Jak ochránit lak, kola i pneu před ukrutnou zimou?

Zimních plískanic a teplot hluboko pod bodem mrazu si dlouhodobě užívá jen málokdo. A motoristé mezi milovníky zimy rozhodně nepatří, protože musí sledovat, jak jejich plechoví miláčci trpí. Ale nabízí se několik možností, jak auto připravit na nejhorší a ušetřit si spoustu nepříjemností.

Spousta lidí se přípravě auta na zimu vyhýbá. Je jim líto času, který taková důkladná péče zákonitě spolkne – ale protože zima karoserii nešetří, je rozumné následující úkony podstoupit. Proč? Skutečně pádných důvodů je hned několik. Kromě toho, že svému vozu zajistíte skvělý vhled i v období, kdy je na většinu vozového parku žalostný pohled, ochráníte lak, nebudete muset řešit zamrzlé dveře a v neposlední řadě si udržíte čistý výhled.

Ochrana laku

V rámci předzimní péče je klíčová ochrana laku. V domácích podmínkách vám k tomu poslouží vosk na auto či sealant, aplikaci keramické ochrany raději svěřte odborníkům.

Vzhledem k tomu, že v zimě na lak působí vysoce agresivní nečistoty, se vyplácí sázka na nejodolnější přípravky. Obecně jsou lepší syntetické než přírodní. Konkrétně můžeme doporučit Auto Finesse Aqua Coat či SOFT99 Fusso Coat. K dosažení nejlepších výsledků vám pomůže leštička na auto – zbaví lak mikroškrábanců a zajistí, aby se s voskem krásně spojil.

Pneumatiky a litá kola

Ochranu si bezesporu zaslouží i dražší litá kola. Poohlédněte se po speciálních voscích, sealentech či keramice. S impregnací pneumatik, a tedy ochranou před rychlým stárnutím a praskáním, vám pomůže například přípravek Auto Finesse Satin.

Vyzkoušejte i další praktické přípravky pro klidnější zimu

Lepší výhled za deště, ale i ochranu před námrazou zajistí tzv. tekuté stěrače. Mlžení vnitřních oken lze předcházet pomocí přípravků jako Rain-X Anti-Fog. A pokud na těsnění kolem dveří, kufru a motoru aplikujete silikon (případně Auto Finesse Revive, který účinkuje déle), zabráníte jejich přimrzání.

Zdroj obrázku: bbernard / Shutterstock.com

Proč používat autopotahy

Autopotahy nejsou nezbytností, ale jejich praktičnost oceníte, až budete utrácet nemalé částky za čištění sedaček. Pro mnoho řidičů jsou autopotahy něčím, co nechtějí ve svých vozech. Dávají přednost sedačkám v původním designu, jenže i při sebevětší opatrnosti se po čase drobnému znečištění sedaček neubráníte. Pokud nechcete investovat do kvalitního tepovače, pak je řešením vybrat si ze široké nabídky autopotahů.

Jaký typ autopotahů zvolit

Primárně autopotahy ochrání sedačky před znečištěním a poškozením, jejich čištění je velmi snadné, protože se dají jednoduše sundat. Díky autopotahům si můžete vyladit interiér vozu podle vašich představ. Pokud chcete, aby vám autopotahy dokonale padly na sedačky, pak si vybírejte z kategorie autopotahů na míru. Výhodou těchto autopotahů je respektování všech funkcí sedaček, především bočních airbagů. Autopotahy jsou tak nejen hezké, ale i bezpečné. Pokud víte, že chcete používat autopotahy spíše příležitostně, například v zimním období nebo na rodinné dovolené a chcete ušetřit, pak si můžete vybírat také autopotahy univerzální. Ty jsou také dostupné v mnoha provedeních, ale musíte počítat, že nemusí vždy úplně dokonale sednout právě do vašeho vozu. Pokud si budete chtít udělat představu o aktuální nabídce autopotahů, podívejte se na stránky www.vopi.cz/autopotahy/.

Autokoberečky jsou nejen funkční ale i stylové

Kromě autopotahů si zde můžete pořídit také nové koberečky do auta. I ty se nabízí ve dvou provedeních a to koberečky textilní a koberečky gumové. Hezčí jsou koberečky textilní, ale pokud je pro vás na prvním místě praktičnost a údržba, pak se zaměřte na kategorii gumových koberečků. Pokud však chcete být styloví, vyberte si některý z textilních koberečků a můžete si jej nechat také ozdobit třeba vyšitým jménem vašeho čtyřkolového miláčka.