prostor a variabilita. Do vozu se velmi snadno nastupuje, po usednutí pak oceníte vzdušnost a skvělý výhled. Ve interiéru je řada odkládacích prostor, do kterých můžete uložit vše potřebné.

ix20 je vyzbrojena celou řadou odkládacích prostor včetně praktických přihrádek pod podlahou zavazadlového prostoru. Každý předmět si tak v interiéru ix20 snadno najde své místo.

Odkládací schránka před spolujezdcem

Odkládací schránka před sedadlem spolujezdce disponuje samostatným přívodem chladného vzduchu, díky němuž si Vaše nápoje uchovají svěží teplotu.

Exteriér

Projektorové přední světlomety

Jsou jedinečné svým vzhledem a zajišťují optimální viditelnost a bezpečnost. Ve tmě Vám posvítí na cestu i poté, co zaparkujete a zamknete vůz!

Mřížka chladiče

Vaší pozornosti bezpochyby neujde šestiúhelníková mřížka chladiče s chromovaným rámečkem, která podtrhuje elegantní vzhled vozidla.

Přední mlhová světla

Přední mlhová světla pomáhají osvětlit cestu za mlhy nebo silného deště. Obsahují i žárovky světel denního svícení.

Vnější zrcátka se směrovými ukazateli

Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zrcátka modelu ix20 jsou nejen vzhledově atraktivní, ale obsahují také směrové ukazatele, které přispívají k bezpečnějšímu přejíždění mezi jízdními pruhy.

Kola

Na výběr jsou kola o rozměru od 15“ až do 17“, které nejlépe demonstrují jeho vytříbený smysl pro styl a kvalitu. Ať už si vyberete 15″ ocelová kola nebo kola z lehké slitiny, budete se těšit stylovým a sportovním vzhledem.

Zadní kombinovaná LED světla

Kombinovaná zadní světla propůjčují automobilu nevšední moderní charakter. Koncová a brzdová světla s technologií LED, zajišťují maximální viditelnost a větší bezpečnost.

Třetí brzdové světlo

Třetí brzdové světlo umístěné na spojleru 5. dveří ve výši očí řidičů jedoucích za Vámi dává všem zřetelně najevo, že brzdíte.

Mlhová světla v zadním nárazníku
Sportovně tvarované odrazky v zadním nárazníku kombinované s mlhovkami zlepšují viditelnost a bezpečnost.

hyundai-ix20_2

Motory

1.6 MPi

Živý motor 1.6 MPi poskytuje maximální výkon 91,5 kW/ 125 k při 6 300 ot./min. Nejvyššího točivého momentu 156 Nm dosahuje při 4 200 ot./min.

1.4 MPi

Motor 1.4 MPi poskytuje maximální výkon 66,2 Kw/ 90 k při 6 000 ot./min. Nejvyššího točivého momentu 137,3 Nm dosahuje při 4 000 ot./min.

1.6 CRDi

Motor CRDi nabízí dokonalý požitek z jízdy, pružnost a nízkou spotřebu díky efektivnějšímu využití paliva. Motor 1.6 CRDi má nejvyšší výkon 94 kW/128 k při 4 000 ot./min a maximální točivý moment 260 Nm při 1 500 ~ 3 000 ot./min.

1.4 CRDi

Motor CRDi nabízí pružnost a nízkou spotřebu díky efektivnějšímu využití paliva. Motor 1.4 CRDi má nejvyšší výkon 66 kW/90 k při 4 000 ot./min a maximální točivý moment 240 Nm při 1 500 ~ 2 500 ot./min.

Bezpečnost

Elektronická kontrola stability ESC

Elektronická kontrola stability ESC v případě hrozícího smyku navrací vůz do žádaného směru prostřednictvím omezení točivého momentu motoru a aplikace brzdné síly na jednotlivá kola.

Asistent rozjezdu do kopce (HAC)

Asistent rozjezdu do kopce HAC pozná, když se nacházíte ve svahu, a ponechá kola zabrzděná, aby zabránil nechtěnému couvnutí.

Statické přisvěcování do zatáčky (SBL)

Statické přisvěcování do zatáček SBL zlepšuje viditelnost tím, že při zatáčení lépe osvětluje prostor před Vámi, takže můžete snadněji zpozorovat překážky a chodce.

6 airbagů

Dva čelní, dva boční a dva okenní airbagy poskytují pasažérům komplexní ochranu. Čelní airbag na straně spolujezdce je možné v případě potřeby deaktivovat.

Aktivní opěrky hlavy
Dojde-li k nárazu zezadu, vysunou se aktivní opěrky vzhůru a dopředu, aby minimalizovaly zranění hlavy a krku.

Bezpečnostní systém elektrických oken
Bezpečnostní systém elektronicky ovládaných oken nabízí pohodlný jednodotykový systém ovládání. Aby se zabránilo zranění, obsahuje i ochranu proti skřípnutí.

Zadní parkovací asistent

Parkování nikdy nebylo tak snadné! Zadní parkovací asistent zajišťuje bezpečné parkování bez zbytečného stresu prostřednictvím ultrazvukových senzorů na zadním nárazníku, které zvukově a vizuálně upozorňují na blížící se překážky.

Integrovaný navigační systém

Plně integrovaný navigační systém je vybaven 6,5“ barevnou dotykovou LCD obrazovkou, hands-free systémem BluetoothTM a snadným ovládáním. Teď již nezabloudíte. Nechybí bezplatná aktualizace mapových podkladů po dobu záruky.

Dešťový senzor
Dešťový senzor automaticky aktivuje stěrače, jakmile detekuje první kapky deště, a přizpůsobuje rychlost stírání jeho intenzitě.

Zdroj: www.hyundai.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *