Hyundai Santa Fe

V suverénním SUV najdete sofistikovaný komfort luxusního sedanu.

Design

Charismatický postoj s vyváženými proporcemi, výrazné linie s prémiovými detaily

Xenonové světlomety

Santa Fe je vybaveno adaptivními xenonovými světlomety s vysokou svítivostí, které Vám umožňují lépe vidět i skvěle vypadat.

Mlhová světla a LED světla denního svícení

LED světla pro denní svícení zlepšují viditelnost vozu a doplňují Santa Fe o další stylistický a bezpečnostní prvek. Přední mlhovky jsou integrovány do nárazníku.

Mřížka chladiče

Unikátní šestiúhelníková přední mřížka vyznává čisté a jednoduché linie v horizontálním rovnoběžném uspořádání.

Integrované směrové ukazatele a osvětlení nástupního prostoru

Zatímco ukazatele směru elegantně integrované do krytů vnějších zpětných zrcátek zlepšují viditelnost vozu při odbočování, osvětlení nástupního prostoru se decentně rozsvítí při nástupu a opouštění vozu.

Panoramatické střešní okno

Odsuňte elektricky ovládanou roletu a rozhlédněte se střešním oknem. Vpusťte dovnitř více světla a čerstvý vzduch. Stačí, když občas pohlédnete vzhůru, a zjistíte, že žijete v lepším světě.

Střešní ližiny

Čistý design vozu doplňují integrované střešní ližiny, které umožňují rychlou a jednoduchou montáž střešních nosičů.

Zadní spoiler s LED brzdovým světlem

LED technologie třetího brzdového světla zvyšuje bezpečnost a stylově doplňuje aerodynamický zadní spoiler a elegantní víko zavazadlového prostoru.

Kombinované LED zadní svítilny

Zadní světla se mohou pochlubit propracovaným designem a vynikající viditelností díky LED technologii, která zároveň podtrhuje osobitý výraz vozu.

Dvojitá koncovka výfuku
Design dvojité koncovky výfuku přispívá ke sportovnímu a elegantnímu půvabu Santa Fe.

Multifunkční volant

Pro ještě pohodlnější a bezpečnější jízdu jsou veškeré ovládací prvky poskytující kontrolu nad systémy vozidla umístěny na volantu. Tímto Santa Fe ještě více motivuje řidiče, aby ponechal obě ruce na volantu.

Dvouzónová automatická klimatizace

Řidič a spolujezdec vpředu mají vlastní samostatné zóny pro regulaci teploty. Systém dokáže automaticky udržovat rozdílné přednastavené teploty.

Komfortní středová loketní opěrka

Víko středové loketní opěrky otevírá přístup k různým odkládacím přihrádkám, v nichž je prostor pro mnoho drobných předmětů. Na měkce čalouněný povrch víka si můžete pohodlně položit svůj loket.

Vyhříváná a ventilovaná sedadla

Ventilovaná sedadla s 3stupňovým nastavením ocení řidič i spolujezdec zejména v letním období. V zimním období je pak možné využít vyhřívání, opět nastavitelné ve 3 stupních. Zadní sedadla mají vyhřívané sedáky i opěradla s možností 2stupňového nastavení intenzity vyhřívání.

Více míst pro větší zábavu

Vezměte na cestu všechny své přátele.
Díky volitelné 3. řadě sedadel včetně samostatné klimatizace můžete komfortně vézt až 7 osob.

Zavazadlový prostor

Využijte zavazadlový prostor o objemu 537 + 48 litrů. Naložte dovnitř svá zavazadla, golfové vaky a další. Dostatek místa najdete v hlavním oddílu zavazadlového prostoru, v prostoru pod jeho podlahou a případně také po sklopení sedadel ve druhé řadě (každé sedadlo lze sklopit zvlášť). Tak lze snadno převážet dlouhý náklad jako třeba lyže při zachování 4 plnohodnotných míst k sezení.

hyundai-santa-fe_2

Bezpečnost

Inteligentní adaptivní tempomat (ASCC)

Radarový senzor na přídi vozu monitoruje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a automaticky udržuje bezpečný odstup během jízdy i popojíždění v koloně.

Autonomní nouzové brzdění (AEB)

Systém autonomního nouzového brzdění AEB (Autonomous Emergency Braking) automaticky aktivuje brzdy, pokud na základě signálů z předního radarového senzoru a čelní kamery rozpozná náhlé brzdění vpředu jedoucího vozu nebo hrozící kolizi s chodcem. Zpomalením vozu v nebezpečných situacích se minimalizuje poškození vozidla a riziko poranění řidiče nebo ostatních cestujících.

Asistent dálkových světel (AHB)

Když se v protisměru blíží jiné vozidlo nebo dojíždíte vozidlo před Vámi, inteligentní dálková světla Vašeho vozu se automaticky přepnou na tlumená.

Sledování mrtvého úhlu (BSD)

Systém sledování mrtvého úhlu (Blind Spot Detection – BSD) upozorňuje řidiče na objekty v prostoru mrtvého úhlu na pravé i levé straně. Druhé upozornění spojené se zvukovým varováním následuje po zapnutí ukazatele směru, když se řidič chystá přejet do sousedního jízdního pruhu.

Upozornění na projíždějící vozidlo
při couvání (RCTA)

Systém RCTA (Rear Cross-Traffic Alert) při couvání z kolmého parkovacího stání upozorňuje řidiče na vozidla blížící se vzadu z pravé nebo levé strany vizuálním i akustickým varováním.

Systém monitorování okolí vozu (AVM)

Kamery na přídi, zádi a pravé i levé straně vozidla nejenže poskytují záběry okolí v rozsahu 360 stupňů, ale odhalují rovněž objekty, které se nacházejí v mrtvém úhlu řidiče. Výsledkem je ještě větší bezpečnost v různých provozních podmínkách a jízdních situacích.

Navigace s prémiovým audiosystémem Infinity Surround Audio

Vysoce kvalitní navigační systém s 8“ TFT displejem a příjmem DAB, 12 vysoce výkonných reproduktorů s externím zesilovačem – to je prémiový audiosystém, který umožní pasažérům dopřát si křišťálově čistý zvuk na jakémkoli sedadle ve voze.

Motory

2.2 CRDi

Vznětový motor o objemu 2.2 l dosahuje maximálního výkonu 200 koní při 3 800 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 441 Nm při 1 750 – 2 750 ot./min.
Motor využívá třetí generaci přímého vstřiku paliva, která zajišťuje nižší spotřebu, kultivovanější chod a vyšší výkon.

2.4 GDi

Zážehový motor o objemu 2.4 l dosahuje maximálního výkonu 188 koní při 6000 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 241 Nm při 4000 ot./min.

Zdroj: www.hyundai.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *