Chybí vám doma nabíječka autobaterií?

Aby bylo naše vozidlo provozuschopné, je potřeba, aby mělo nabitou autobaterii. Kupříkladu s blížící se zimou bude nabíječku baterií téměř denně využívat mnoho z nás. V zimě dochází u mnoha automobilů k častému vybíjení. Důvodem je, že vůz déle stojí nevyužitý, ale také to, . že jezdíme po krátkých trasách a baterie se nemá možnost dostatečně nabít.

Než si koupíte nabíječku autobaterií

Je důležité vědět, jaké nabíjecí napětí potřebuje vaše baterie, abyste zakoupili patřičnou nabíječku. To zjistíte na štítku autobaterie. Pro automobily osobní a některé motocykly jde o baterii 12 V.

Při výběru vhodné nabíječky autobaterií dejte pozor i na maximální dobíjecí proud. Ten by měl být nejlépe 1/10 z kapacity baterie. Také dbejte na maximální kapacitu nabíjené baterie, pro kterou je nabíječka nejefektivnější, tak nebude nabíjení trvat dlouho.

K ověřeným výrobcům nabíječek autobaterií patří společnost TELWIN. Vyrábí nabíječky pro všechny druhy autobaterií, tedy gelové, elektrolytové i klasické. Pyšní se mnohými nadstandardními funkcemi, jako třeba „Boost“ pro rychlé nabíjení, nebo stroje s příponou „Tronic“ odpojí baterii od nabíječky po jejím dobití.

Nechte si napovědět ostatními nakupujícími

Jestli si nejste jisti tím, pro kterou nabíječku se rozhodnout, můžete zvolit podle jejich oblíbenosti. K nejprodávanějším patří automatická nabíječka baterií GAB 10 a BOOST. Je určena k nabíjení startovacích baterií motorek, osobních aut a dalších vozidel. Její cena je příjemných 900 Kč. Provádí nabíjení nebo udržovací dobíjení 6 a 12 V olověných akumulátorů s elektrolytickým roztokem, gelovým elektrolytem, uzavřených bezúdržbových baterií i AGM. Má funkci BOOST, kdy funguje ve zrychleném nabíjení proudem 15 A, podporu při startování v zimě, automatické určení typu připojeného akumulátoru, 3 režimy standardního nabíjení a detekci a signalizaci chyb.

Kompletní nabídku kvalitních nabíječek autobaterií i dalšího příslušenství pro váš vozový park, najdete na webových stránkách svářečky-obchod.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *