Range Rover Evoque

Smělý vývoj. Range Rover, jaký jste ještě neviděli. Na první pohled je ale patrné, že jde o Range Rover.

OSOBITÝ DESIGN

Range Rover Evoque nabízí rozmanité možnosti individualizace Vašeho vozu. Vyberte si ze široké nabídky barev a prvků výbavy na přání dle svého osobního vkusu. V kombinaci s moderním designem a jedinečnou siluetou modelu máte záruku, že i ve velkoměstě budete vyčnívat z davu.

INCONTROL = MĚJTE ŽIVOT POD KONTROLOU

InControl Touch Pro je nová generace informačního a zábavního systému Land Rover, posouvající konektivitu a zábavu v modelu Range Rover Evoque na zcela nejvyšší úroveň. Vyhledáním parkovacího místa, přehráváním oblíbené hudby nebo dokonce vysledováním odcizeného vozidla usnadňuje InControl Váš život.

INTERIÉR NAVRŽENÝ K POHODLÍ

Vytvořte si svůj ideální prostor výběrem čalounění v kůži s dvojitým prošíváním, ve spojení s ozdobným obložením z hliníku anebo dřeva. Pro stupeň výbavy HSE a vyšší nabízíme jako výbavu na přání vyhřívaná a klimatizovaná sedadla vpředu s masážní funkcí. Správnou atmosféru navodí vylepšené a nastavitelné ambientní osvětlení interiéru.

VÍC NEŽ JEN SKVĚLÝ VZHLED

Range Rover Evoque si suverénně poradí s náročným terénem a mimořádnými povětrnostními podmínkami. S řešením E-Capability přitom nabízí nižší emise CO2 a hospodárnější spotřebu paliva. E-Capability se dodává s pohonem kol přední nápravy (2WD) i s pohonem všech kol (4WD).

INOVACE

Konstrukci našich motorů průběžně optimalizujeme aplikací nejmodernějších inovací, jako je inteligentní systém Stop/Start, který snižuje spotřebu paliva o 5 % až 7 % v porovnání s motory předchozí generace. Rovněž použití lehkých převodovek zvyšuje hospodárnost a snižuje emise CO2.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI NA SILNICI

Adaptivní tempomat udržuje ustálenou rychlost jízdy na dlouhých cestách a zároveň dbá na bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Adaptive Dynamics vytváří optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností, zatímco Torque Vectoring by Braking zajišťuje plynulý a stabilní průjezd zatáčkou. Propojením a souhrou všech těchto systémů je zaručena bezpečná jízda.

TERÉNNÍ SCHOPNOSTI

Každý vůz Land Rover má ve své DNA schopnosti, díky nimž si snadno poradíte i s nejnáročnějšími terény a podmínkami. Soubor našich patentovaných technologií, od systému Terrain Response až po asistenta pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), Vám zajistí pocit jistoty při jízdě v terénu i na silnici.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Sledováním a podporou řízení ve specifických jízdních situacích Vám naše asistenční systémy umožní plně se soustředit na řízení. Například systém sledování slepého úhlu Vás upozorňuje na přijíždějící vozidla po obou stranách, systém rozpoznávání dopravních značek zobrazí konkrétní dopravní značky na panelu přístrojů, abyste o nich byli dokonale informováni a mohli rychleji reagovat na jakákoli omezení. Soubor vyspělých systémů Vás také zbaví stresu z parkování.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

Naše vozidla jsou vybavena nejmodernějšími systémy topení a klimatizace, které Vám i Vašim cestujícím zajistí nejvyšší úroveň komfortu. Do svého cíle díky tomu dojedete odpočatí a svěží bez ohledu na panující počasí.

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Váš chytrý telefon i vozidlo mohou být zdrojem rozmanitých informací a nepřetržité zábavy. Navigační systém zobrazuje na 10“ dotykovém displeji cestu do cíle, zatímco spolujezdec vpředu může sledovat film na DVD nebo televizní pořad, pokud si vyberete displej Dual View. InControl Apps na Vašem chytrém telefonu Vás bezpečně propojí s Vaším vozidlem prostřednictvím 10“ dotykového displeje. Zatímco audiosystém Meridian™ vyplní interiér Vaší hudbou.

MOTORY INGENIUM

Konstrukce našich nových motorů zaručuje suverénní výkonové parametry, vyšší hospodárnost a nepřekonatelnou kultivovanost. Vznětové motory jsou o 20 kg lehčí než předchozí generace a jsou nabízeny ve výkonových verzích 150 k nebo 180 k, s pohonem předních nebo všech kol a s výběrem šestistupňové mechanické nebo devítistupňové automatické převodovky. Vnitřní tření je o pozoruhodných 17 % nižší než u motorů předchozí generace a servisní intervaly byly u modelů s pohonem všech kol prodlouženy z 16 000 mil (25 700 km) na 21 000 mil (33 800 km).

LEHKÝ PODVOZEK

Podvozek je vyroben z lehkých hliníkových a ocelových dílů, přičemž vyspělý hydraulický systém tlumení rázů při propružení kol snižuje hluk pronikající do interiéru při přejezdu nerovností. Systém zajišťuje také téměř dokonalé pohlcení nerovností a do volantu, ani skeletu karoserie nejsou přenášeny žádné prudké rázy.

9STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Lehká kompaktní 9stupňová automatická převodovka optimalizuje hodnoty spotřeby paliva i emisí CO2 a umožňuje lepší ovladatelnost na povrchu s nízkou adhezí. Jízdu s přívěsem usnadní speciální, mimořádně krátký převod prvního stupně. Převodovka je extrémně robustní a dokonale přispívá k vynikajícím terénním vlastnostem vozidla, přičemž zároveň poskytuje příkladnou úroveň kultivovanosti a hospodárnosti.

AKTIVNÍ POHON VŠECH KOL

Aktivní pohon všech kol, dodávaný v kombinaci s motory TD4 180 k a Si4, je neocenitelný při jízdě na silnici i v terénu. V mnoha jízdních situacích na silnici může odpojit pohon zadních kol vozidla, aby se maximálně snížila spotřeba paliva. Pokud se povrch změní nebo začnete intenzivně zrychlovat, systém nepostřehnutelně a plynule opět připojí pohon všech kol během 300 milisekund. Dokonalý přehled za všech okolností Vám poskytne speciální grafické zobrazení na dotykovém displeji.

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje ve velmi nízkých rychlostech od 1,8 km/h do 30 km/h a pomáhá řidiči udržovat ustálenou rychlost jízdy v náročných podmínkách, abyste se mohli soustředit na řízení a překonávání překážek. Systém Vám také umožní plynulý a rovnoměrný rozjezd, a to dokonce i na povrchu s nízkou adhezí, jako je led, sníh nebo mokrá tráva.

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ HDC (HILL DESCENT CONTROL)

Asistent pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), patentovaný značkou Land Rover, je standardním prvkem výbavy všech našich vozidel s pohonem všech kol (4WD). HDC podporuje řidiče při bezpečném sjíždění náročných svahů udržováním konstantní rychlosti jízdy a individuálním přibrzďováním jednotlivých kol. Systém automaticky zpomaluje vozidlo a udržuje rychlost jízdy v závislosti na zvoleném převodovém stupni a poloze pedálu plynu.

FUNKCE GRC PROTI ROZJETÍ VOZIDLA Z PRUDKÉHO SVAHU

Tento systém se podobá asistentu pro rozjezd ve svahu HSA (Hill Start Assist), avšak zabraňuje příliš rychlé akceleraci vozidla při jízdě ze svahu. Pokud se stojící vozidlo rozjíždí ve svahu, systém při rozjezdu postupně uvolňuje brzdy.

SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU (WADE SENSING)

Při projíždění řekou, brodem nebo zaplavenou oblastí se budete cítit ještě bezpečněji. Systém sledování hloubky brodu Wade Sensing měří hloubku vody senzory na spodní straně vnějších zpětných zrcátek a v reálném čase poskytuje informace vztažené k vozidlu. Tyto údaje a schopnost maximální brodivosti jsou zobrazovány na dotykovém displeji, abyste měli potřebné a přesné informace pro bezpečnou jízdu.

KOMPLETNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

Náš kompletní parkovací asistent Vám usnadní podélné i příčné parkování na vhodné místo zajištěním automatického řízení vozidla. Jednoduše zařaďte příslušný převodový stupeň a jen upravujte rychlost jízdy pedály brzdy a plynu. S tímto systémem bude snadnější i manévrování při vyjíždění z parkovacího místa, protože Vám poskytne stejnou podporu. Celý proces podporují grafická zobrazení a upozornění.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Prostorový kamerový systém používá kamery rozmístěné po obvodu vozidla a poskytuje přehled v rozsahu téměř 360°. Systém podporuje parkování a je dokonalým pomocníkem pro složitější řidičské úkoly, jako je jízda s přívěsem pro motorový člun nebo přepravu koní. Kromě schopnosti zobrazovat zároveň několik různých pohledů dokáže tato technologie měnit také měřítko zobrazení, abyste mohli vidět objekty a místa, nacházející se jinak mimo zorný úhel.

range-rover-evoque

SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU

Systém sledování slepého úhlu Vás upozorňuje na vozidla v oblasti slepého úhlu nebo na vozidla, která se rychle přibližují zezadu, malým výstražným světlem v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Funkce detekce přibližujících se vozidel Vás zvukovými a vizuálními signály upozorní na vozidla, která se nebezpečně přibližují z obou stran vozidla, abyste měli přehled o situaci za vozem i v situacích s omezeným výhledem.

ASISTENT PRO JÍZDU V JÍZDNÍM PRUHU VČETNĚ ASISTENTA BDĚLOSTI ŘIDIČE

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Keep Assist) detekuje, pokud vůz začne nechtěně vyjíždět z jízdního pruhu, a mírným zásahem do řízení jej vrátí zpět. Asistent bdělosti řidiče (Driver Condition Monitor) zaznamená Vaši nastupující únavu a včas Vás upozorní, že potřebujete přestávku k odpočinku.

SYSTÉM ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Systém rozpoznávání dopravních značek zobrazí konkrétní dopravní značky na panelu přístrojů a na průhledovém displeji, je-li jím vozidlo vybaveno, abyste o nich byli dokonale informováni. Systém detekuje dopravní značky omezující rychlost jízdy (včetně variabilních dopravních značek na tabulích nad vozovkou) a dopravní značky s doplňkovými informacemi, například snížená rychlost na mokré vozovce.

AUDIOSYSTÉM MERIDIANTM DIGITAL SURROUND SOUND

Land Rover navázal partnerství se společností Meridian, světovým lídrem v oblasti audio technologií a digitálního zpracování zvukových signálů, aby vyvinul vyspělé audiosystémy pro Range Rover Evoque. Audiosystém Meridian Digital Surround Sound o výkonu 825 W zahrnuje pro verze Coupé a pětidveřový Evoque 16 reproduktorů a dvoukanálový subwoofer. Pro verze Cabriolet je k dispozici audiosystém Meridian Digital Surround Sound o výkonu 660 W s 12 reproduktory a dvoukanálovým subwooferem. Oba systémy produkují po celém interiéru krystalicky čisté výšky a syté, hluboké basy. Budete poslouchat hudbu přesně podle svých představ.

DISPLEJ DUAL VIEW

Systém Dual View* umožňuje řidiči a spolujezdci vpředu sledovat na 10“ dotykovém displeji zcela odlišné obsahy. Například řidič může používat satelitní navigační systém, zatímco spolujezdec vpředu může sledovat film na DVD nebo televizní pořad. Součástí systému je jedna sada digitálních bezdrátových sluchátek WhiteFire®

Zdroj: www.landrover.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *