Klikpojištění je tu pro Vás

Společnost Klikpojisteni.cz a.s. nabízí svým klientům možnost najít nejlevnější nebo nejvýhodnější povinné ručení během několika málo minut z pohodlí domova. Pojištění je možné sjednat přes mobil, počítač nebo telefonicky. Vše probíhá přes email, pouze zelenou kartu dostanete poštou.

Kromě povinného ručení nabízíme též havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Spolupracujeme s většinou pojišťoven na českém trhu.

Havarijní pojištění online

  • Velký výběr kombinací připojištění
  • Pojištění proti odcizení za méně než 500 Kč
  • Akční ceny Vám rádi nabídnou naši specialisté

Při srovnání havarijního pojištění ušetříte

Havarijní pojištění je pojištění motorových vozidel, které slouží ke krytí škod na vlastním autě.

Způsobí-li někdo škodu Vám, bude Vám škoda vyplacena z povinného ručení toho, kdo škodu způsobil, pokud je vinik znám. Pokud není znám nebo pokud jste si škodu způsobili sami, potřebujete havarijní pojištění.

Co kryje havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění kryje škody na Vašem vozidle. Tyto škody zahrnují škody způsobené havárií, odcizením, živelnými katastrofami, vandalismem, pádem předmětu nebo střetem se zvěří. Živelné katastrofy obsahují pojištění proti škodám způsobeným požárem, povodní, krupobitím nebo pádem stromu ve vichřici.

Havarijní pojištění si můžete sjednat v různých variantách. Varianta, která kryje všechna pojistitelná rizika, se v pojišťovací hantýrce nazývá all-risk. Nicméně většina pojišťoven nabízí havarijní pojištění v různých balíčcích nebo si můžete poskládat vlastní pojištění z rizik, proti kterým se můžete pojistit.

Havarijní pojištění lze sjednat online

I havarijní pojištění si můžete sjednat z pohodlí domova, aniž byste museli někam chodit. Veškeré dokumenty dostanete ihned emailem. Smlouvu nemusíte podepisovat. Akceptujete ji tím, že jí zaplatíte. Tato forma se jmenuje uzavření smlouvy na dálku a upravuje ji občanský zákoník. Je to zcela bezpečné, protože pokud Vám smlouva nevyhovuje, nemusíte nic vypovídat, ani nikam volat. Smlouva vzniká zaplacením, a pokud ji nezaplatíte, žádná smlouva ani nevznikne.

Pojišťujete-li starý vůz, bude po Vás pojišťovna požadovat doložení stavu vozidla v okamžiku sjednání. Způsoby se liší podle pojišťovny. U některé pojišťovny stačí, zašlete-li nám fotografie vozu, u jiných pojišťoven se musíte dostavit na bezplatnou prohlídku vozu, která trvá cca 15 minut. Nic neplatíte, prohlídku za Vás hradí pojištovna.

U nového vozu musíte doložit dokumentaci vztahující se k nákupu vozidla. Opět podmínky se liší podle pojišťovny, ale v tomto případě na žádnou prohlídku nemusíte.

Důležité: kdy Vám pojišťovna nemusí zaplatit škody z havarijního pojištění

Z pojištění je vždy vyloučena škoda způsobená pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Řídíte-li pod vlivem alkoholu, budete mít nejen problémy s policií, ale v případě havárie i s pojišťovnou.

Pokud havarujete v zimě na letních pneumatikách, může Vám pojišťovna krátit pojistné plnění a vyplatit Vám méně, než byla skutečná škoda. V extrémním případě, jedete-li například se sjetými letními pneumatikami do zasněžených hor, nemusíte dostat nic.

Je nutné, aby mělo Vaše vozidlo platnou státní technickou kontrolu – STK. V případě, že ji máte prošlou a havarujete, může se opět stát, že Vám nebude vyplacena celá škoda.

Obecně platí, že Vaše vozidlo musí být ve způsobilém technickém stavu. Pozor je třeba si dát zejména na brzdový systém, který musí být pravidelně udržován. Havárie se sjetými brzdovými destičkami Vás může přijít na hodně peněz.

Chci ušetřit na havarijní pojištění

Způsobů jak získat nejlevnější havarijní pojištění je celá řada. Nicméně nejdůležitější je, jakou spoluúčast zvolíte a jaká rizika si pojistíte.

Spoluúčast je částka, kterou při pojistné události platíte „ze svého“. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší cena.

Nejdražší riziko, které si můžete pojistit, je havárie. Pokud jste dobrý řidič a věříte, že vlastní vinou žádnou nehodu nezpůsobíte, můžete si pojistku výrazně zlevnit.

Havarijní pojištění je levnější, než si myslíte. Cena pro variantu all-risk, která kryje všechny rizika, se vejde do 2.000 Kč. Samozřejmě toto je cena pro nový vůz v hodnotě cca 200 tis Kč a pro dobrého řidiče, který bydlí mimo město.

I starší vůz můžete mít pojištěn. Například samostatné pojištění proti krádeži můžete dostat za méně než 500 Kč za rok. Je-li pro Vás auto důležité, protože s ním třeba dojíždíte do práce, určitě se to vyplatí.

Více na: www.klikpojisteni.cz

SHARE