Hyundai i20

Designový jazyk Fluidic Sculpture 2.0 opět stvořil krásu, která bere dech.

FLUIDIC SCULPTURE 2.0

Filozofii designu Hyundai „Fluidic Sculpture 2.0“ podtrhují dynamicky protažené přední světlomety a precizní linie karoserie.

Vysoce výkonné projektorové přední světlomety

i20 nové generace, navržená a vyvinutá v Evropě, má elegantní a atraktivní vzhled. Novou formu fluidního designu 2.0″ zvýrazňují bifunkční přední projektorové světlomety s LED světly pro denní svícení (součást výbavy Comfort Plus a vyšší).

Mřížka chladiče

Nově koncipovaná výrazná přední část vozu má nyní nezaměnitelnou dvojitou mřížku chladiče, která modelu i20 dodává stylový vzhled.

Zadní kombinovaná LED světla

Nová kombinovaná zadní světla propůjčují automobilu nevšední, moderní charakter. Koncová a brzdová světla s technologií LED, zajišťují maximální viditelnost a větší bezpečnost. (součást výbavy Premium).

Panoramatická střecha

Interiér modelu i20 může být ještě světlejší a vzdušnější díky jedinečné panoramatické střeše s možností otevírání a díky prostornosti, která v dané třídě nemá konkurenci (součást výbavy Premium).

Zavazadlový prostor s rovnou podlahou

Nedaří se vám vměstnat do auta velká zavazadla? Rozměrný zavazadlový prostor modelu i20 vástěchto starostí zbaví. Zadní sedadla lze částečně nebo zcela sklopit, čímž získáváte maximální flexibilitu uspořádání prostoru pro zavazadla a cestující. Po sklopení navíc nevznikne obvyklý nepříjemný schod (součást výbavy Comfort a vyšší). Stačí sklopit sedadla, uložit zavazadla a můžete vyrazit na cestu!

Systém varování při opuštění jízdního pruhu (LDWS)

Se systémem varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu (LDWS) se nemusíte obávat, že vlivem únavy či nepozornosti sjedete z cesty. Pokud řidič neúmyslně vybočí z jízdního pruhu, systém ihned vydá vizuální a zvukovou výstrahu (součást výbavy Comfort a vyšší).

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS)

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) prostřednictvím senzorů neustále kontroluje tlak v pneumatikách. V případě jeho snížení, např. při defektu, varuje řidiče rozsvícením kontrolky na přístrojovém panelu (standardní výbava).

Design

Od světlometů až po sportovně tvarovanou střechu a od ostrých bočních linií až po elegantní C sloupek – na tomto vozu můžete oči nechat.

Vnější zrcátka se směrovými ukazateli

Na chytrém automobilu musí být chytré vše. Dokonce i zrcátka! Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zrcátka modelu i20 jsou nejen vzhledově atraktivní, ale mají také chytré směrové ukazatele, které přispívají k bezpečnějšímu přejíždění mezi jízdními pruhy.

Třetí brzdové světlo

Pozor, brzdím! Třetí brzdové světlo umístěné na spojleru 5. dveří ve výši očí řidičů jedoucích za vámi dává všem zřetelně najevo, že brzdíte.

Světla v zadním nárazníku

Sportovně tvarované odrazky v zadním nárazníku kombinované s mlhovkou a couvacím světlem zlepšují viditelnost a bezpečnost.

Zadní kombinovaná LED světla

Nová kombinovaná zadní světla propůjčují automobilu nevšední, moderní charakter. Koncová a brzdová světla s technologií LED, zajišťují maximální viditelnost a větší bezpečnost. (součást výbavy Premium).

Zadní tmavá skla Privacy
Sklo 5. dveří a okna zadních dveří mají tmavé tónování pro omezení průniku slunečního záření a zvýšení soukromí cestujících vzadu (součást výbavy Premium).

Boční ochranné lišty
Boční lišty vytříbeného vzhledu dokonale navazují na přední a zadní nárazník a dodávají vozu agilní, stylový vzhled a zároveň chrání dveře před poškrábáním (součást výbavy Premium nebo jako příslušenství).

Kola
Sportovní design kol modelu i20 nejlépe demonstruje jeho vytříbený smysl pro styl a nejvyšší kvalitu. Ať už si vyberete 15″ ocelová kola nebo 16″ kola z lehké slitiny, budete více než spokojeni s jejich stylovým a sportovním vzhledem.

Interiér

Ovládání na volantu

Ruce na volantu a oči na silnici!  A ještě zvládnete spoustu dalších věcí. Uživatelsky přívětivé ovládací prvky na volantu umožňují snadno upravovat hlasitost, vyřizovat telefonáty, používat palubní počítač a nastavovat tempomat

Zavazadlový prostor, který je s objemem 326 litrů jedním z největších ve své třídě, lze sklopenímzadních sedadel zvětšit až na 1 042 litrů. V prostoru pro cestující jsou k dispozici četné praktické odkládací přihrádky na drobnosti.

Dělená zadní sedadla

Zadní sedadla lze sklápět v poměru 60:40 a vytvářet tak praktický, víceúčelový úložný prostor bez schodu do zavazadlového prostoru (dvojitá podlaha je součástí výbavy Comfort a vyšší).

hyundai-i20_2

Vznětový motor

1.4 CRDi

Motor CRDi nabízí dokonalý požitek z jízdy, pružnost a nízkou spotřebu díky efektivnějšímu využití paliva. Motor 1.4 CRDi má nejvyšší výkon 66 kW/90 k při 4 000 ot./min a maximální točivý moment 240 Nm při 1 500 ~ 2 500 ot./min.

Zdroj: www.hyundai.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *