Ford Galaxy

Vůz, který vás ohromí svou prostorností a nevyčerpatelnou variabilitou sedadel, zároveň také poskytující maximální komfort a pohodlí.

Nový Ford Galaxy je vozem, který přináší zcela novou úroveň cestování.
Vyznačuje se velmi flexibilním řešením sedadel až pro sedm osob.

Nová funkce snadného sklápění Easy Fold s elektrickým ovládáním umožňuje sklopení sedadel dolů a zpět nahoru jednoduše pouhým stiskem tlačítka.

V prostorné, mimořádně komfortní kabině je dostatek místa k tomu, abyste se mohli pohodlně usadit, uvolnit se a vychutnat si každou cestu.

Pokud dokážete ocenit kombinaci prémiové kvality, elegantního, přitom však moderního designu a nejnovějších technologií, přesedněte do nového Fordu Galaxy a připravte se na cestování v maximálním prostoru a pohodlí.

Výkon

Benzin, nebo diesel: pokročilá konstrukce a důmyslná technika v obou případech zajišťují suverénní dynamiku a překvapivě nízkou spotřebu.

Hodnoty spotreb paliva a emisí CO2 v kombinovaném režimu naleznete v aktuálních cenících a katalozích.

EcoBoost: Dynamika
a hospodárnost bez kompromisů

Dva zážehové motory EcoBoost se vyznačují kombinací přímého vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem. Díky tomu dosahují vynikajícího výkonu i spotřeby:

Nový zážehový motor 1.5 EcoBoost je nejnovějším členem revoluční řady EcoBoost. Má nízké emise
a mimořádně nízkou spotřebu paliva – 6,5 l/100 km. Přitom však nabízí výkon 118 kW (160 k).

Motor 2.0 EcoBoost nabízí impozantních 176 kW (240 k). Navíc má speciálně naladěný „sound symposer“, který vám umožní vychutnat si sportovní zvuk při plné akceleraci.

Široká škála vznětových motorů

Dáváte přednost naftě? Technicky vyspělý motor 2.0 TDCi dává na výběr ze čtyř úrovní výkonu: 88 kW (120 k), 110 kW (150 k), 132 kW (180 k) a biturbo 154 kW (210 k). Všechny využívají nejmodernější technologie, které zvyšují výkon a točivý moment, zároveň však snižují spotřebu i emise.

Pečlivě naladěné odpružení vpředu i vzadu, pokročilá konstrukce podvozku
a řada chytrých technologií, které pomáhají řidiči.

Za volantem nového Fordu Galaxy se můžete těšit na komfortní svezení a na přesné, jisté ovládání vozu v každé situaci.

Tři typy šestistupňových převodovek

Nový Ford Galaxy dává na výběr hned tři různé převodovky. Šestistupňová manuální převodovka je dimenzovaná i na vysoké točivé momenty
a vyznačuje se hladkým, přesným řazením. Rovněž šestistupňová samočinná převodovka umožňuje přenášet vysoký točivý moment. Její převody jsou pečlivě naladěné s ohledem na maximální dynamiku a zároveň hospodárnost. K dispozici je rovněž pohon všech kol a šestistupňová převodovka Ford PowerShift.

Převodovka Ford PowerShift. Rychlá a úsporná

Technicky vyspělá šestistupňová převodovka
v sobě spojuje pohodlí „automatu“ s pocitem kontroly, který řidiči dává klasická manuální převodovka. Automaticky předvolí další stupeň, takže při řazení nedojde k přerušení hnací síly. Bleskurychlé a zcela hladké změny rychlostních stupňů přispívají k plynulejší jízdě. Ve srovnání
s konvenčními automaty má přitom PowerShift nižší spotřebu paliva i emise CO2.

Řazení na volantu: automat vás bude poslouchat

Pádla pod volantem pro manuální volbu převodů se běžně vyskytují jen ve sportovních a luxusních vozech. Nový Ford Galaxy je nabízí k šestistupňové automatické převodovce i k převodovce Powershift. Technologie inspirovaná světem závodních aut umožňuje ovládat převodovku konečky prstů. Protože jsou pádla namontovaná přímo na volantu, můžete snadno řadit i při zatáčení.

Vynikající ovladatelnost i komfort díky vyspělému podvozku

Nové víceprvkové zadní zavěšení v kombinaci se zdokonalenými vzpěrami MacPherson vpředu zajišťuje přesné vedení kol, vysoký komfort odpružení a precizní ovládání vozu v každé situaci.

Hospodárnost

Paleta pokročilých zážehových a vznětových motorů je zkonstruovaná tak, aby využívala palivo co nejefektivnějším způsobem.

K dalšímu snížení spotřeby přispívá několik inovativních úsporných technologií.

Inteligentní informační systém vám pomůže jezdit úsporněji

Inovativní systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vliv vašeho způsobu řízení na spotřebu. Analyzuje rychlost, řazení, předvídavost
i poměr krátkých a dlouhých jízd. Inteligentní software vám pak poskytuje rady, jak snížit spotřebu paliva.

Díky systému Auto Stop/Start spotřebujete méně paliva

Jakmile váš vůz zastaví na semaforech nebo
v koloně, tato technologie dokáže automaticky zhasnout motor. I nadále však napájí světlomety, klimatizaci, rádio nebo systém Ford SYNC. Když se chcete znovu rozjet, stačí sešlápnout spojku a zařadit rychlost jako obvykle. Motor ihned sám naskočí. Systém Auto Stop/Start je nejúčinnější ve městech, kde může snížit spotřebu až o 10 % (městský cyklus).

Efektivnější způsob dobíjení akumulátoru

Na rozdíl od konvenčních systémů obnovuje Inteligentní rekuperační dobíjení kapacitu akumulátoru pouze tehdy, když je to zapotřebí. Pokud to není nutné, nedobíjí například během akcelerace. Tím lze ušetřit ještě více paliva a dále snížit emise.

Technologie

Jistota v nepředvídatelných situacích

Na přání dodávaný Inteligentní pohon všech kol (AWD) dokáže měnit rozdělení hnací síly podle toho, zda zrovna jedete po mokrém, suchém nebo namrzlém povrchu. Jedná se o inteligentní technologii, která dokáže rozdělovat hnací sílu mezi jednotlivá kola podle aktuální potřeby. Výsledkem je výjimečná ovladatelnost a také nižší spotřeba, protože systém dodává pohon na zadní kola jen
v případě potřeby.

Posilovač řízení, který reaguje na každou situaci

Elektrický posilovač řízení (EPAS) se automaticky přizpůsobuje rychlosti jízdy a jízdním podmínkám. V nízkých rychlostech jde řízení snadno a zlehka, aby usnadnilo manévrování. Ve vysokých rychlostech, kdy potřebujete jistější kontrolu nad vozem, řízení ztuhne. Díky rozšířeným funkcím dokáže elektrický posilovač řízení také reagovat na poryvy bočního větru a tlumit nechtěné vibrace volantu na rozbité silnici.

Vidí, co se blíží. Z obou stran

Malá a diskrétní kamera na přídi sleduje prostor před vozem. Její panoramatický obraz se přenáší na multifunkční displej. Díky tomu včas zpozorujete auto, cyklistu nebo chodce blížícího se ze strany. K nezaplacení je zejména v situacích, kdy vyjíždíte z úzkého parkovacího místa nebo odbočujete do nepřehledné křižovatky, kde může být váš výhled omezen.

Více jistoty při rozjezdech v kopci

Asistent při rozjíždění ve svahu dočasně zabrání neúmyslnému couvnutí vozu. Systém prodlouží brzdný účinek o 2,5 sekundy, čímž získáte čas
k přesunu chodidla z brzdového pedálu na plynový. Tato funkce přijde vhod i při zastavení
a opětovném rozjezdu na kluzkém povrchu.

Tempomat, který se automaticky přizpůsobí situaci

Adaptivní tempomat umožňuje zvolit si rychlost jízdy, kterou potom samočinně udržuje. Pokud ale jeho radarové senzory zaznamenají vpředu jiné vozidlo, váš vůz zpomalí, aby zachoval bezpečný odstup. Jakmile se silnice opět uvolní, systém znovu zrychlí na nastavenou rychlost.

Parkování a vyjíždění z parkovacích míst bez stresu

Díky kombinaci různých technologií navede aktivní parkovací asistent vůz do volného místa v řadě podélně stojících vozidel. Asistent pro vyjetí
z parkovacího místa naopak pomůže naopak při odjezdu. Asistent pro kolmé parkování pozná, jestli je místo dostatečně široké, a pak do něj sám zacouvá. A systém varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa vám usnadní vyjíždění z kolmého parkovacího místa.

Sedadla, která poskytují lepší oporu… a namasírují vás

Pro řidiče a předního spolujezdce jsou k dispozici nová, multifunkční masážní sedadla. Díky své konstrukci poskytují ještě lepší oporu vašemu trupu a umějí vás i namasírovat, abyste zůstali svěží i na dlouhé cestě. Multifunkční masážní sedadla jsou zároveň vyhřívaná a ventilovaná.

Snadné sklápění sedadel tlačítkem

Inovativní systém snadného sklápění sedadel EasyFold umožňuje sklopit kterékoliv sedadlo ve druhé řadě pouhým stiskem tlačítka. Při nakládaní větších předmětů pak oceníte funkce Easy Fold
a Power Raise, jejichž zásluhou lze sedadla ve třetí řadě tlačítkem sklápět i opět narovnat.

Světlejší a vzdušnější interiér díky panoramatické střeše

Nový Ford Galaxy je na přání k dispozici s luxusní dvoudílnou panoramatickou střechou, kterou lze buď pootevřít, nebo odsunout pod zadní díl střechy. Vznikne tak světlý a vzdušný interiér. Speciální reflexní vrstva na skle přitom zajišťuje, aby se interiér nepřehříval, a současně vás chrání před škodlivými UV paprsky. V případě potřeby lze natáhnout krycí roletu. Je ovládaná elektricky, takže stačí stisknout tlačítko.

Ideální teplota pro každého

Výkonná klimatizační soustava se postará o optimální teplotu. Dvouzónová automatická klimatizace (standard pro Trend) umožňuje, aby si řidič
a spolujezdec nastavili každý jinou teplotu. Pro Titanium je standardem klimatizace ve třetí řadě, takže si optimální teplotu mohou nastavit všichni cestující.

Quickclear rychle rozmrazí čelní okno

Tato inteligentní funkce umožňuje rychlý odjezd v mrazivých ránech. Jednoduše stisknete tlačítko a supertenká topná tělíska rozpustí námrazu nebo zamlžení na čelním skle. Současně pomohou zbavit námrazy stěrače.
I když je venku pod nulou, okno bude čisté do několika sekund.

Pomůže vám dodržovat rychlost

Inteligentní asistent rychlosti se postará
o dodržování rychlosti, abyste se vy mohli soustředit na sledování provozu. Kamera systému rozpoznávání dopravních značek nejprve detekuje aktuální omezení rychlosti (pokud je rozpoznávání aktivováno). Následně systém upraví nastavení maximální rychlosti podle zjištěného rychlostního limitu.

Bezdotykové ovládání pátých dveří usnadňuje jejich otevírání
i zavírání

Když přijdete k autu s plnou náručí, stačí mávnout nohou pod nárazníkem. Nový Ford Galaxy zaznamená přítomnost vašeho klíče KeyFree a jeho páté dveře se automaticky otevřou, popřípadě zavřou.

Bez klíče znamená bez starostí

Systém Ford KeyFree umožňuje zamknout či odemknout vůz, aniž byste museli vytahovat klíče
z kapsy nebo tašky. To nejvíc oceníte tehdy, když přijdete k vozu s plnou náručí věcí.

Nastartujete stiskem tlačítka

Není potřeba používat klíč. Stačí sešlápnout spojku (nebo brzdový pedál u vozů s automatickou převodovkou), stisknout startovací tlačítko Ford Power, a motor okamžitě naskočí.

Prémiový sound systém

Spolu se systémem Ford SYNC 2 se standardně dodává audiosystém s osmi reproduktory. Vyznačuje se mimořádnou čistotou zvuku v celém interiéru vozu. Na přání dodávaný prémiový sound systém s digitálním rádiem zprostředkuje ještě dokonalejší zážitek z poslechu. Je tvořen dvanácti SONY reproduktory.

Ford SYNC 2. Pokročilá technologie s dotykovou obrazovkou

Díky nové generaci systému Ford SYNC 2 můžete bezdrátově propojit váš mobilní telefon nebo MP3 přehrávač s palubním systémem. Hudbu, telefon, navigační systém a klimatizaci lze ovládat jednoduchými hlasovými pokyny nebo přes 8” barevnou dotykovou obrazovku.

Stačí říct…
Systém Ford SYNC 2 vyhledá restaurace v okolí, když řeknete „I’m hungry“ (mám hlad). Nabídne pomoc průvodce Michelin a umožní rovnou do restaurace zavolat a zarezervovat si stůl. Hotspot
s USB modemem zajišťuje Wi-Fi konektivitu. Součástí systému je i funkce automatického tísňového volání, která při nehodě automaticky kontaktuje linku tísňového volání (viz sekci Bezpečnost a zabezpečení).

Ford Easy-Fuel pro bezpečnější tankování

S tímto systémem je natankování nesprávného druhu paliva prakticky nemožné, protože tryska tankovací pistole neprojde hrdlem. A jelikož je systém Ford Easy-Fuel bezvíčkový, nemusíte ani manipulovat se špinavým víčkem nádrže.

Bezstarostné sdílení vozu díky MyKey®

Ford MyKey® umožňuje omezit nejvyšší dosažitelnou rychlost, nastavit upozornění na nezapnuté pásy a dokonce i regulovat hlasitost audiosystému. Díky této technologii můžete půjčit svůj Ford kamarádům nebo členům rodiny
a zároveň naprogramovat do klíče omezení, jak budou auto používat. Neomezený „administrátorský“ klíč si můžete nechat pro sebe a dokonce lze mít více kusů od obou typů klíče.

Pokročilý systém, který vám pomůže zůstat v jízdním pruhu

Systém pro automatické navrácení do jízdního pruhu sleduje pomocí kamery, zda nevědomky nevyjíždíte z jízdního pruhu bez zapnutého směrového světla. V takovém případě vás varuje vizuálním upozorněním i vibracemi volantu. Nezareagujete-li včas nebo vůbec, asistent zasáhne do řízení, aby vás vrátil zpět do správného pruhu. Tato technologie je určena pro víceproudé komunikace dálničního typu. V rychlostech pod 65 km/h se deaktivuje a lze ji vypnout i ručně.

ford-galaxy_2

Bezpečnost

Ford Galaxy disponuje širokou paletou inovativních bezpečnostních funkcí. Všechny jsou navrženy tak, aby zajišťovaly vysokou úroveň ochrany celé posádce

Systém, který pomáhá chránit chodce

Technologie Pre-Collision Assist s detekcí chodců upozorňuje na chodce, kteří se nacházejí před vozem nebo mu mohou vstoupit do cesty. Pokud nezareagujete na varování, systém začne automaticky brzdit. Účelem této technologie je snížit závažnost nehod nebo jim dokonce zcela zabránit. Funkce je aktivní v rychlostech do 80 km/h.

Světlomety, které vám pomohou vidět do zatáčky

Adaptivní světlomety Ford se vyznačují precizním
a jasným světelným kuželem, který se automaticky přizpůsobuje aktuálním podmínkám. Součástí světlometů jsou také LED denní světla
a odbočovací LED diodová světla, které se rozsvěcují postupně a přispívají tak k lepší orientaci ostatních účastníků provozu. Systém automatických dálkových světel navíc reguluje tvar světelného kuželu tak, abyste viděli co nejlépe, ale neoslňovali přitom ostatní. Tyto nové světlomety zároveň sledují vozovku podle toho, jak otáčíte volantem a pomáhají vám lépe vidět do zatáček.

Vzájemně spolupracující bezpečnostní systémy reagují ve zlomku sekundy.

Systém inteligentní ochrany (IPS) koordinuje činnost mnoha různých systémů tak, aby zajistil maximální ochranu vás i vašich cestujících. Kromě karoserie z vysoce pevné oceli pohlcující energii při nárazu snižuje riziko zranění při nehodě i moderní konstrukce sedadel a bezpečnostních pásů.

Větší síla pro prudké zabrzdění

Bezpečnostní brzdový asistent (EBA) pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích. Systém řízený soustavou ESP sleduje, jakou silou působíte na brzdový pedál,
a v případě potřeby automaticky zvýší tlak v brzdové soustavě.

Zrcátka, která uvidí to, co vy vidět nemůžete

Systém hlídání mrtvých úhlů přispívá k bezpečnějším změnám jízdních pruhů. Jeho radarové senzory totiž sledují oblast mrtvých úhlů na obou stranách vozu. Pokud zaznamenají vozidlo, která vám zůstává skryto, rozsvítí se ve zpětném zrcátku na odpovídající straně oranžová kontrolka.

Vyspělá soustava airbagů

Čelní airbag řidiče poskytuje optimalizovanou ochranu hrudníku, zatímco kolenní airbag chrání dolní končetiny. Boční airbagy mají nový tvar, který zajišťuje účinnější ochranu při bočním nárazu,
a okenní airbagy chrání cestující na všech třech řadách sedadel. Nově lze bočními airbagy vybavit také prostor druhé a třetí řady sedadel. Předpínače bezpečnostních pásů s omezovači tahu zajišťují efektivnější zpomalení trupu při čelním nárazu. Nacházejí se na všech sedadlech. Díky upozornění na nezapnuté pásy budete vždycky vědět, jestli se všichni vaši spolucestující bezpečně připoutali.

Dbá i na bezpečí dětí

Sedadla ve druhé řadě jsou opatřena úchyty ISOFIX pro upevnění dětské sedačky.

Ford SYNC 2 s automatickým nouzovým voláním

Důležitou součástí Ford SYNC 2 je automatické nouzové volání Emergency Assist*. Tato funkce, která může i zachránit život, zavolá v případě nehody na linku tísňového volání a poskytne dispečerovi informace o poloze vozu v jazyce země, v níž se právě nacházíte. Hovor můžete zrušit nebo jej převzít a mluvit s operátorem sami. Nejdůležitější je to, že systém poskytne záchranářům zásadní informace jako např. GPS souřadnice i v případě, že jste v bezvědomí.

*Funkce automatického nouzového volání Emergency Assist funguje ve více než 30 zemích Evropy. Funguje s připojeným kompatibilním mobilním telefonem, který máte při sobě ve chvíli, kdy je při nehodě aktivován airbag (s výjimkou kolenního airbagu) nebo je přerušen přívod paliva. Bližší informace naleznete v sekci Produktové informace.

Zdroj: www.ford.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *