Hyundai i20 Active

i20 Active svým designem demonstruje velice široké možnosti využití tohoto vozu.Jedinečný v každém detailu.

Exteriér

Přední mlhová světla

Výrazná mlhová světla kruhového tvaru pomáhají osvětlit cestu za mlhy nebo silného deště a podtrhují robustnost přední části vozu.

Středový kryt nárazníků

Výrazným designovým prvkem nové i20 Active je robustní přední kryt nárazníků. Jasně definuje dobrodružného ducha vozu.

Přední nárazník

Tvar předního nárazníků a rozložení jednotlivých komponent přidávají vozu na jeho robustním dojmu

Stříbrné střešní ližiny

Střešní ližiny spolu s ostatními detaily vozu tvoří jedinečný celek. Zároveň umožňují rychlou a jednoduchou montáž střešních nosičů.

Boční prahová lišta

Boční prahová lišta vůz opticky snižuje , dotváří jeho robustní charakter a zlepšuje ochranu prahu.

17“ kola z lehkých slitin

Kola o rozměru 17“ podtrhují sportovní charakter vozu, zatímco jejich nízká hmotnost přispívá ke zlepšení spotřeby paliva. Dostupné jsou i kola o rozměrech 15“ a 16“.

Světla v zadním nárazníku

Kruhové odrazky v zadním nárazníku kombinované s mlhovkou a couvacím světlem zlepšují viditelnost.

Zadní deflektor
Výrazným prvkem zadní části i20 Active je deflektor ve střední části nárazníku, který podtrhuje dobrodružného ducha vozu.
Zadní spojler s LED brzdovým světlem
Zadní spojler s LED brzdovým světlem zvyšuje bezpečnost a stylově doplňuje aerodynamický zadní spojler a elegantní víko zavazadlového prostoru.
Vnější zpětná zrcátka s LED ukazateli směru
Směrová světla z LED diod, integrovaná do vnějších elektricky sklopných a vyhřívaných zpětných zrcátek, zlepšují viditelnost a zdůrazňují dynamický vzhled vozu.

Interiér

Přístrojový panel Supervision s TFT displejem

Přístrojový panel modelu i20 Active s intuitivním ovládáním je vybaven TFT displejem s vysokým rozlišením, který nabídne optimální viditelnost a přehlednost. Propracovaný a ergonomický design s přehlednými ukazateli doplňuje příjemné LED podsvícení.

Ovládání na volantu

Ruce na volantu a oči na silnici! A ještě zvládnete spoustu dalších věcí. Uživatelsky přívětivé ovládací prvky na volantu umožňují snadno upravovat hlasitost, vyřizovat telefonáty, používat palubní počítač a obsluhovat tempomat.

Chlazená schránka spolujezdce

Máte žízeň? Vychutnejte si studený nápoj z odkládací přihrádky s funkcí chlazení, která je užitečná na dlouhých cestách.

Vyhřívaný volant a sedadla

Přijdou opravdu vhod, když se vydáte na cestu za chladného zimního rána. Vyšší výbavy nabídnou3stupňové vyhřívání předních sedadel a vyhřívání volantu.

Navigační systém vozu je vybaven službou TOM TOM LIVE Services, která v reálném čase informuje o aktuální dopravní situaci, měřených úsecích na trase, POI – bodech zájmu, zobrazuje počasí ve zvolených lokalitách apod. To vše při nízké náročnosti na Vaše datové připojení.

Pokud jste uživatelem vozu vybaveného TOM TOM LIVE Services, stáhněte si aplikaci Hyundai Access Point App pro operační systém Android, která zrychlí a zvýší komfort připojení navigačního systému ke službě TOM TOM LIVE Services prostřednictvím WiFi hotspotu Vašeho smartphonu.

Hyundai Access Point App automaticky aktivuje přístupový bod (hotspot) Vašeho smartphonu při nastartování vozu Hyundai a zajistí tak jeho spojení s navigačním systémem. To Vám umožní využívat výhod služby TOM TOM LIVE Services napřímo, aniž byste museli pokaždé ručně nastavovat připojení smartphonu. Po opuštění vozu se WiFi hotspot opět deaktivuje.

Zážehový motor

1.0 T-GDi

Novinkou v nabídce motorů je kultivovaný zážehový tříválec T-GDi ve dvou výkonových verzích od 100 do 120 koní. Pohonné jednotky poskytují maximální točivý moment od 153 až 172 Nm a přitom si zachovávají výhody motoru o malém objemu, jakými jsou hospodárnost a nízké emise.

  • Max. výkon
    120 kW
  • Max. točivý
    moment

      172 Nm
6stupňová převodovka
Šestistupňová manuální převodovka je součástí standardní výbavy a ve spolupráci s pohonnými jednotkami 1,4i i 1,0 T-GDi dodává vozu potřebnou dynamiku.
hyundai-i20-active_2

Bezpečnost

Systém varování při opuštění jízdního pruhu LDWS

Kamera umístěná v horní části čelního skla monitoruje čáry vyznačující jízdní pruhy na vozovce a upozorňuje řidiče, pokud vozidlo vybočí z pruhu bez znamení o změně směru jízdy.

Systém monitorování tlaku v pneumatikách TPMS

Systém monitorování tlaku v pneumatikách TPMS sleduje tlak ve všech čtyřech pneumatikách a informuje vás v případech, kdy je tlak příliš nízký.

Asistent rozjezdu do kopce HAC

Tento systém detekuje prudké svahy a automaticky aktivuje brzdy, aby zabránil zrádnému couvnutí,při rozjezdu do svahu.

Statické přisvěcování do zatáček SBL

Statické přisvěcování do zatáček SBL zlepšuje viditelnost tím, že při zatáčení lépe osvětluje prostor před vámi, takže můžete snadněji zpozorovat překážky a chodce.

Parkovací asistent
Parkovací asistent zajišťuje bezpečné parkování bez zbytečného stresu prostřednictvím ultrazvukových senzorů, které zvukově a vizuálně upozorňují na blížící se překážky.

Zdroj: www.hyundai.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *