Bentley Bentayga Diesel

Připravte se na to, že obvyklé poučky o vznětových motorech uvidíte postavené na hlavu a zabudované do nového vznětového motoru Bentley V8. Je to ve všech ohledech motor Bentley, nabízí klasicky úžasnou jízdu a výkonnost, na nichž pracujeme už po desetiletí. Stejně jako průlomový model Bentayga byl navržen takzvaně od nuly, stejný přístup použili naši technici při vývoji našeho prvního vznětového motoru.

 

Cesta jako žádná jiná

Vůbec první vznětový motor Bentley je shodou okolností i nejdokonalejším motorem na světě. Zažijete prvotřídní ovladatelnost, reakci, rafinovanost a praktičnost. V podobě nového 8-válcového vznětového motoru s obsahem 4,0 litru se v jádru chlubí i čistotou technologií a inovativním přístupem. Rozsah vznětového motoru je obdivuhodný – mezi dotankováními snadno ujedete i přes 1 000 km. Bentayga Diesel používá také trojité přeplňování (dvě turba, jeden elektricky poháněný kompresor), což zaručuje mnohem rychlejší a dynamičtější odezvu než běžná turbodmychadla, zejména ve spodním rozsahu otáček. Výsledkem je okamžitý a bezpracný výkon s výjimečným pohodlím jízdy, ať se vydáte kamkoli.

Přepracování pojmu výkonný vznětový motor

Bentayga Diesel je nejrychlejší SUV se vznětovým motorem na trhu, neboť přináší maximální rychlost 270 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Nabízí také kroutící moment, jaký dosud v této třídě nebyl k vidění – nejvyšší výkon jakéhokoli naftového SUV: 900 Nm při 1 000 – 3 250 ot/min. A jelikož je to vůz Bentley, přináší Bentayga Diesel charakteristickou a úžasnou dávku výkonnosti – a očekávanou zvukovou kulisu – což jsou oboje hlavní rysy zážitků z jízdy s vozy této značky. Ať už míjíte protijedoucí vozy na klikatých silnicích, nebo prozkoumáváte krajinu, když už cesty skončily, zjistíte, že model Bentayga Diesel funguje s neutuchající grácií, výkonem a elegancí.

Konfigurace pro každou příležitost

Nový model Bentayga Diesel je výkonný v terénu i na vozovce a nabízí i možnost sedmimístné konfigurace. Díky této variantě jde o jediný luxusní vůz SUV, který nabízí čtyři, pět a sedm míst v jedné karosérii. Spousta intuitivních asistenčních funkcí pro řidiče a prozkoušený systém pohonu všech kol Bentley zaručí vaši sebejistotu a kontrolu, ať jste kdekoli. Je jedno, kam se rozhodnete jet, jaká dobrodružství si vytýčíte, jaké budou podmínky a s kým pojedete, model Bentayga Diesel vám to splní v dokonalém stylu Bentley.

Čím dále dojedete, tím víc toho uvidíte.

Vůz Bentayga Diesel vám nabízí uměřenou rovnováhu mezi luxusem, výkonností a praktičností.
Čím dále v něm pojedete a čím větší kus světa z něj uvidíte, tím více si budete uvědomovat, že vůz Bentayga Diesel se nepodobá žádnému jinému luxusnímu vozu SUV se vznětovým motorem.

Obraťte se na nás, chcete-li získat další informace o úžasném modelu Bentayga Diesel.

bentley-bentayga-diesel_

Technické parametry:

Motor

4.0 litre twin-turbocharged Diesel with E-Compressor

Řazení

8-speed Automatic Transmission

Výkon

435 PS / 429 bhp / 320 kw @ 3750-5000 rpm

Krouticí moment

900 Nm / 664 lb.ft @ 1000-3250 rpm

Míra emisí

TBC

Palivo

Diesel

Výkonnost

Maximální rychlost

168 mph / 270 km/h

Zrychlování mph

0 – 60 mph 4.6 secs

Zrychlování km/h

0 – 100 km/h 4.8 secs

Rozměry

Styl karoserie

SUV

Celková délka

5140 mm / 16 ft 10 in

Šířka včetně zrcátek

2224 mm / 7 ft 4 in

Šířka při sklopených zrcátkách

1998 mm / 6 ft 7 in

Výška

1722 mm / 5 ft 7 in

Rozvor

2995 mm / 9ft 10 in

Spotřeba

JÍZDNÍ CYKLUS – EU

Město

31.3 mpg/ 9.0 litres/100 km

Mimo město

38.2 mpg/ 7.4 litres/100 km

Kombinovaný provoz

35.8 mpg/ 7.9 litres/100 km

Emise CO2 (kombinovaný provoz)

210 g/km

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *