Mazda 2

Mazda2 je důkazem, že to nejlepší někdy přichází v malém balení. Překypuje energií, osobitostí a vitalitou a její design KODO – duše v pohybu je zárukou toho, že vyčnívá z davu a lidé se za ní otáčejí. Citlivě reaguje a je radost jí řídit, ať jedete ve městě nebo po dálnici. Toto auto nabízí dokonalou kombinaci spotřeby paliva a výkonu a také vysokou technologickou úroveň a pokročilé možnosti připojení ve vozidle.

Design KODO

Stačí jeden pohled na novou Mazdu2 a je zřejmé, že toto není obyčejné auto. Atraktivní styl a nádherný vzhled jsou inspirovány naším cenami ověnčeným designem KODO – duše v pohybu.

Plynulé linie štíhlé, muskulární karoserie svědčí o vnitřní síle a zadržované energii, která jen čeká, až bude uvolněna. Nová Mazda2 je osobitá a nakažlivá svou radostí ze života. Není pochyb o tom, že se za ní budou lidé otáčet a že si získá mnohá srdce.

Inovativní, stylový design

Připravte se, budeme odlétat. Až se usadíte do sportovního stylového interiéru nové Mazdy2, všimnete si, že připomíná kokpit letadla.

Sestava přístrojů má tvar trupu a přístrojová deska se rozpíná jako křídlo letadla. I větrací otvory klimatizace představují tryskový motor s linkami rozbíhajícími se do čalounění dveří, což má evokovat proud vzduchu z tryskového moc.

Sportovní lité disky kol

Vyjadřují sportovní přístup a dynamický pohyb od náboje až po ráfek. Modely od Attraction disponují 15” litými disky kol, zatímco model Revolution Top se pyšní ostře kontrastními 16” litými disky kol.  Obě provedení vyjadřují sílu a odolnost, které doplňují sportovní, muskulární výraz nové Mazdy2.

LED světlomety

Nová Mazda2 ožívá díky našemu prvnímu provedení světlometů se čtyřmi LED světly zasazenými do špičky chromovaných typických křídel – je to výraz čisté vitality a dynamického pohybu.

Nízko položené LED světlomety dodávají vozu během dne působivý, téměř dravý výraz a i za těch nejtmavších nocí jsou pronikavé a zajišťují vynikající viditelnost a rozptyl (standardní výbava pouze u modelů od Revolution).

mazda-2_

Technologie

SKYACTIV

Kombinuje citlivou, svižnou a zábavnou jízdní dynamiku s nekompromisní spotřebou paliva a bezpečností. Pro tento kompaktní vůz jsme optimalizovali motory a převodovky a vyvinuli jsme lehčí, pevnější karoserii a podvozek. S novou Mazdou2 si tak můžete užívat vynikající kvalitu jízdy, plynulou odezvu a pokročilé úrovně bezpečnosti.

MZD Connect

V nové Mazdě2 máte bezpečný a snadný přístup k veškeré hudbě, sociálním médiím a textovým zprávám prostřednictvím kompatibilních mobilních telefonních zařízení a přitom si můžete užívat prémiový interiér tohoto vozu.

K ovládání slouží velký displej se 7” barevnou dotykovou obrazovkou a intuitivní multimediální ovladač, přičemž oba jsou navrženy tak, aby bylo možné ovládat systém MZD Connect* s minimálním úsilím a mohli jste se soustředit na dopravní situaci (*standardně k dispozici od Attraction).

i-ACTIVSENSE

Pokročilá bezpečnostní technologie zajišťuje ochranu, zabezpečení a pohodlí, když jedete v ulicích rušných měst a po dálnicích. Nová Mazda2 disponuje řadou aktivních a pasivních bezpečnostních technologií, jako je inteligentní protikolizní systém SCBS (Smart City Brake Support)* Mazda, který automaticky aplikuje brzdy, pokud detekuje, že při nízké rychlosti hrozí čelní srážka (*standardně k dispozici ve verzi Revolution TOP).

Bezpečnostní systém SCBS (Smart City Brake Support) 

Zbavte se stresu z jízdy po městě se systémem SCBS pro prevenci čelního nárazu v městském provozu.  Integrovaný snímač průběžně sleduje vzdálenost a rychlost nárazu do vozu vpředu. Pokud zjistí, že je pravděpodobná srážka v nízké rychlosti (pracuje v rychlostech do 30 km/h), SCBS potom aktivuje brzdy a zajistí nouzové zastavení. V případě nutnosti za vás automaticky zabrzdí s cílem zabránit srážce nebo minimalizovat její účinky v nízké rychlosti (standardně k dispozici u modelů Revolution Top).

Zdroj: www.mazda.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *