Hyundai i10

Vývojový tým se řídil principy fluidního designu Hyundai. Tento koncept inspirovaný prouděním kapaliny a tvary v přírodě definoval každou fázi vývoje.

Exteriér

Vášeň je naší inspirací

Není pochyb o tom, že městský provoz se zvládá lépe s malým vozem. To však neznamená, že byste měli omezovat svůj styl. Seznamte se s novou generací vozu Hyundai i10.

Přední světlomety

Podobně jako vhodně zvolená obuv doplňuje oblek, tak světlomety s čirou optikou spolu s aerodynamicky tvarovaným předním nárazníkem dotvářejí celkový čístý a elegantní vzhled nové i10.

Mřížka chladiče

Výrazná šestihranná mřížka chladiče dodává vozu dynamický a současně rafinovaný výraz.

Přední mlhovky s LED světly pro denní svícení

Integrovaná vysoce svítívá LED světla pro denní svícení zajišťují viditelnost vozu za všech okolností a navíc mu dodávají atraktivní vzhled.

Špičkový vůz (nejen) do města

V nové i10 se skrývá víc, než co vidíte na první pohled. Byla vytvořena s největší péčí pro uspokojení Vašich požadavků.

Vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie

Jejich aerodynamicky tvarované kryty minimalizují hluk obtékajícího vzduchu. Mohou být vybavena elektrickým seřizováním polohy, doplňkovými směrovými ukazateli a vyhříváním pro odstraňování orosení nebo námrazy.

Kola

Kola z lehkých slitin navržená exkluzivně pro i10 podtrhují elegantní design vozu. Kola s dvojitými paprsky jsou dostupná s pneumatikami o rozměrech 175/65/R14, nebo 185/55/R15.

Chromované kliky dveří

Chromované kliky dveří představují dotek elegance a umocňují hodnotný a exkluzivní dojem z i10.

Zadní sdružené svítilny

Hlavním prvkem nového designu zádi jsou sofistikované svítilny, které za tmy vytvářejí stylový a charakteristický tvar.

Zadní sdružené svítilny

Hlavním prvkem nového designu zádi jsou sofistikované svítilny, které za tmy vytvářejí stylový a charakteristický tvar.

Zadní sdružené svítilny

Hlavním prvkem nového designu zádi jsou sofistikované svítilny, které za tmy vytvářejí stylový a charakteristický tvar.

Zadní sdružené svítilny

Hlavním prvkem nového designu zádi jsou sofistikované svítilny, které za tmy vytvářejí stylový a charakteristický tvar.

Zadní stěrač s ostřikovačem

Zadní stěrač s ostřikovačem zlepšuje vaše pohodlí za mokra či deště.

Interiér

Ve světlém a vzdušném interiéru vládne atmosféra kvality a pečlivě zpracované materiály vytvářejí scénu pro dobrodružství na cestách.

Vyhřívání předních sedadel

Třístupňové vyhřívání předních sedadel zvyšuje komfort cestování zejména v zimním období.

Zavazadlový prostor

i10 nabízí 252l pro zavazadla za zadními sedadly, která jsou pro větší variabilitu standardně dělená v poměru 60:40. Při jejich sklopení dostanete úctyhodných 1,046l.

Odkládací schránka

Prostorná odkládací schránka umožňuje mít to nejpotřebnější vždy nablízku.

Osvětlení zavazadlového prostoru

Praktické osvětlení, které se rozsvítí při otevření pátých dveří, usnadňuje orientaci v zavazadlovém prostoru.

Motor 1.0 MPi

Zážehový motor 1.0 MPi dosahuje maximálního výkonu 66 k při 5500 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 95,2 Nm při 3500 ot./min. Blok a hlava motoru jsou vyrobeny z hliníku pro optimalizaci spotřeby paliva.

Motor 1.25 MPi

Zážehový motor 1.25 MPi dosahuje maximálního výkonu 87 k při 6000 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 120,7 Nm při 4000 ot./min. Blok a hlava motoru jsou vyrobeny z hliníku pro optimalizaci spotřeby paliva.

Motor 1.0 LPGi

Zážehový motor 1.0 MPi na LPG dosahuje maximálního výkonu 67 k při 6200 otáčkách za minutu a maximálního točivého momentu 90,2 Nm při 3500 ot./min. Blok a hlava motoru jsou vyrobeny z hliníku pro optimalizaci spotřeby paliva.

Bezpečnost

Stabilizační systémy ESP a VSM

VSM – Vehicle Stability Management – je nová generace elektronického stabilizačního systému, která navíc k brzdění jednotlivých kol a omezování točivého momentu motoru (funkce elektronického stabilizačního programu ESP) aktivně vypomáhá řidiči také zásahem do řízení.

ABS – Anti-blokovací brzdový systémBAS – Brzdový asistent

ABS zabraňuje zablokování kol v případě, kdy hrozí jejich blokace kvůli prudkému brzdění, nebo například na kluzké vozovce. Vozidlo tak zůstává nadále ovladatelné a brzdná dráha je kratší.
Potřebujete-li opravdu prudce zabrzdit, brzdový asistent BAS vám pomůže aplikovat maximální dostupnou sílu všech brzd.

Zadní parkovací senzory

Zadní parkovací čidla vám umožní bezproblémové manévrování ve stísněných místech a dodrženíbezpečného odstupu od všech překážek za vozem.

Asistent rozjezdu do kopce (HAC)

Asistent rozjezdu do kopce HAC pozná, kdy se nacházíte ve svahu a automaticky zapojí brzdy, aby zabránil nechtěnému couvnutí.

6 airbagů

Dva čelní, dva boční a dva okenní airbagy poskytují pasažérům komplexní ochranu a bezpečí. Čelní airbag na straně spolujezdce je možné v případě potřeby deaktivovat.

Systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS)

Systém TPMS vás včas upozorní na nízký tlak v pneumatikách, což kromě vyšší bezpečnosti napomáhá i snížení spotřeby paliva a pomalejšímu opotřebování pneumatik.

Nouzový stop signál (ESS)

Při nouzovém brzdění se automaticky zapnou výstražná světla pro včasné varování ostatních účastníků provozu.

Statické přisvěcování do zatáček

Rozsvítí se, když zatáčíte. Pomáhá zejména ve špatně osvětlených křižovatkách a nepřehledných zatáčkách. Odbočovací světla se aktivují, v závislosti na rychlosti vozu a úhlu natočení volantu, to vše při zapnutých hlavních světlometech.

hyundai-i10_2

Multifunkční volant

Čtyřramenný multifunkční volant si můžete výškově nastavit přesně podle Vašich představ. Můžete ovládat tempomat, audiosystém, telefon a palubní počítač, aniž byste museli volant pouštět.

Jednotlivé funkce se mohou lišit podle stupně výbavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *