BMW M6 Cabrio

Nejlepší sny jsou takové, které sníte s otevřenýma očima – a se staženou plátěnou střechou. Jako v BMW M6 Cabrio. Nezaměnitelné typické vlastnosti vozů BMW M GmbH garantují kvalitu, které je vždy dosaženo kombinací dechberoucích výkonů a elegantního vzhledu otevřených vozů.

Stačí pouhých 19 sekund na složení plátěné střechy a na odiv je vystaven precizně zpracovaný interiér, který je vylepšen výbavovými doplňky nejvyšší kvality z kolekce BMW Individual Collection. Zážehový 8válec M TwinPower Turbo dokáže během chvíle rozpumpovat 560 k – vůz potřebuje na dosažení rychlosti 100 km/h z klidu pouhých 4,3 s. Samozřejmě je tento výkon doprovázen zcela výjimečným zvukem motoru. K zajištění maximalizace efektivity přenosu výkonu na vozovku je BMW M6 Cabrio vybaveno Aktivním M diferenciálem, posilovačem řízení M Servotronic a M dvouspojkovou převodovkou s funkcí Drivelogic. Díky na přání dodávaným M karbon-keramickým brzdám dokáže BMW M6 Cabrio zastavit do úplného klidu prakticky okamžitě – právě to je ideální moment, kdy naplno vyniknou mocné křivky designu exteriéru tohoto kabrioletu.

Inženýři BMW M GmbH konstruují motory, které jsou hotovými mistrovskými díly. Zážehový 8válec M TwinPower Turbo s vysoce účinným systémem dvojitého přeplňování se perfektně hodí pro jízdu na limitu. Jen mírné sešlápnutí plynového pedálu postačí k nástupu výkonu, který je jak spontánní, tak lineární. Tento zážitek ještě více zesiluje impozantní zvuk osmiválcového motoru ve chvíli, kdy máte staženou plátěnou střechu.

Design

Vzhledem k tomu, jak moc dobře vypadá, je skoro škoda, že BMW M6 Cabrio obvykle zmizí z dohledu tak rychle. Koneckonců, ať s nataženou nebo staženou střechou, BMW M6 Cabrio se svými svalnatě tvarovanými křivkami a zejména s volitelně nabízenou modrou metalickou barvou karoserie BMW Individual Frozen Blue na sebe strhává pozornost všude, kde se objeví. Design a výkony zde tvoří dokonalou symbiózu. Skvělým příkladem je aerodynamicky tvarovaný přední nárazník, jehož obrovské nasávací otvory za všech okolností zásobují osmiválcový motor dostatkem tolik potřebného vzduchu. Interiér BMW M6 Cabrio je ušitý na míru a jeho pečlivě navržená koncepce hovoří sama za sebe. Palubní deska obklopuje řidiče jako jeden celek a vyznačuje se elegantními volitelnými materiály z nabídky BMW Individual Collection. Každý ovládací prvek se nachází tam, kde jej očekáváte. Ještě nikdy nebylo tak snadné se zabydlet ve sportovním voze. Funkčním středobodem je M kožený volant a pouze kousíček od jeho věnce s vybráním pro palce se nacházejí řadicí páčky M dvouspojkové převodovky s funkcí Drivelogic, stejně jako tlačítka M Drive.

 

Jízdní dynamika a Hospodárnost

BMW M6 Cabrio spojuje hutný rachot osmiválcového motoru M TwinPower Turbo, špičkové asistenční systémy a podvozek se závodní DNA. Tyto prvky společně stírají hranice mezi silnicí a závodním okruhem. Alespoň do té doby, než se stáhne plátěná střecha a sluneční paprsky zalijí luxusní interiér BMW M6 Cabrio. Pak začnou mizet hranice mezi automobilem vysokovýkonným závodním člunem.
bmw-m6-cabrio_2

Technické parametry:

Hmotnost
Pohotovostní hmotnost EU (kg)
2 055
Max. povolená hmotnost (kg)
2 410
Povolené zatížení (kg)
430
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg)
1 200/1 260
Motor
Válce/ventily
8/4
Zdvihový objem (cm³)
4 395
Zdvih/vrtání (mm)
88,3/89,0
Výkon/otáčky (kW (k)/1/min)
412 (560)/6 000–7 000
Max. točivý moment (Nm/1/min)
680/1 500–5 750
Kompresní poměr (:1)
10,0
Jízdní výkony
Maximální rychlost (km/h)
250
Zrychlení 0-100 km/h (s)
4,3
Spotřeba paliva
Město (l/100 km)
14,2–14,2
Mimo město (l/100 km)
7,9–7,9
Kombinovaná (l/100 km)
10,3–10,3
Emise CO₂ (g/km)
239–239
Objem palivové nádrže cca (l)
80
Kola
Rozměr pneumatik vpředu
265/40 ZR19 102Y XL
Rozměr pneumatik vzadu
295/35 ZR19 104Y XL
Rozměr kol vpředu
9,5 J x 19 palce, kola z lehké slitiny
Rozměr kol vzadu
10,5 J x 19 palce, kola z lehké slitiny

Zdroj: www.bmw.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *