Ford Fiesta

Ford Fiesta v sobě kombinuje současný styl s nejmodernějšími technologiemi a každá funkce byla navržena tak, aby vám pomáhala maximálně využít každý den.

Díky systému SYNC můžete vybrat skladbu z USB nebo MP3 přehrávače či ji přehrávat ze svého mobilního telefonu. Systém vám umožňuje telefonovat
a přijímat hovory pomocí hlasového ovládání.

Navíc nemusíte tak často zastavovat kvůli tankování: náš několikrát oceněný motor 1.0 EcoBoost kombinuje překvapivý výkon s vynikající kombinovanou spotřebou pouhých 4,3 l/100 km.

Řada inovativních technologií zajišťuje, že vaše každodenní jízda bude bezpečná, pohodlná a zábavná. Můžete si vybrat z 12 úžasných barev karoserie.

Pokročilé technologie vám pomohou udržovat spojení se silnicí i okolním světem, takže si budete moci dokonale užít každou jízdu.

Ford SYNC během jízdy hladce připojuje vaši hudbu, a také vás telefonicky nebo formou SMS spojí s rodinou a přáteli.

Krásně provedený, moderní interiér plný propracovaných designových detailů nabízí prvky, které učiní vaši jízdu snazší, pohodlnější a příjemnější.

Technologie

Bezstarostné manévrování
a jízda

Elektronický posilovač řízení (EPAS) se automaticky adaptuje, aby zajišťoval snazší a lehčí zatáčení při parkování na malém prostoru a odpovídající odezvu pro lepší kontrolu na dálnici. Na rozdíl od konvenčních posilovačů řízení, které fungují nepřetržitě a spotřebovávají tak energii a palivo, náš EPAS funguje pouze když je zapotřebí, což dále zlepšuje spotřebu paliva.

Senzory pro jednodušší parkování

Parkovací senzory navržené pro lepší parkování vám pomohou určit vzdálenost mezi vaším automobilem a jakoukoliv překážkou vpředu nebo vzadu. Jakmile senzory zaznamenají nějaký objekt, upozorní vás na něj zvukovým signálem, který bude postupně nabývat na intenzitě v závislosti na zkracující se vzdálenosti od překážky.

Snazší a bezpečnější couvání

Patníky, kola, nízké zídky… zadní parkovací kamera zobrazí na obrazovce integrované v palubní desce vše, co je za vámi. Kromě toho, že vám ukáže věci, které se jinak dají snadno přehlédnout, vám parkování usnadní také zobrazením virtuálních čar, které vás bezpečně navedou i do toho nejmenšího prostoru. Kamera se zapíná automaticky, když zařadíte zpátečku.

Vynikající zvuk

Nejmodernější systém Sony tvoří osm reproduktorů špičkové kvality a můžete si jej k vaší Fiestě objednat jako výbavu na přání. Kromě toho, že vám umožní vychutnávat si oblíbenou hudbu během jízdy, zobrazuje i informace o právě hrané skladbě.

Tempomat vám zpříjemní dlouhé cesty

Na dálnici můžete nastavit rychlost pomocí spínače tempomatu na volantu. Systém potom udržuje tuto rychlost, takže nemusíte mít nohu
na plynovém pedálu. Pro zvýšení nebo snížení rychlosti stačí opět použít stejný ovládací spínač.

Nastartujte váš Ford Fiesta jedním dotykem

Ford Fiesta automaticky zaznamená přítomnost klíče, stačí, když jej máte v kapse nebo tašce. Pak jen stisknete startovací tlačítko a motor naskočí.

KeyFree, tedy bez klíčů, znamená bez starostí

Systém KeyFree umožňuje zamknout a odemknoutvůz bez nutnosti vytahovat klíč z kapsy nebo kabelky. To nejvíc oceníte v okamžiku, kdy budete mít plné ruce.

Pokročilé technologie vám pomohou udržovat spojení se silnicí i okolním světem, takže si bude moci dokonale užít každou jízdu.

Ford SYNC během jízdy hladce připojuje vaší hudbu, a také vás telefonicky nebo formou SMS spojí s rodinou a přáteli.

Krásně provedený, moderní interiér plný propracovaných designových detailů nabízí prvky, které dělají život snazší, uvolněnější, pohodlnější a příjemnější.

Ford SYNC. Pokročilá handsfree technologie

Ford SYNC umožňuje ovládat hudbu a přijímat volání na mobilní telefon pomocí jednoduchých hlasových povelů. Například, pokud máte ve svých kontaktech „David“, stačí říct: „Call David“ a systém automaticky vytočí požadované číslo. Hlasové ovládání můžete použít také k přehrávání hudby
z USB portu či MP3 přehrávače, nebo k přehrávání hudby z mobilních telefonů vybavených Bluetooth®.

Integrovaná navigace vás bezpečně dovede až do cíle

Do vašeho nového Fordu Fiesta si můžete objednat na přání plně integrovaný systém satelitní navigace s 5″ barevným multifunkčním displejem a audio systémem SONY. Ten reaguje v reálném čase
na cestovní rychlost a aktuální dopravní situaci,
a přesně vypočítává čas příjezdu a poskytuje další užitečné informace.

Bezstarostné sdílení vozu díky systému My Key®

S touto novou technologií můžete nastavit maximální rychlost, výstrahu při nezapnutí bezpečnostních pásů, nebo dokonce i úroveň hlasitosti audio systému. Systém Ford My Key® byl navržen tak, aby vám zajišťoval klid, když půjčíte vůz známému nebo členu rodiny. A snadno se používá. Stačí vložit klíč do zapalování, nastartovat vůza postupovat podle jednoduchých pokynů pro naprogramování omezení, která chcete pro tento klíč nastavit.

Zvýšené pohodlí díky nastavitelným, vyhřívaným sedadlům

Užijte si maximálního pohodlí bez ohledu na to, jaké je venku počasí. Přední sedadla jsou plně nastavitelná. Řidič i spolujezdec tak mohou sedět v ideální zvolené poloze. Pokud si vyberete jako výbavu na přání vyhřívání předních sedadel, budete v teple i za nejchladnějšího počasí.

Inovativní středová konzola vám umožní lepší kontrolu

Pokročilá multifunkční středová konzola vám umožní ovládat většinu systémů z jediného místa. Všechny funkce jsou zřetelně uvedeny na displeji, a některé
z nich můžete ovládat také pomocí spínačů na volantu.

Prémiové osvětlení pro stylový vzhled interiéru

Jemné červené osvětlení zvýrazňuje interiér
ve vozu Fiesta a vytváří útulné a stylové prostředí. (Standard pro stupeň výbavy Titanium)

Quickclear rychle vyčistí vaše čelní sklo

Tato inteligentní funkce byla navržena pro rychlý rozjezd v mrazivých ránech. Stačí stisknout tlačítko a systém odmrazí čelní sklo za několik sekund,
i když je venku teplota pod nulou.

Nastavte teplotu, která vám vyhovuje

S automatickou klimatizací (EATC) si nastavíte teplotu, která vám vyhovuje, a systém ji přesně
v této výši udrží. (Dostupné jako výbava na přání pro Trend Edition a Titanium)

Přední světlomety, které se samy rozsvítí v případě potřeby

Ford Fiesta je vybaven senzory, které detekují soumrak nebo náhlou změnu světelných podmínek. Například při vjezdu do tunelu. Díky tomu se automaticky aktivují přední světlomety, takže je jízda snazší a bezpečnější. Automatické rozsvěcení světlometů je dostupné jako výbava
na přání společně s automatickými stěrači
a se zpětným zrcátkem s automatickým zatměním.

Fiesta vám posvítí na cestu domů

Když se vrátíte domů za tmy, stačí se dotknout páčky na levé straně volantu a světlomety zůstanou díky funkci zpožděného zhasínání předních světlometů svítit 30 sekund, aby vám posvítily na cestu od vozu. Tato užitečná funkce
je standardní výbavou pro všechny stupně výbavy.

Vnější zpětná zrcátka, která se sama chrání před poškozením

Na přání dodávaná sklopná vnější zpětná zrcátka se automaticky sklopí, jakmile zamknete automobil (nebo, samozřejmě, když použijete přepínač pro nastavení zrcátek), aby nedošlo
k jejich náhodnému poškození. Ve sklopeném stavu také chrání stylová integrovaná směrová světla.

Výkon

S vysoce efektivním tříválcovým benzinovým motorem 1.0 EcoBoost
a technologiemi pro úsporu paliva je Ford Fiesta neobyčejně hospodárným vozem bez omezení výkonu.

Hodnoty spotřeb paliva a emisí CO2 v kombinovaném režimu naleznete v aktuálních cenících a katalozích.

Získejte ze svého motoru více

Revoluční tříválcový benzinový motor 1.0 EcoBoost vám dává výkon srovnatelný s běžným motorem
1,6 litru, ale dosahuje o 24 % nižší spotřeby paliva
a o 25 % méně emisí CO2, pouhých 99 g/km.

Účinný naftový motor

Motor 1.5 Duratorq TDCi poskytuje výkon
75 k a dosahuje nízkých hodnot spotřeby i emisí. Kombinovaná spotřeba u verze 1.5 Duratorq TDCi
75 k dosahuje hodnoty 3,7 l/100 km a emisí CO2pouze 98 g/km.

ford-fiesta_2

Bezpečnost

Ford Fiesta nabízí vynikající úroveň bezpečnosti. Tuto skutečnost ocenila
i přední nezávislá evropská organizace pro bezpečnost automobilů Euro NCAP. Nejen, že Fiesta získala maximálních pět hvězdiček za celkové hodnocení bezpečnosti, vůz rovněž získal ocenění Advanced za tři moderní technologie: Active City Stop, Ford My Key a systém SYNC s funkcí automatického nouzového volání Emergency Assist.

Ocenění Euro NCAP Advanced pro Fiestu za to, že vás udržuje
v bezpečí

Funkce My Key obdržela ocenění Euro NCAP Advanced, nejvyšší možné ocenění od přední nezávislé organizace pro hodnocení bezpečnosti vozů. Takto bývají oceněny jen opravdu pokročilé funkce, které pomáhají předcházet nehodě, minimalizovat její následky nebo které jsou schopné poskytnout následnou asistenci. Je to tedy další z úspěchů plynoucí ze závazku společnosti Ford vyrábět auta s nejvyšší úrovní bezpečnostní ochrany. Funkční technologie vozů Ford již získaly sedm ocenění Euro NCAP Advanced a byly navrženy tak, aby vás ochránily v každé situaci.

Ford SYNC s funkcí automatického nouzového volání Emergency Assist

Důležitou částí Ford SYNC, která může zachránit život, je funkce automatického nouzového volání Emergency Assist. V případě dopravní nehody,
kdy dojde k aktivaci airbagů nebo bezpečnostnímu odpojení palivového čerpadla, umí tato technologie automaticky zavolat na linku tísňového volání. Toto volání můžete zrušit nebo můžete s linkou tísňového volání mluvit také sami. Nejdůležitější
je to, že systém dokáže poskytnout nezbytné informace, jako například souřadnice GPS
v lokálním jazyce, a to i tehdy, když jste
v bezvědomí.

*Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist je
v současnosti využitelná ve 30 zemích Evropy. Tato funkce je aktivní,
je-li připojen kompatibilní mobilní telefon. Uvede se v činnost aktivací airbagu (s výjimkou kolenních airbagů), nebo když systém registruje náraz doprovázený bezpečnostním přerušením přívodu paliva. Textové funkce a funkce automatického nouzového volání Emergency Assist nejsou podporovány ve všech evropských jazycích.

Fiesta za vás také dokáže zabrzdit pro odvrácení kolize v nízké rychlosti

Nehody v pomalém provozu při častém rozjíždění a zastavování jsou velmi časté. Active City Stop je pokročilá technologie navržená tak, aby tomu pomohla zabránit. Při rychlostech do 30 km/h, pokud systém zaznamená,
že automobil před vámi náhle zastavil, automaticky aktivuje brzdy. Dokladem účinnosti systému Active City Stop je i to, že získal ocenění Euro NCAP Advanced za bezpečnost.

Asistent pro rozjezd do svahu (HSA)

Asistent pro rozjezd do svahu zabrání nechtěnému couvání. Systém prodlouží účinek brzdné síly o 2,5 sekundy, čímž získáte čas pro přesun chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Tato funkce vám přijde vhod i při zastavení
a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

ESC pomůže udržet vůz pod kontrolou za všech okolností

ESC je elektronický stabilizační systém (Electronic Stability Control), který neustále monitoruje chování vozu a jakmile zaznamená jakoukoliv odchylku
od zvolené jízdní dráhy nebo počátek smyku, automaticky upraví vaši pozici
na vozovce. Systém je navržen k udržení kontroly nad vozem a pomáhá zkracovat brzdnou dráhu v krizových situacích.

Pokročilé systémy pro kontrolovanější brzdění

Protiblokovací systém brzd (ABS) a systém elektronického rozdělování brzdné síly (EBD) zajišťují kontrolované brzdění. Bezpečnostní brzdový asistent (EBA) pomáhá novému Fordu Fiesta brzdit v krizových situacích účinněji. Tento systém snímá, jakou silou působíte na brzdy, a v případě potřeby tuto sílu automaticky zvýší.

Airbagy pro dostatečnou ochranu ze všech stran

Kromě čelních airbagů řidiče a spolujezdce je vůz vybaven také bočními airbagy s ochranou hrudníku a stropními airbagy s ochranou hlavy. Standardem je v novém Fordu Fiesta dokonce i airbag chránící kolena řidiče. Pokud chcete vypnout airbag spolujezdce, například je-li na předním sedadle dětská autosedačka, stačí ho deaktivovat otočením spínače. Na vypnutý airbag vás upozorní signalizace na informačním panelu.

Koordinované bezpečnostní systémy se aktivují ve zlomku sekundy

Fiesta je vybavena inteligentním systémem ochrany (IPS), který koordinuje jednotlivé bezpečnostní systémy tak, aby byla zajištěna maximální ochrana vás i cestujících. Kromě pevného skeletu karoserie pohlcujícího energii
při nárazu jsou ve voze Fiesta i pokročilá sedadla
s technologií bezpečnostních pásů snižující riziko zranění při nehodě.

Praktický způsob zabezpečení vozu

Prostřednictvím funkce globálního otevírání/zavírání můžete otevírat či zavírat dveře
a elektrická okna na dálku klíčkem. Dvojitý zámek zabrání zloději otevřít dveře zevnitř.

Monitorování tlaku
v pneumatikách

Systém monitorování tlaku v pneumatikách vás prostřednictvím ikony na přístrojové desce okamžitě upozorní, jakmile v některé z pneumatik klesne tlak v případě defektu.

Vnitřní zpětné zrcátko
s automatickým zatmíváním

Jízda v noci je mnohem snazší, když vás neoslňují světla automobilů za vámi. Proto je Ford Fiesta vybaven samozatmívacím zpětným zrcátkem, které automaticky rozpozná záři světlometu
a přepne se do tlumeného nastavení.

Jasnější přední světlomety
pro bezpečnější jízdu

Halogenové projektorové světloměty produkují jasnější a intenzivnější světlo, takže lépe vidíte
(a také jste lépe viděni), což zvyšuje vaši bezpečnost.

Zdroj: www.ford.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *