Fiat 124 Spider

Kultovní 124 Spider 60. let se vrací v nové generaci sportovního roadsteru s klasickým italským designem, špičkovým výkonem i technologiemi. Vše jen pro vaše ryzí potěšení z jízdy.

Exteriér

Nový Fiat 124 Spider přebírá nadčasové, štíhlé tvary od jednoho z nejhezčích modelů značky Fiat.
Od počátku byl navrhován jako spider včetně speciální platformy a dokonalé rovnováhy mezi sportovními jízdními vlastnostmi a pocitem svobody.

Fiat 124 Spider je charakteristický klasickými bočními liniemi s velmi vyváženými proporcemi a sportovním poměrem objemu kabiny k délce kapoty. Horizontální linie začínající na předních blatnících se táhnou
nad zadní blatníky až ke koncovým světlům, čímž připomínají původní Fiat 124 Spider.
Přední světlomety mají kompaktní vzhled a spolu se šestiúhelníkovou maskou chladiče vytvářejí dojem,
že vůz má velmi pozorný, až varovný výraz.

Design zadních blatníků, ostře řezaných vodorovných koncových světel a místa pro SPZ je rovněž inspirován původním modelem 124 Spider. Významným detailem je barva karoserie objevující se uprostřed zadních koncových světel. Zadní část doplňuje integrovaný spoiler ve víku zavazadlového prostoru a dvě koncovky výfuku, které podtrhují výkonové schopnosti motoru.

Interiér

 

Celý interiér zdobí stylové, kvalitní materiály: kůže na sedadlech (stupeň Lusso), volantu a řadicí páce, eko kůže na obložení dveří  a přístrojovém panelu a měkké materiály na zbytku ploch.
Na první pohled se zde italská řemeslná zručnost snoubí s moderními technologiemi značky Fiat.

Sedadla jsou navržena tak, aby poskytovala nezaměnitelný požitek  v duchu sportovního Spideru. Nízko položené sedadlo řidiče a dokonalé boční vedení umožňuje vychutnat si každou zatáčku.

Špičková ergonomie zaručuje komfort během jízdy i při nastupování a vystupování.
Řidič má všechny ovladače na dosah ruky. Může se tak soustředit pouze na jízdu.

Volant je čalouněný kůží a spolu s palubní deskou má výrazné prošívání. Šmrnc interiéru dodávají elegantní kovové detaily v matně stříbrné barvě.

Vždy dokonalý výhled za volantem
Počínaje tvarem sloupků čelního skla a konče dobrou polohou stěračů, vše bylo navrženo pro maximální výhled z vozu a kontrolu dění před vozidlem.

Motory

ZÁŽEHOVÝ PŘEPLŇOVANÝ MOTOR 1.4 TURBO MULTIAIR 140 K

Nejmodernější pohonná jednotka využívající systém MultiAir, který zlepšuje proces spalování, spotřebu paliva i emise,
je spojena se 6stupňovou manuální převodovkou. Nabízí vynikající výkonové vlastnosti a spotřebu paliva.

1.4 TURBO MULTIAIR 140 K

Zrychlení 0-100 km/h 7,5 s
Nejvyšší rychlost 215 km/h
Nejvyšší rychlost 215 km/h
Točivý moment 240 Nm
Emise CO2 148 g/km

Spotřeba paliva:
v kombinovaném provozu 6,4 l/100 km
v městském provozu 8,5 l/100 km
v mimoměstském provozu 5,1 l/100 km
Emisní kategorie Euro 6

fiat-124-spider_2

Technologie

Kontrola a viditelnost za každého počasí.

Fiat 124 Spider může být vybaven kompletní LED technologií, zahrnující přední LED světlomety (LED poziční světla, LED světla denního svícení DRL, LED potkávací světla a LED dálková světla), adaptivní systém AFLS (Adaptive Front Light System) pro směrování paprsku světla v závislosti na rychlosti a zatáčkách a zadní LED koncová světla. Navíc disponuje ostřikovači světlometů a senzorem deště a stmívání. K dispozici v rámci paketu Visibility.

Nejmodernější infotelematika

7palcový dotykový displej s multimediálním rozhraním pro uživatelsky vstřícné ovládání všech funkcí. Premiový audiosystém Bose s digitálním tunerem DAB a devíti reproduktory (2×2 v hlavových opěrkách). Připojení WiFi a Bluetooth, dva vstupy USB a jeden vstup AUX-in. K dispozici v rámci paketů Audio a Audiosystém Bose.

Exkluzivní audiosystém Bose

Zajišťuje nejvyšší kvalitu zvuku během jízdy, ať už se zataženou nebo staženou střechou. Systém Bose zahrnuje devět reproduktorů, přičemž čtyři z nich jsou integrované v hlavových opěrkách. K dispozici v rámci paketu Audiosystém Bose.

Zdroj: www.fiat.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *