Jaguar XJ

Model XJ je vrcholným sedanem v nabídce značky Jaguar, dokonalou kombinací nejmodernějších technologií, sportovní jízdní dynamiky a okázalého luxusu.

Model XJ je novou definicí luxusního vozu. Představuje působivou kombinaci krásy, luxusu a výkonu. Poskytuje agilitu a přináší nevšední zážitky z dynamické jízdy. Kabina vozu byla zkonstruována tak, aby cestujícím umožnila pohodlné natažení a uvolnění.

Model XJ je standardně vybaven světlomety a koncovými světly plně osazenými LED diodami, systémem InControl Touch Pro a řadou dalších vylepšení interiéru i exteriéru. Žádný jiný vůz nenabízí takový vzhled a nepůsobí takovým dojmem jako model XJ.

Sedadla čalouněná kůží Bond Grain v odstínu Cashew, horní část přístrojové desky v odstínu Truffle, čalounění stropu Morzine v odstínu Ivory, obložení interiéru matným růžovým dřevem a koberce v odstínu Truffle.

Design

Interiér modelu XJ je ve stejné míře technicky vyspělý i luxusní. Preciznost a čistota exteriéru modelu XJ se odráží v kvalitě řemeslného zpracování interiéru, kterou umocňuje široký výběr barev, materiálů a povrchových úprav. XJ je také vybaven nejmodernějšími technologiemi v oblasti konektivity, které vám zajistí nepřetržitý přísun informací a zábavy.

VELKORYSÝ PROSTOR

Pocit prostoru je umocněn panoramatickým střešním oknem
a ručně zpracovaným dřevěným obložením, které po obvodu obklopuje interiér. Atmosféru luxusu doplňují vzrušující sportovní prvky a fosforově modré osvětlení elegantně završuje celkový koncept. V modelu XJ nebudete jen cestovat, ale zažijte také zcela novou úroveň cestování.

NOVÁ DIMENZE

Modely s dlouhým rozvorem (LWB) posouvají luxus prostoru na novou úroveň, aniž by to ubíralo na kráse elegantnímu zevnějšku modelu XJ. Cestujícím na zadních sedadlech poskytují více než metr prostoru pro nohy – vznikají tak dokonalé podmínky pro práci, rozmanitou zábavu nebo posilující odpočinek.

PROMYŠLEN DO POSLEDNÍHO DETAILU

Nechte se v prostorné zadní části interiéru modelu XJ hýčkat! Prostornou zadní část interiéru lze dále vylepšit sklopnými samostatnými 10,2″ displeji s vysokým rozlišením a ostrým obrazem, jakož i středovou loketní opěrkou, v níž jsou kromě užitečné odkládací schránky umístěny ovládací prvky multimediálního systému a předních a zadních sedadel.
K dispozici jsou také sklopné pracovní stolky, bodové svítilny LED, sklopné opěrky nohou a elektricky ovládané clony na bočních oknech vzadu pro ještě vyšší úroveň komfortu, praktičnosti
a soukromí.

ZÁSADNÍ DETAILY

Opěrky hlavy v modelech XJ Premium Luxury, Portfolio a Autobiography jsou opatřeny reliéfním logem Jaguar Leaper. Modely XJR mají charakteristické logo R na sedadlech vpředu
a vzadu.

I SEZENÍ JE VĚDA

Multifunkční sedadla modelu XJ vám poskytnou naprostou kontrolu nad vlastním komfortem. Obě přední sedadla jsou elektricky nastavitelná, takže k nalezení dokonalé polohy sedadla stačí stisknout tlačítko. Dokonce i po mnoha hodinách strávených za volantem budete z vozu XJ vystupovat svěží a odpočatí.

SKRZ SKLO

Výhled z interiéru modelu XJ je výjimečný: panoramatické střešní okno z determálního skla sahá dozadu až nad zadní sedadla. Střešní okno filtruje ultrafialové záření a zaplavuje vnitřní prostor přirozeným světlem. Cestující tak mají pocit nádherně vzdušného a záviděníhodně prostorného interiéru, v němž je díky účinnému tmavému tónování zároveň chráněno soukromí cestujících.

Bezpečnost

XJ je vybaven celou řadou asistenčních systémů. Všechny tyto systémy usnadňují řízení a zvyšují bezpečnost. Vzájemnou spoluprací dokážou nabídnout mnohem víc, než činí souhrn jejich částí.

PRO KLID V DUŠI

Můžete si být jisti, že XJ vynaloží maximum svých schopností
a dovedností na to, aby ochránil vás i vaše spolucestující, a to
v jakýchkoli podmínkách. Také vám ve všech myslitelných situacích
bude pomáhat při řízení.

NESKUTEČNÉ SVĚTLO

Výkonné a úsporné LED světlomety modelu XJ vytvářejí světlo s výjimečně rovnoměrným rozložením. Barva tohoto světla se velmi blíží přirozenému dennímu světlu – díky tomu budete rychleji rozpoznávat objekty před vozem. K dispozici jsou také adaptivní světlomety, které spolupracují s řízením a zlepšují osvětlení zatáček, vybavené volitelným automatickým přepínáním dálkových světel, které ztlumí světlomety před protijedoucími vozidly.

AIRBAGY A OCHRANA PROTI PORANĚNÍ KRČNÍ PÁTEŘE

XJ poskytuje cestujícím v případě kolize maximální ochranu. Vůz je vybaven dvěma čelními airbagy, dvěma bočními airbagy na vnějších okrajích sedadel a okenními airbagy nad bočními okny vpředu
a vzadu. Systém rozpozná velikost a hmotnost řidiče
a spolujezdce, aby přizpůsobil činnost bezpečnostních pásů modelu XJ s cílem minimalizovat kontakt s airbagy a měkce zachytit pohyb sedící osoby. Kromě toho v případě nehody posune systém ochrany proti poranění krční páteře opěrky hlavy okamžitě dopředu.

SYSTÉM SNÍMÁNÍ KONTAKTU S CHODCEM

Model XJ je vybaven systémem snímání kontaktu
s chodcem. V případě kolize s chodcem se automaticky nadzdvihne kapota motoru. Tím se ztlumí náraz chodce a zabrání se kontaktu jeho těla s komponenty v motorovém prostoru.

jaguar-xj_2

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU
S DETEKCÍ PŘIBLIŽUJÍCÍCH SE VOZIDEL

Systém sledování slepého úhlu s prodlouženým dosahem vás upozorní na vozidla, která se přibližují vysokou rychlostí nebo jedou v zóně slepého úhlu řidiče.

Zdroj: www.jaguar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *