Smělý, všestranný pětidveřový vůz s obrovskou spoustou místa. Model Civic Tourer posunul laťku a nyní je ještě sportovnější.

SEDADLA MAGIC SEATS

1 600 litrů prostoru Při sklopení

Luxus na dlouhé cesty i krátké pojížďky.

 

Sportovní a prostorný interiér má vysoce kvalitní povrchovou úpravu, kterou ocení všichni, kdo rádi jezdí stylově a pohodlně. Máte k dispozici spoustu místa pro sebe, své spolucestující i jejich zavazadla.

OSTRÉ TVARY

Ať se k vám Civic Tourer přibližuje nebo vás předjíždí, vždy zanechá silný dojem.

Na první pohled byste si snadno mohli myslet, že model Tourer je určen pro sport. Toho jsme docílili spojením radikálního stylu modelu Civic a prostorného rámu modelu Tourer. Výsledkem je aerodynamické rodinné vozidlo se zcela unikátním profilem, který kvůli prostoru neslevuje ze svého stylu.

Plovoucí střecha

Okna modelu Civic Tourer jakoby přibližovala okolí. Toho jsme docílili přidáním „plovoucí střechy“, která umožňuje, aby okna vozidla nabízela téměř nepřerušovaný výhled. Zadní boční okno poskytuje skvělou viditelnost dozadu a napomáhá elegantnějším liniím a lepší aerodynamice.

DESIGN ZÁDI VOZIDLA

Aerodynamický spoiler, koncová světla LED a brzdová světla LED společně vytvářejí charakteristický design zadní části a nabízejí bezpečnější profil na silnici.

Výrazná koncová světla LED a brzdová světla LED podtrhují design zadní části.

Dokonce i při návrhu koncových světel a zadní části vozidla jsme mysleli na jeho výkon. Snížení odporu a zlepšení aerodynamiky jsme docílili vytvořením spoileru s malými žebry směřujícími dolů. Pro Civic Tourer to znamená lepší kontrolu nad vozidlem, menší turbulence a zlepšenou ovladatelnost.

DELŠÍ DOJEZD

ECO assist -> Úspora paliva

Díky svému sportovnímu původu, inovativnímu provedení a skvělé spotřebě paliva nový Civic Tourer nabízí plynulou, dokonalou a uspokojující jízdu na silnici.

RADOST Z JÍZDY

Ať se vydáte kamkoli, můžete očekávat sportovní řízení s rychlými reakcemi.

Jakmile vyjedete na silnici, ukáže se Civic Tourer v pravém světle. Budete překvapeni snadnou ovladatelností, plynulým zatáčením a obratností od vozu typu kombi. Ale možná tolik překvapeni nebudete – je to koneckonců Civic.

Vyroben pro Evropu

Civic Tourer je kompaktní i aerodynamický, díky čemuž nabízí vylepšenou kontrolu nad vozidlem na silnici. Je tedy perfektní pro jízdu na evropských silnicích. Podstoupili jsme testování za nejdrsnějších podmínek panujících na kontinentu, dokud jsme si nebyli jisti, že je připraven zvládnout jakoukoli situaci.

VNÍMEJTE JÍZDU, NIKOLI VOZOVKU

Ať už pojedete na dlouhou projížďku po krajině nebo si zkrátíte cestu po dlážděné silnici, systém adaptivních tlumičů zajistí, že si jízdu užijete.

Tlačítko u řadicí páky usnadňuje aktivaci systému.

Zjistíte, že Civic Tourer zaručuje plynulou jízdu na jakémkoli povrchu. Jako volitelná výbava je k dispozici systém adaptivních tlumičů (ADS) umožňující nastavit režim odpružení, aby byl prožitek z jízdy dokonalý.

Jak funguje

Systém nabízí tři jednoduchá nastavení: komfortní, normální a dynamické. Jednoduše vyberte režim, který nejlépe vyhovuje vašemu jízdnímu stylu, rychlosti a povrchu, a systém ADS poté automaticky nastaví ovladatelnost a agilitu podle vaší předvolby.

STVOŘENO PRO SKVĚLÝ VÝKON

Pokročilé a úsporné – naše motory programu Earth Dreams Technology jsou navrženy pro jízdu ve skutečném světě.

Civic Tourer je vybavený naším nejmodernějším motorem – kompaktním vznětovým motorem 1.6 i-DTEC. Tento motor nové generace, vyvinutý pomocí našeho programu Earth Dreams Technology, je nejlehčí a nejtišší ve své třídě a je speciálně vyladěný k zajištění perfektní vyváženosti mezi účinností a výkonem.

Spotřeba paliva je dále snížena systémem Eco Assist, který vás pomocí barevných kontrolek informuje, jak úsporně právě jedete. Na displeji je také kontrolka řazení převodových stupňů, která ukazuje nejvhodnější moment pro změnu převodového stupně, čímž šetří palivo.

Motory

Motor
Kombinovaná spotřeba paliva
Emise CO₂
Max. výkon
  • 1.8
  • Manuální
  • Zážehový
6,2–6,4 l / 100 km 146–149 g/km 142 k při 6 500 ot/min
  • 1.8
  • Automatická
  • Zážehový
6,5–6,6 l / 100 km 153–155 g/km 142 k při 6 500 ot/min
  • 1.6
  • Manuální
  • Vznětový
3,8–3,9 l / 100 km 99–103 g/km 120 k při 4 000 ot/min

OZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Čím více toho víte, tím více jste v bezpečí.

Systém dokáže zároveň zobrazit dvě značky.

Kolikrát v životě jste bez povšimnutí minuli dopravní značku? Systém rozpoznávání dopravních značek (TSR) automaticky rozpozná dopravní značky a zobrazí je na inteligentním multifunkčním displeji, takže se vždy můžete přesvědčit, kolem jaké značky jste právě projeli.

Technologie, na níž se můžete spolehnout

Systém TSR vám umožní lépe se koncentrovat na důležité věci, tedy na silnici. Systém dokáže na displeji i-MID zároveň zobrazit dvě značky. Je to, jako byste měli ve vozidle další pár očí.

honda-civic-tourer_2

DETEKCE OBJEKTŮ V MRTVÉM ÚHLU

Systém včasného varování pro bezpečnější předjíždění.

Systém detekce objektů v mrtvém úhlu využívá radar, který automaticky detekuje vozidla, když máte omezený výhled.

Přehlédnutí vozidla zakrytého dveřmi nebo okenními oblouky vašeho vozidla může mít nebezpečné následky. Poprvé jsme ve voze Honda zavedli radarovou technologii detekce objektů v mrtvém úhlu, která automaticky detekuje vozidla, když máte omezený výhled, a v případě potřeby vás varuje.

Bezpečnost zvyšuje kontrolka integrovaná ve vnějším zpětném zrcátku.

Systém detekce objektů v mrtvém úhlu vás upozorní, pokud se ve vašem mrtvém úhlu nachází vozidlo.

PROTIKOLIZNÍ SYSTÉM (DO 30 KM/H)

Ne všechny nehody se stanou ve vysokých rychlostech.

K mnoha nárazům a kolizím dochází na parkovištích a dokonce třeba na příjezdové cestě do vlastní garáže. CTBA je laserový radarový systém snímající silnici vpředu, který automaticky aktivuje brzdy při zjištění nebezpečí možné srážky.

SPOKOJENOST JAKO STANDARD

Společnost Honda chápe, že efektivní bezpečnost vozidla znamená být přípraven na všechny jízdní podmínky. S námi můžete těžit z velkého množství standardních bezpečnostních funkcí, které napomáhají bránit nehodám.

Automatické přepínaní dálkových světel

Vyhodnocuje jízdní podmínky v okolí a automaticky podle potřeby zapíná dálková světla.

Technologie nárazové kompatibility

Konstrukce karoserie absorbuje energii při nárazu a odvádí ji mimo prostor cestujících. Také minimalizuje poškození druhého vozidla.

Elektronické rozdělení brzdné síly

Doplňuje stávající protiblokovací brzdový systém o logiku řízení, která reguluje tlak na přední a zadní brzdy podle rozdělení hmotnosti v přední a zadní části vozidla.

Systém výstrahy poklesu tlaku v pneumatikách

K defektu může dojít kdykoli. Systém výstrahy poklesu tlaku v pneumatikách proto stále sleduje tlak v pneumatikách a upozorní vás, pokud je zjištěno jeho snížení.

Airbagy

Do celého modelu Civic Tourer jsme zabudovali airbagy, počínaje předními airbagy řidiče a spolujezdce a konče hlavovými airbagy po stranách. Tento systém zvyšuje vaši ochranu v případě srážky pod jakýmkoli úhlem.

Systém signalizace nouzového brzdění

Po aktivaci systému signalizace nouzového brzdění začnou rychle blikat výstražná světla varující řidiče za vámi, že můžete prudce brzdit, což snižuje možnost nárazu do vašeho vozidla zezadu.

Asistent pro rozjezd v kopci

Tento systém drží brzdy během startování v kopci zabrzděné, čímž brání pohybu dozadu a zajišťuje bezproblémový rozjezd.

Stabilizační systém VSA

Inovativní technologie napomáhající zabránit smyku vozidla při prudkém brzdění.

Varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu

Snímá vodorovné dopravní značení, a pokud se vozidlo odchýlí z pruhu bez aktivace ukazatele směru, systém vás upozorní akustickými a vizuálními signály.

 Zdroj: www.honda.cz

SHARE