Jeep Wrangler Unlimited

Tato legenda je symbolem svobody již přes 70 let. Nabízí možnost poznat a prozkoumat svět z jedinečné perspektivy. Nastupte a nechte se modelem Jeep® Wrangler překvapit.

Design

I tomu nejmenšímu detailu byla při jeho výrobě věnována mimořádná pozornost pro váš maximální požitek z jízdy a pohodlí i na krátkých cestách. Dokonale navržené prvky a detaily kombinují funkčnost a komfort, počínaje tradičními kruhovými předními světlomety, sedmiotvorovou maskou chladiče, viditelnými závěsy kapoty motoru a dveří a měkkými povrchy a stříbrnými vložkami v interiéru konče. Nechte se unést jeho šarmem drsńáka i slavnou historií.

Čtyřdveřový Jeep® Wrangler je k dispozici ve třech verzích: Sahara a Rubicon. Čtyřdveřový Jeep® Wrangler Sahara je elegantní a netradičně vybavený model, který poskytne maximální komfort na silnici a svým stylem dokonale vynikne v městském provozu. Speciální verze Rubicon představuje ryzí dobrodružství a hrdost. Je schopna zdolat jakoukoliv cestu a terén. Při jízdě s Rubiconem zažijete neopakovatelné zážitky. Byl vytvořen pro ty, jež touží po svobodě jízdy i na nejrafinovanějších a nejnáročnějších offroadových tratích.

Výkon

Výjimečných technických vlastností bylo u modelu Jeep® Wrangler Unlimited dosaženo díky zohlednění 5 aspektů: trakce, světlá výška, manévrovatelnost, nájezdové úhly a brodění. Ať už na silnici nebo v terénu, Wrangler Unlimited je vždy připraven překonat jakékoli nástrahy matky přírody.

VZNĚTOVÝ MOTOR 2.8 CRD
Mimořádný čtyřválec 2.8 16V DOHC CRD (Common Rail Diesel) poskytuje výkon 200 k při 3600 ot./min a točivý moment 460 Nm při 1600-2600 ot./min (s automatickou převodovkou).
ZÁŽEHOVÝ MOTOR PENTASTAR™ V6 3.6 S VARIABILNÍM ČASOVÁNÍM VENTILŮ VVT
Tento účinný motor poskytuje sílu, která se k majestátnosti legendárního modelu Wrangler dokonale hodí. Vybaven je variabilním časováním ventilů a celohliníkovou konstrukcí.
TECHNOLOGIE START/STOP
Technologie START/STOP vypíná motor, když vůz stojí, a automaticky ho restartuje, jakmile se vyvine tlak na spojkový pedál. Tato technologie v kombinovaném provozu snižuje spotřebu paliva o 12 % a emise CO2 o 13 %.
5STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA S ŘAZENÍM AUTOSTICK
Výjimečná účinnost a výkon. Vhodně zkrácený první převodový stupeň poskytuje výrazný tah bez zvýšení spotřeby paliva. Elektronicky řízený točivý moment umožňuje plynulou změnu převodových stupňů. Nový volič AutoStick® poskytuje možnost řazení jednotlivých převodových stupňů manuálně.
ZAVĚŠENÍ KOL
Rám vozu a geometrie zavěšení významně přispívají k výjimečnému offroadovému výkonu modelu Jeep Wrangler. Podélníky a příčníky rámu a také tuhé nápravy vpředu a vzadu zajišťují maximální pevnost a odolnost, která je nezbytná pro zdolávání nejextrémnějších podmínek a překážek. Jeep® Wrangler Unlimited je vybaven tuhou přední nápravou DANA 30 (u verze Rubicon vysoce odolná náprava DANA 44) s pětiprvkovým zavěšením, panhardskou tyčí, vinutými pružinami a stabilizátorem. Pětiprvkové zavěšení umožňuje dosáhnout přesného vedení nápravy bez vibrací.
V nejnáročnějších offroadových situacích můžete aktivovat systém elektronicky odpojitelného stabilizátoru (ASBS), který je standardem verze Rubicon. Tento systém dovoluje dosáhnout výrazně většího výkyvu přední nápravy a tedy celkově více zkřížit obě nápravy. Tuhá zadní náprava využívá rovněž pětiprvkové zavěšení, avšak kyvná ramena jsou umístěna vně rámu a pružiny uvnitř, což umožnilo umístění nádrže paliva bezpečně do rámu. U všech modelů jsou tlumiče pérování nastavené tak, aby bylo odpružení měkčí a zajišťovalo optimální rovnováhu mezi dobrou stabilitou na silnici a schopnostmi v terénu.

Technologie

Multimediální systém UConnect® umožňuje v čtyřdveřovém modelu Wrangler obsluhovat mobilní telefon, satelitní navigaci a elektronická zařízení, jakými jsou například iPod® nebo chytrý telefon. Nový audio systém Alpine® vám pak zajistí výjimečný hudební zážitek.

ELEKTRICKÉ OVLÁDÁNÍ
Elektricky ovládaná okna jsou dodávána již ve standardu. Bezpečnost a pohodlí zvyšuje i dálkové centrální zamykání a odemykání. Vyhřívaná vnější zpětná zrcátka nezamrznou ani během jízdy.

KONTROLNÍ UKAZATELE
Moderní panel s kontrolními ukazateli byl inspirován leteckým průmyslem. Velké budíky jsou zvýrazněné stylovými chromovanými rámečky, jsou snadno čitelné a zahrnují kompas, ukazatel teploty a palubní počítač s průměrnou spotřebou paliva, dojezdem a časem jízdy.

TLAK V PNEUMATIKÁCH
Tlak v pneumatikách je pravidelně automaticky monitorován kvůli maximální bezpečnosti, optimálnímu výkonu a spotřebě paliva. Pokud předepsaný tlak poklesne, řidič je upozorněn kontrolkou na přístrojovém panelu.

OSVĚTLENÍK
ruhové halogenové světlomety modelu Wrangler si zachovávají svůj původní tvar podobně jako sedmiotvorová maska chladiče, která dokonale charakterizuje značku Jeep®. Standardní mlhová světla dodávají ještě více světla, čímž přispívají k lepší bezpečnosti a viditelnosti. Alternátor 160 A poskytuje dostatek energie pro veškeré offroadové příslušenství (osvětlení, naviják a další).

ZVUK
Verze Sport má v základní výbavě rádio s CD/DVD/MP3 přehrávačem, 6 reproduktory a zásuvkou AUX. Verze Sahara a Rubicon mají v základu rádio s CD/DVD/MP3 přehrávačem, 6,5″ dotykový displej, 30Gb hard disk, prémiový audio systém Alpine® se 7 reproduktory (6 + subwoofer) a 6kanálový zesilovač o výkonu 460 W, což přináší čistý a mocný zvuk.
jeep-wrangler-unlimited_2

Bezpečnost

AKTIVNÍ BEZPEČNOST
Jeep® Wrangler využívá ochranný rám z vysokopevnostní oceli, který je začleněn do středního sloupku a je propojen s podlahou vozu. Tento rám zlepšuje odolnost vozu při bočním nárazu, zvyšuje jeho pevnost, torzní tuhost a ovladatelnost. Mezi další bezpečnostní prvky patří pokročilé vícestupňové čelní airbagy, boční airbagy, rámová konstrukce, energii absorbující volant a sloupek volantu, integrovaný zádržný systém s tříbodovými bezpečnostními pásy na všech sedadlech a nouzový brzdový systém.
ABS S OFFROADOVOU KALIBRACÍ
Vůz je vybaven elektronickými senzory, které zajišťují, aby při brzdění nedocházelo k zablokování kol. Systém ABS umožňuje lepší kontrolu nad vozem během brzdění. Díky offroadovému nastavení dokáže porovnávat rychlost kola na jedné nápravě vůči druhé, podle čehož je schopen zjistit, zda se vůz nachází na špatném povrchu. V těchto situacích systém ABS zasahuje s malým zpožděním a dočasným blokováním kol pomáhá prokluzujícímu kolu dostat se na pevnější podklad, čímž zlepšuje brzdění a redukuje dráhu potřebnou k zastavení.

Enhanced Accident Response System (EARS)
Tento systém v případě nehody usnadňuje záchranným týmům najít a dostat se k cestujícím, a to díky automatickému zapnutí světel v interiéru a odemčení dveří po aktivaci airbagů. Systém EARS rovněž uzavírá přívod paliva do motoru.

ESP S TŘEMI REŽIMY
Elektronická kontrola stability se třemi režimy umožňuje řidiči optimálně brzdit a snížit tak nedotáčivost nebo přetáčivost vozu.
Systém ESP v modelu Jeep® Wrangler obsahuje:

• Systém nouzového brzdění tzv. brzdový asistent BAS (Brake Assist System), který umožňuje uplatnit maximální brzdnou sílu a v případě nouzového brzdění snížit brzdnou dráhu;

• Kontrolu trakce TCS (Traction Control System), která odhalí prokluz kol, na základě čehož sníží výkon motoru;

• Systém elektronické kontroly proti převrácení ERM (Electronic Roll Mitigation), který na základě dat získaných od senzorů systému ESP odhalí riziko potenciálního převrácení vozidla a zasáhne vyvinutím brzdného účinku na jednotlivá kola;

• Systém Brake Lock Differentials (BLD), který přibrzdí prokluzující kolo s cílem přenést točivý moment na druhé kolo nápravy. Systém BLD je navržen pro využití v terénu a proto se automaticky aktivuje při zařazení režimu 4WD Low.

Hill Descent Control (HDC)
Systém kontrolovaného sjíždění svahů Hill Descent Control sleduje sklon klesání vozu, na základě čehož zajišťuje plynulé a kontrolované sjíždění svahů na nerovném nebo kluzkém porvchu bez zásahu řidiče do brzdového systému. Systém automaticky brzdí jednotlivá kola tak, aby při sjíždění strmého svahu byla udržována přiměřená nízká rychlost.

Hill Start Assist (HSA)
Asistent rozjezdu do kopce Hill Start Assist poskytuje řidiči dostatečný čas na přesunutí nohy z brzdy na plynový pedál a díky tomu dosáhnout hladkého rozjezdu do kopce. Systém udržuje v brzdové soustavě tlak po dobu dvou sekund od uvolnění brzdového pedálu.

Monitoring tlaku v pneumatikách (TPM)
Tento systém sleduje pokles tlaku v jednotlivých pneumatikách a o změně informuje řidiče. Systém je standardem všech verzí.

PASIVNÍ BEZPEČNOST

Vícestupňové čelní airbagy
Wrangler Unlimited je vybaven pokročilými vícestupňovými čelními airbagy. Tyto airbagy poskytují okamžitou ochranu cestujících na předních sedadlech, a to odpovídajícím objemem nafouknutí v závislosti na síle nárazu.

Tříbodové bezpečnostní pásy
Tříbodové bezpečnostní pásy jsou instalovány na všech sedadlech.

SDEDADLA ISOFIX
Umožňují snadné uchycení kompatibilních dětských autosedaček na zadních sedadlech.

KAROSERIE NA RÁMU
Konstrukce s karoserií posazenou na rámu zvyšuje pevnost, tuhost a odolnost modelu Jeep® Wrangler Unlimited. Tato konstrukce zlepšuje účinnost zavěšení kol, snižuje hlučnost, vibrace a tvrdost a pomáhá eliminovat vrzání a skřípání.

PRVKY PROTI KRÁDEŽI
Své věci budete mít v bezpečí díky řadě standardních prvků: plně uzavíratelné a uzamykatelné přihrádce ve středové konzoli, uzamykatelné schránce před spolujezdcem nebo ukryté po podlahou v úložném boxu. Cenná zařízení můžete v modelu Wrangler uložit pod podlahu zavazadlového prostoru. Tento chytrý úložný prostor je přístupný pouze po otevření uzamykatelných, do strany se vyklápějících dveří. Motorový imobilizér Sentry Key® pak zabraňuje nastartovat Jeep® Wrangler bez příslušného klíče.

Zdroj: www.cz.jeep.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *