Nejvyspělejší, nejhospodárnější a nejkultivovanější sportovní sedan, jaký kdy Jaguar vyrobil.

EMISE CO2 g/km

  • Již od 99 g/km s manuální převodovkou
  • Již od 106 g/km s automatickou převodovkou

SPOTŘEBA PALIVA l/100 km (kombinovaná)

  • Od 3,8 l/100 km s manuální převodovkou
  • Od 4,1 l/100 km s automatickou převodovkou

VYSPĚLÁ JÍZDNÍ DYNAMIKA

XE nabízí nepřekonatelnou kultivovanost a jízdní komfort vozů Jaguar díky celé řadě sofistikovaných technologií, mezi něž patří Adaptive Dynamics, víceprvková zadní náprava, systém Torque Vectoring a nová generace brzdové soustavy Jaguar.

XE reaguje pohotově a podává dynamické výkony, ale zároveň za všech okolností nabízí také vynikající jízdní komfort – díky této jedinečné rovnováze je opravdovým vozem značky Jaguar. XE nyní nabízí ještě vyšší úroveň schopností v náročných podmínkách díky na přání dodávanému pohonu všech kol se systémem inteligentního řízení dynamiky hnacího řetězce Jaguar IDD (Intelligent Driveline Dynamics).

LEHKÁ HLINÍKOVÁ PLATFORMA

Nesmírně tuhá a zároveň lehká hliníková platforma modelu XE snižuje hmotnost bez kompromisů v oblasti odolnosti a pomáhá dosáhnout optimálního rozložení hmotnosti v přibližném poměru 50:50. Lehká konstrukce nejenže snižuje spotřebu paliva a emise CO2, ale modelové řadě XE umožňuje také obsáhnout vše od
99 g/km až po největší rychlost 250 km/h.

SYSTÉM TORQUE VECTORING

Systém rozdělování hnací síly mezi jednotlivá kola pomocí brzdných zásahů (Torque Vectoring) modelu XE maximalizuje ovladatelnost při rychlém průjezdu zatáčkou. Systém Torque Vectoring nezávisle brzdí jednotlivá vnitřní kola vpředu i vzadu. Agilní chování vozu díky tomu připomíná sportovní automobily a zvyšuje jistotu řidiče při řízení.

POHON VŠECH KOL A INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ DYNAMIKY HNACÍHO ŘETĚZCE

Systém pohonu všech kol AWD (All Wheel Drive) pro model XE nabízí plynulejší a bezpečnější jízdu na jakémkoli povrchu. Jeho srdcem je kompaktní rozdělovací převodovka s integrovaným softwarem pro inteligentní řízení dynamiky hnacího řetězce Jaguar IDD (Intelligent Driveline Dynamics), který zaručuje extrémně rychlé reakce. Jedinečný software IDD, vyvinutý exkluzivně značkou Jaguar, disponuje sofistikovanými algoritmy, které inteligentně reagují na změny stavu vozovky. Předvídavý a zároveň pohotově reagující systém zabraňuje ztrátě trakce, takže nemusí následně pracovat na jejím obnovení.

ADAPTIVE SURFACE RESPONSE

Systém AdSR (Adaptive Surface Response) rozpoznává rozdíly mezi povrchy a umožňuje maximálně využívat dostupnou adhezi v nepříznivém počasí a při překonávání náročného povrchu.

GENIÁLNÍ PODVOZEK

Sofistikovaná konstrukce přední i zadní nápravy modelu XE zaručuje výjimečnou kombinaci sportovních vlastností a kultivovanosti. Vyspělé technologie tlumičů – pasivních i adaptivních – zvyšují úroveň jízdního komfortu a rozšiřují potenciál dynamických schopností modelu XE. Ovladatelnost, agilita a zpětná vazba, poskytované podvozkem, propůjčují modelu XE charakter sportovního vozu.

ŘÍZENÍ S ELEKTROMECHANICKÝM POSILOVAČEM

Nová generace elektromechanického posilovače řízení EPAS (Electric Powered Assisted Steering) modelu XE nabízí vynikající zpětnou vazbu a okamžitou podporu. Ve vysokých rychlostech zajišťuje směrovou stabilitu, zatímco v nízkých rychlostech usnadňuje manévrování. Posilovač je aktivní podle potřeby, čímž šetří energii, a tím i palivo.

jaguar-xe_2

Technologie

JAGUARDRIVE CONTROL

JaguarDrive Control vám umožní výběr z režimů Normal, Eco, Dynamic nebo Rain Ice Snow. Každý z uvedených režimů se vyznačuje mírně odlišnou charakteristikou řízení a ovládání škrticí klapky. Režim Eco podporuje hospodárnou jízdu, zatímco režim Dynamic zrychluje reakce motoru na pohyby pedálu plynu a snižuje účinek posilovače řízení. Aktivací režimu Rain Ice Snow systém automaticky utlumí akceleraci a zaměřuje se na plynulejší přenos hnací síly při jízdě na kluzkém povrchu.

INCONTROL TOUCH*

Ovládací centrálou modelu XE je InControl Touch. Díky jeho 8“ dotykovému displeji s intuitivním ovládáním dotykem a stíracím pohybem prstů budete mít naprostou kontrolu nad celou řadou funkcí včetně audiosystému, klimatizace a satelitního navigačního systému.

INCONTROL TOUCH PRO*

Nejvyšší technologickou úrovní se vyznačuje InControl Touch Pro, který nabízí 10,2“ dotykový displej s extrémně krátkými dobami odezvy. Mezi funkce systému InControl Touch Pro patří zcela nový předvídavý navigační systém, hlasové ovládání hovorovým dialogem a speciální pameť s kapacitou 10 GB, vyhrazenou pro uložení multimediálních souborů.

INCONTROL APPS*

InControl Apps vám umožní používat na dotykovém displeji rozmanité aplikace pro chytré telefony optimalizované pro vozidla. InControl Apps zahrnuje neustále rozšiřovanou řadu služeb, díky nimž si můžete naplánovat svou cestu, zorganizovat schůzku a objevovat svět kolem vás.

PRŮHLEDOVÝ DISPLEJ HUD

Na přání dodávaný laserový průhledový displej HUD (Head-Up Display) modelu XE promítá nejdůležitější informace přehledně na čelní okno, abyste mohli snadno sledovat rychlost jízdy, zařazený převodový stupeň a pokyny navigačního systému. Tato technologie minimalizuje dobu, po kterou sledujete panel přístrojů, a umožňuje, abyste měli nepřetržitě povědomí o rychlosti jízdy.

AUDIOSYSTÉM

XE nabízí řadu vyspělých audiosystémů, včetně audiosystému Jaguar s 6 reproduktory a výkonem 80 W. Nebo si vyberte některý z audiosystémů Meridian, které se dodávají na přání a umožňují ještě intenzivnější zážitky z poslechu. Nechybí mezi nimi nový digitální audiosystém s prostorovým zvukem, vytvářeným 17 reproduktory a zesilovačem o výkonu 825 W.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU

Systém sledování slepého úhlu vás upozorní na vozidla nebo překážky, jakož i na vozidla přijíždějící zezadu, prostřednictvím ikonky, která se rozsvítí v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Systém varování před kolizí při couvání rozšiřuje funkci sledování slepého úhlu a upozorní vás prostřednictvím dotykového displeje na pohybující se vozidla během couvání.

AUTONOMNÍ ASISTENT NOUZOVÉHO BRZDĚNÍ

Jakmile XE detekuje nebezpečí čelní kolize, upozorní vás zvukovým signálem. Poté následuje vizuální upozornění. Pokud řidič nereaguje, systém aktivuje brzdy, aby snížil intenzitu případného nárazu.

SYSTÉM UPOZORŇUJÍCÍ PŘED OPUŠTĚNÍM JÍZDNÍHO PRUHU (LANE DEPARTURE WARNING)

Systém upozorňující před opuštěním jízdního pruhu LDW (Lane Departure Warning) dbá na bezpečnost všech cestujících. Systém detekuje nechtěné vyjetí z jízdního pruhu a upozorňuje řidiče vizuálně a mírnými vibracemi volantu.

INTELIGENTNÍ VÝKON

Motory pro model XE jsou vybaveny systémem Stop/Start* a chytrým nabíjením akumulátoru rekuperací kinetické energie, které využívá kinetickou energii při zpomalování. Tím je zaručena nejvyšší míra hospodárnosti, zejména v městském provozu.

MANUÁLNÍ NEBO AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Osmistupňová automatická převodovka modelu XE je velmi pohotová, kultivovaná a účinná. Řadí s mimořádnou rychlostí, aby byla zajištěna suverénní akcelerace. Nebo si vyberte šestistupňovou manuální převodovku* pro ještě intenzivnější zapojení řidiče do řízení. Tato lehká, velmi vyspělá převodovka přispívá k výjimečné hospodárnosti modelu XE.

MOTORY INGENIUM

XE je nabízen s dvěma vznětovými motory z naší nové řady motorů Ingenium: čtyřválcovými turbodiesely 2.0 l 163 k a 180 k. Motory Ingenium se vyznačují vyspělou technikou a celohliníkovou konstrukcí, díky níž nabízejí pozoruhodně nízkou spotřebu paliva a emise CO2.

ZÁŽEHOVÉ MOTORY

Zážehové motory modelu XE nabízejí výkon a pohotové reakce v celém rozsahu provozních otáček při současném zvýšení hospodárnosti. Zážehové čtyřválce 2.0 l 200 k a 240 k, přeplňované turbodmychadlem, nabízejí úroveň výkonu a kultivovanosti srovnatelnou s šestiválcem, ale zároveň mají výhodu hospodárnějšího provozu a kompaktnější konstrukce. Zážehový motor 3.0 l V6 Kompresor, nabízený pro verzi s pohonem zadních kol a automatickou převodovkou, byl přizpůsoben specifickým požadavkům modelu XE.

VZNĚTOVÝ ČTYŘVÁLEC 2,0 LITRU
(163 k)

Vznětový čtyřválec Jaguar 2,0 litru/163 k je schopen dosáhnout pozoruhodně nízké spotřeby paliva 3,8 l/100 km (kombinovaná) a emisí CO2 pouhých 99 g/km. Tento motor se dodává v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s elektronicky řízenou 8stupňovou automatickou převodovkou, s možností manuálního řazení Jaguar Sequential Shift, a se systémem All Surface Progress Control.

0-100 km/h za 8,4 sekundy (man.); 8,2 sekundy (aut.)

Spotřeba paliva (kombinovaná): 3,8 l/100 km (man.); 4,1 l/100 km (aut.)

Emise CO2: 99 g/km (man.); 106 g/km (aut.)

Zdroj: www.jaguar.cz

SHARE