Range Rover Sport

Je pozoruhodný. Je výkonný. Svým úchvatným vzhledem láká k projížďce.

OSOBITÁ A VÝRAZNÁ SILUETA

Range Rover Sport hraje po všech stránkách vlastní ligu, ať se jedná o výrazné tvary karoserie, převislý design střechy anebo nápadný úhel čelního skla.

PŘÍSTROJOVÝ PANEL ZAMĚŘENÝ NA ŘIDIČE

Ovládací prvky na přístrojovém panelu se vyznačují ergonomickým designem pro intuitivní ovládání a podmanivé zážitky z jízdy.

PRVOTŘÍDNÍ SCHOPNOSTI NA SILNICI I V TERÉNU

Range Rover Sport spojuje nevšední jízdní dynamiku na silnici s legendárními terénními vlastnostmi vozů Land Rover.

Design

100% RANGE ROVER SPORT. 100% HYBRID.

Range Rover Sport Hybrid byl testován v nejnáročnějším terénu a za stejně extrémních podmínek jako všechna ostatní vozidla Land Rover. Jeho hybridní technologie zaručuje pozoruhodnou hospodárnost bez jakékoli ztráty dynamiky. Dokonce i kola z lehké slitiny byla zkonstruována tak, aby nabízela lepší účinnost: paprsky jsou aerodynamicky tvarované, což vede k nižší spotřebě výkonu.

CELOHLINÍKOVÁ KAROSERIE

Range Rover Sport má jako první vůz ve své kategorii celohliníkovou monokokovou karoserii, která je lehčí, pevnější a ekologičtější. Je zkonstruována tak, aby byla pevnost koncentrována přesně tam, kde je zatížení největší. Tato inovativní konstrukce zaručuje vynikající tuhost a kultivovanost. Dokáže navíc odolat stejným nárazům v terénu jako všechny vozy Land Rover.

Výkon

ADAPTIVE DYNAMICS

Tento systém nabízí dokonalou rovnováhu jízdy a kontroly, neboť nepřetržitě nabízí variabilní nastavení tlumičů. Monitoruje pohyby vozidla až 500krát za sekundu, reaguje na vaše podněty a stav vozovky a zajišťuje tak pohodlnou a klidnou jízdu.

VEKTOROVÁNÍ TOČIVÉHO MOMENTU

Tento systém zlepšuje agilitu a stabilitu vozidla při zatáčení. Neustále monitoruje a vyvažuje rozložení točivého momentu mezi všemi koly, což zlepšuje přilnavost a řízení na silnici i v terénu. Dokáže také zlepšit zatáčení vozidla a potlačit nedotáčivost.

REŽIM DYNAMIC

Pokud je po aktivaci systému Terrain Response 2 zvolen režim Dynamic, vyladí zavěšení tak, aby poskytovalo ještě lepší kontrolu karoserie s pevnějším ovládáním a rychlejší odezvou, což na silnici zaručuje sportovnější jízdu.

DYNAMIC RESPONSE

Představujeme nejnovější dvoukanálový systém, který dokáže nezávisle kontrolovat přední a zadní nápravu, což umožňuje jeho vyladění tak, aby poskytoval větší agilitu při nízkých a lepší stabilitu při vysokých rychlostech.

Schopnosti

DVOUSTUPŇOVÁ ROZDĚLOVACÍ PŘEVODOVKA

Tento prvek výbavy na přání nabízí volitelné převodové stupně pro vysoký a nízký rozsah otáček, což zaručuje vynikající flexibilitu jízdy na silnici i v terénu. Nízký rozsah zaručuje kontrolované sjíždění ze svahu ve zrádném terénu, zatímco vysoký rozsah je ideální pro jízdu na otevřené silnici.

TERRAIN RESPONSE 2

Volitelný systém Terrain Response 2 monitoruje povrch a automaticky volí jízdní režim, který zaručí nejlepší možné nastavení podvozku a pohonné jednotky pro dané jízdní podmínky.

ODPRUŽENÍ

Model Range Rover Sport je vybaven elektronickým systémem pneumatického odpružení*, který nabízí vynikající úrovně komfortu na silnici a v terénu automaticky přepíná mezi dvěma světlými výškami, což zaručuje stabilitu i v těch nejnáročnějších podmínkách.

*Verze s motorem SD4 využívá odpružení vinutými pružinami.

ROZJEZD PŘI NÍZKÉ TRAKCI

Tato funkce umožňuje plynulý rozjezd i na tom nejzrádnějším povrchu s nízkým třením, jako je led nebo mokrá tráva.

ŘÍZENÍ DYNAMICKÉ STABILITY

Řízení dynamické stability detekuje nedotáčivost a přizpůsobí výkon brzd a motoru – váš vůz tak udrží v každé zatáčce správnou stopu.

ŘÍZENÁ JÍZDA NA KAŽDÉM POVRCHU (ATPC)

Můžete nastavit rychlost od 2 do 30 km/h a udržovat ji, aniž byste museli sešlápnout plynový pedál, takže se můžete soustředit na manévrování mezi překážkami.

Technologie a bezpečnost

PARKOVACÍ SENZORY S ROZSAHEM SNÍMÁNÍ 360°

Při couvání do stísněného prostoru se automaticky aktivují senzory na všech stranách vozu. Dotyková obrazovka zobrazí při parkování letecký pohled na vozidlo a akustická zpětná vazba vám řekne, jak blízko k překážkám se nacházíte.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V KOLONĚ A INTELIGENTNÍM NOUZOVÝM BRZDĚNÍM

Pokud jedete plynule na dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucím provozu, tento systém vám pomůže udržet vozidlo v bezpečné vzdálenosti od vozidla před vámi v případě jeho zpomalení nebo zastavení. Když vozidlo opět zrychlí, Range Rover Sport odpovídajícím způsobem zareaguje

VÝSTRAŽNÝ SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S DETEKCÍ BLÍŽÍCÍCH SE VOZIDEL A SYSTÉMEM VAROVÁNÍ PŘED KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ

Tato volitelná funkce vás pomocí malé výstražné kontrolky v odpovídajícím vnějším zpětném zrcátku upozorní na vozidla, která se nachází ve slepém úhlu nebo se do něj rychle přibližují. Funkce detekce provozu při couvání upozorňuje na nebezpečí hrozící na obou stranách vozidla.

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Pokud je při nižších rychlostech detekována hrozící srážka, tento systém zobrazí varování před čelní srážkou a poskytne vám dostatek času zareagovat. Pokud nezareagujete, systém aplikuje brzdy a pomůže snížit následky možného nárazu.

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU A SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI ŘIDIČE

Tato technologie pozná, pokud vozidlo neúmyslně vyjíždí z jízdního pruhu a mírně upraví řízení tak, abyste se do něj vrátili. Systém sledování bdělosti řidiče detekuje pohyby, které naznačují řidičovu únavu, a upozorňuje na nutnost přestávky.

PARKOVACÍ ASISTENT

Díky tomuto systému je podélné a příčné parkování snadné, neboť navede vozidlo na vhodné parkovací místo a také z něj vyjede. Stačí zvolit příslušný převodový stupeň a regulovat rychlost brzdovým a plynovým pedálem.

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA

Aby bylo parkování na stísněných místech jednodušší, na zpětném pohledu zobrazeném na dotykové obrazovce jsou vykresleny čáry představující vnější obvod vozidla a předpokládanou dráhu.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Tato funkce poskytuje 360° zobrazení okolí na dotykové obrazovce a usnadňuje různé jízdní manévry, od parkování u obrubníku, přes vyjíždění a zajíždění do těsných mezer, až po vjezd do nepřehledné křižovatky.

POKROČILÝ ASISTENT PRO JÍZDU S PŘÍVĚSEM

Tato technologie vám umožňuje kontrolovat směr přívěsu při couvání. Tato volitelná možnost využívá otočný volič systému Terrain Response 2 a reguluje řízení vozidla pro dosažení požadované trajektorie přívěsu. Dotyková obrazovka poskytuje řidiči stavové informace zahrnující aktuální a požadovanou trajektorii přívěsu

PRŮHLEDOVÝ DISPLEJ (HUD)

Tento prvek výbavy na přání zobrazuje na čelním skle klíčová data jako je rychlost, navigační pokyny a zařazený převodový stupeň, takže už nemusíte spouštět oči ze silnice. Díky laserům zabraňuje problému „washout“ (efekt slunečního záření na systémy LED) a lze ho nakonfigurovat podle vašich preferencí. Ve spolupráci s průhledovým displejem funguje volitelná funkce rozpoznávání dopravních značek. Tato funkce detekuje rychlostní limity a poskytuje řidiči kompletní informace, neboť zobrazuje konkrétní dopravní značky na přístrojovém panelu a čelním skle.

INCONTROL TOUCH PRO

Hardware a software nové generace systému InControl Touch Pro pozvedá konektivitu a zábavu ve voze Range Rover Sport na nejvyšší úroveň. InControl Touch Pro je nejpokročilejší multimediální systém, který kdy společnost Land Rover nabízela. 10″ dotyková obrazovka podporuje gesta potažení a stažení prstů a poskytuje nejbohatší audiovizuální zážitek všech dob. Aby byl tento zážitek ještě silnější, má systém plně konfigurovatelnou domovskou obrazovku a funkci přirozeného hlasového ovládání.

INCONTROL PROTECT

Váš chytrý telefon slouží jako portál pro připojení k vozu Land Rover pomocí systému InControl Protect. Můžete vzdáleně zkontrolovat hladinu paliva, najít svůj Range Rover Sport na zaplněném parkovišti, zaznamenat své cesty a dokonce zkontrolovat, zda jste nenechali otevřené okno. Zahrnuta je také optimalizovaná funkce Land Rover Assistance, která dokáže v případě poruchy odeslat informace o diagnostice a poloze vozidla odtahové společnosti. Funkce nouzového volání v případě závažných nehod upozorní záchranné složky v dané oblasti.

INCONTROL SECURE

Pokud dojde ke krádeži vozidla, při spuštění systému InControl Protect se aktivuje funkce InControl Secure. Obdržíte upozornění a vozidlo bude sledováno až do zjištění jeho přesné polohy, což umožní jeho zajištění příslušnými orgány. I v případě odcizení vozidla s klíči můžete upozornit zákaznické centrum pro sledování pomocí aplikace InControl Remote.

ZÁBAVNÍ SYSTÉM PRO CESTUJÍCÍ NA ZADNÍCH SEDADLECH

Volitelný zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech je dodáván s 8″ nebo 10,2″ obrazovkami. Obě jsou vybaveny digitálními bezdrátovými sluchátky WhiteFire®, vstupem HDMI, rozhraním Mobile High-Definition Link, konektorem USB a vlastním dálkovým ovládáním.

AUDIOSYSTÉM MERIDIAN™ REFERENCE

Volitelný 1 700 W audiosystém MeridianTMReference využívá 22 reproduktorů a subwoofer, 22 kanálů a je vybaven 3D technologií Trifield*. Zaručuje tak realistický 3D poslechový zážitek ze všech sedadel. Jasné výšky a hutné basy zaručují dokonalý poslechový zážitek.

range-rover-sport_2

Komfort

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU S ČIDLEM PŘIBLÍŽENÍ

Elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru se senzorem přiblížení umožňuje otevřít nebo zavřít víko zavazadlového prostoru, aniž byste se museli dotknout vozidla. Systém je ovládán elektronicky a je vybaven dvěma senzory na každé straně vozidla. Pro aktivaci této funkce stačí umístit nohu pod senzor.

AUTOMATICKÉ SNÍŽENÍ VOZU PRO NASTUPOVÁNÍ

Funkce automatického snížení vozu pro nastupování sníží vozidlo s přesností až o 50 mm pro snadnější nastupování a vystupování ze zaparkovaného vozu. Only fitted with electronic air suspension

NEZÁVISLÉ TOPENÍ S ČASOVANOU KLIMATIZACÍ

Tento inovativní systém dokáže předem vyhřát nebo ochladit kabinu vozidla pomocí dálkového ovládání a sedmidenního časovače. Můžete se spolehnout, že v kabině bude vždy ideální teplota ještě předtím, než do ní nastoupíte.

Zdroj: www.landrover.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *