BMW řady 6 Coupé

Dlouhá kapota, krátké převisy a linie střechy, která se pozvolně táhne až do zadní části vozu – BMW řady 6 Coupé je dvoudveřový sportovec s nespornou aurou elegance.

Stejně vysokou kvalitu exteriéru najdete také uvnitř vozu. Vybrané materiály, jako třeba dvoubarevná kůže Nappa, vysoce kvalitní dřevěná obložení a jemné kontrastní prošívání, společně vytvářejí prémiové prostředí. K dispozici jsou tři výkonné, sametově běžící motory od BMW EfficientDynamics – zážehový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo, zážehový vidlicový 8válec BMW TwinPower Turbo a vznětový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo. Inovace BMW ConnectedDrive, jako je Head-Up Displej či soubor asistentů Driving Assistant Plus, stanovují nová měřítka dokonce i v tomto segmentu luxusních automobilů.

Design

BMW řady 6 Coupé představuje ladnost a výkonnost v harmonické podobě. Exteriér charakterizují čisté kontury a sebejisté povrchy. V kombinaci s M sportovním paketem umocňují sportovnost velké nasávací otvory a zdůrazněné koncovky výfuku. Přední části dominuje maska chladiče lemovaná LED světlomety a vyplněná devíti lesklými lamelami. Nejdůležitější ovládací prvky jsou orientovány na řidiče, a zaručují tak dokonalou kontrolu, která je u sportovního coupé tím nejdůležitějším. Velkoryse pojaté povrchy a jasně vedené linie vytvářejí ve spojení s propracovanými přístroji a nejkvalitnějšími materiály exkluzivní zážitky pro všechny smysly.
Fenomenální výkon BMW 650i je základem dynamiky, která žene BMW řady 6 Coupé vpřed.Pouze lehké sešlápnutí plynového pedálu stačí k uvolnění plného výkonu zážehového 8válce BMW TwinPower Turbo, který dokáže díky dvěma turbodmychadlům, technologiím Valvetronic, double-VANOS a vysokotlakému přímému vstřikování paliva zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 s. BMW 650i xDrive to samé zvládne za 4,4 s. S impozantním výkonem 330 kW (450 k) a maximálním točivým momentem 650 Nm nabízí 8válcový zážehový motor BMW TwinPower Turbo i působivou hospodárnost. BMW 650i je vybaveno funkcí Auto Start Stop a dalšími prvky z programu BMW EfficientDynamics, díky nimž dosahuje kombinované spotřeby paliva 8,8 až 8,6 l/100 km (s pohonem všech kol xDrive 9,3 až 9,1 l/100 km) a produkuje emise CO2 206 až 199 g/km (pohon všech kol xDrive 217 až 213 g/km). To znamená, že BMW 650i a BMW 650i xDrive splňují emisní normu EU6.

Jízdní dynamika a Hospodárnost BMW řady 6 Coupé.

Když se dynamický zvuk výfuku dostane k vašim ušním bubínkům, je hned jasné, s kým máte tu čest. Kombinace motoru s vysokým točivým momentem, vyladěného podvozku a převodovky BMW řady 6 Coupé je příslibem jedinečného sportovního zážitku z jízdy.Funkce Launch Control je součástí 8stupňové sportovní převodovky Steptronic a umožňuje maximální možné zrychlení při rozjezdu z nulové rychlosti. A díky technologiím BMW EfficientDynamics si i při běžném každodenním využití můžete být jisti, že žádný váš řidičský manévr nespotřebuje více paliva, než je nezbytně nutné.

Sportovní výfuk

Jadrný zvuk sportovního výfukového systému perfektně doplňuje celkově atletický charakter tohoto vozu. Zvuk výfuku lze upravovat pomocí zabudované klapky ve výfukovém systému, která je ovládána voličem jízdních režimù Driving Experience Control. Jízdní režimy SPORT a SPORT+ jsou zvýrazněny vzrušujícím, ještě výraznějším zvukem výfuku, zatímco více komfortně orientované režimy doprovází diskrétnější zvukový projev, který se lépe hodí na dlouhé cesty a přispívá k luxusním zážitkùm z jízdy.

8stupňová převodovka Steptronic sport

8stupòová převodovka Steptronic Sport se přizpůsobí vašemu individuálnímu jízdnímu stylu. Dokonale se hodí na komfortní popojíždění, ale také na velmi dynamickou jízdu. Kromě automatického řazení je kdykoliv možné volit rychlostní stupně manuálně.Řadit lze přes dynamicky tvarovaný volič rychlostních stupňů nebo pomocí řadicích páček na volantu.
Ve sportovním režimu se řazení zaměřuje na maximální možnou dynamiku. Obzvláště pečlivé nastavení rychlostních stupňù optimalizuje proces zrychlování a motor je po celou dobu udržován v otáčkách, které zaručují ultimativní výkon a hospodárnost. Rovnìž zlepšuje pružné zrychlení, například při předjíždění jiného vozu.
Při jízdě vysokými rychlostmi snižuje osmý převodový stupeň otáčky motoru, a tím i spotřebu paliva a hlučnost motoru. Zde také přichází ke slovu nově vyvinutý hydrodynamický měnič. 8stupňová převodovka Steptronic Sport nabízí nejvyšší komfort řazení a nejlepší možnou hospodárnost.

bmw-rady-6-coupe_2

Technické parametry:

Hmotnost
Pohotovostní hmotnost EU (kg)
1 760
Max. povolená hmotnost (kg)
2 210
Povolené zatížení (kg)
460
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg)
1 090/1 185
Motor
Válce/ventily
6/4
Zdvihový objem (cm³)
2 979
Zdvih/vrtání (mm)
89,6/84,0
Výkon/otáčky (kW (k)/1/min)
235 (320)/5 800
Max. točivý moment (Nm/1/min)
450/1 300–4 500
Kompresní poměr (:1)
10,2
Jízdní výkony
Maximální rychlost (km/h)
250
Zrychlení 0-100 km/h (s)
5,3
Spotřeba paliva
Město (l/100 km)
10,7–10,3
Mimo město (l/100 km)
6,0–5,7
Kombinovaná (l/100 km)
7,7–7,4
Emise CO₂ (g/km)
180–172
Objem palivové nádrže cca (l)
70
Kola
Rozměr pneumatik vpředu
225/55 R17 97Y
Rozměr pneumatik vzadu
225/55 R17 97Y
Rozměr kol vpředu
8 J x 17 palce, kola z lehké slitiny
Rozměr kol vzadu
8 J x 17 palce, kola z lehké slitiny

Zdroj: www.bmw.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *