Škoda Octavia

ŠKODA Octavia není jen prostorná a funkční, ale také dobře vypadá. Přední část auta působí sebevědomým dojmem díky důrazu na horizontální linie.

Boční profil se ve srovnání s předchozí generací stal výrazně dynamičtějším, což je zásluha dlouhého rozvoru, zkráceného předního převisu a C-sloupku posunutého daleko vzad. Vysoko položená ostrá tornádo linie vůz vizuálně prodlužuje a zdůrazňuje jeho siluetu podobnou kupé. Novým typickým detailem je stoupající linka oken v zadních dveřích, takzvaná „ploutev“ – malý ale efektivní designový nápad, který vozu dává dravý a úderný vzhled.

Také zadní části vozu dominují precizní tvary, styl a perfektní proporce. Všechno je na svém místě, dobře umístěné a úhledné. Typická grafika světlometů s jejich nezaměnitelnou osvětlenou plochou ve tvaru C je provedena s nekompromisní dokonalostí.

Elegance se sportovním švihem

ŠKODA Octavia se ve svém segmentu zapsala ve všech možných ohledech. Týmy oddělení designu, vývoje a výroby nenechaly nic náhodě. Mottem bylo soustředit se na to podstatné: vůz se do značné míry obejde bez dekorativních prvků. Octavia totiž nepotřebuje žádné ozdoby. Namísto toho dává svoji hodnotu najevo prostřednictvím atraktivních, precizních a elegantních tvarů.

Nová definice nadčasové elegance

Octavia není jen prostorná – navíc i dobře vypadá. Příď působí sebevědomým dojmem. Ostrá tornádo linie na boku dává autu delší, štíhlejší vzhled, který zdůrazňuje siluetu připomínající kupé. Speciálním prvkem je takzvaná „ploutev“ na zadních dveřích. Také záď vozu vyzařuje preciznost, styl a perfektní proporce.

Style béžová látka

Jak jméno naznačuje, má interiér v provedení béžová Style látkové čalounění a spodní část palubní desky včetně čalounění stropu je v béžové barvě. Dveře a středový panel jsou v provedení Style, na přání s dřevěným dekorem. Můžete zvolit také celokožený interiér, kombinaci kůže/Alcantara nebo sedadla v kombinaci kůže/látka. Můžete si zvolit také sportovní sedadla.
Čistý design, nadčasová elegance a především spousty a spousty prostoru. To jsou základní myšlenky, na kterých je postaven interiér modelu Octavia. Každá ŠKODA vyniká nejen prostorností, ale také pečlivě vybranými materiály a precizním zpracováním – a Octavia není výjimkou. Všechno je esteticky přitažlivé, precizní a vytříbené, od ovládacích prvků přes výdechy ventilace a palubní desku až po volanty, řadící páky, panely a madla dveří nebo elektrické stahování oken.

Originální příslušenství

Každý z mnoha majitelů modelu Octavia má jiné priority – a tady přichází ke slovu nabídka ŠKODA Originálního příslušenství. S ní můžete zdůraznit to, co je pro vás u auta důležité – například kola z lehké slitiny nebo dekorativní fólie, které mu dodají sportovní vzhled. Můžete podtrhnout jeho komfort nebo zvýšit jeho přepravní kapacitu. ŠKODA Originální příslušenství je v podstatě rozšířená nabídka standardního a volitelného vybavení a tudíž je schválené společností ŠKODA AUTO.

 

Plastová vana do zavazadlového prostoru

Plastová vana do zavazadlového prostoru se zvýšenými 15 cm okraji je velmi praktický doplněk z nabídky ŠKODA Originálního příslušenství, který prošel těmi nejnáročnějšími testy. Perfektně padne do vašeho vozu a ochrání zavazadlový prostor před znečištěním. Můžete do ní pokládat zašpiněné předměty jako boty, sportovní náčiní, zahradnický materiál, dřevo a podobně. Vana je vodotěsná a neumožní proniknutí tekutin.

Vanu je možné snadno a rychle vyjmout z vozu, abyste jí mohli omýt bez rizika vysypání nečistot do zavazadlového prostoru.

Výkon

Motory

Nabídka motorů sestává výlučně z agregátů s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním. Při jejich vývoji jsme měli příležitost využít nejnovějších trendů v konstrukci motorů. Řidiči ocení nejen hladký chod motorů, ale také jejich okamžitou odezvu na pedál plynu, optimální točivý moment a nízkou spotřebu.

Nízký valivý odpor

Použití pneumatik s nízkým valivým odporemje jednoduchým řešením, které snižuje spotřebu paliva i emise.

Nižšího valivého odporu je dosaženo díky použití speciální směsi, specificky navrženého vzorku a vyššího doporučeného tlaku. Tyto změny pomáhají také prodloužit životnost pneumatik. Méně časté výměny pneumatik nejen šetří peníze, ale jsou také ekologičtější.

Green tec

Označení Green tec označuje vozy s nižší spotřebou paliva a emisemi CO2 než u standardních modelů ŠKODA.

Základem dosažení nízké spotřeby paliva a emisí jsou úsporné benzínové motory a naftové motory se vstřikováním paliva common-rail a filtrem pevných částic.

Nízkých emisí je dosaženo díky:
› Rekuperaci brzdné energie,
› Využití pneumatik s nízkým valivým odporem,
› Využití systému start stop.

Všechny motory splňují emisní standardy Euro 5.

skoda-octavia

Bezpečnost

ESC s multikolizní brzdou

Systém ESC (Electronic Stability Control) pomáhá každému řidiči zvládat krizové situace, ve kterých se vůz dostane do smyku. V modelu Octavia je součástí ESC i multikolizní brzda. Tento bezpečnostní prvek při nehodě aktivuje brzdový systém, aby se zabránilo následné kolizi.

Bi-xenonové světlomety s LED světly pro denní svícení a dynamickou kontrolu sklonu

Bi-xenonové světlomety se světly pro denní svícení používají projektorové moduly s xenonovými výbojkami pro potkávací i dálková světla. Jak potkávací tak dálková světla se mohou natáčet do zatáček. Natáčecí mechanismus je ovládán elektronicky, aby poskytl ideální osvětlení zatáčky. LED modul světel pro denní svícení (který tvoří pás na spodní hraně světlometu) má nejen delší životnost a nižší spotřebu energie, ale také vytváří elegantní krystalický tvar na přídi vozu.

Asistenti pro zvýšení bezpečnosti

Využití nejmodernějších technologií není samoúčelné. Hlavním cílem značky ŠKODA vždy bylo udělat jízdu autem tak bezpečnou a pohodlnou, jak je to jen možné. K tomu ve třetí generaci modelu Octavia přispívá celá řada asistenčních systémů. Všechny z nich mají společné to, že řidiče neomezují a nechávají mu plnou kontrolu nad vozidlem. Dělají ale bezpečnou jízdu snazší v každodenním provozu i v méně obvyklých dopravních situacích.

Airbagy a boční ochrana

Airbagy slouží k tomu, aby zabránily kontaktu těl cestujících s pevnými součástmi vozu. Tento model ŠKODA může být vybaven až 9 airbagy.

Až 9 airbagů
Tuhá karoserie modelu Octavia může být vybavena až 9 airbagy. Cestující se mohou spolehnout na komplexní ochranu v případě nehody.

Bezpečná konstrukce karoserie

Vysoce kvalitní, tuhá konstrukce karoserie je základem bezpečnosti u všech typů nehod. Přední a zadní část vozu zaručí maximální absorpci energie v případě nárazu. Speciální úchyty motoru zabraňují jeho vniknutí do prostoru pro cestující. V případě těžkého nárazu motor zajede pod podlahu kabiny, kde nikoho neohrožuje. Konstrukce sloupku řízení omezuje pohyb volantu proti řidiči v případě čelního nárazu. Umístění pedálů zaručuje, že se v případě čelního nárazu odsunou stranou a sníží tak riziko poranění.

Další bezpečnostní prvky

ŠKODA Octavia klade důraz především na bezpečnost bez kompromisů. Tento kompaktní sedan obdržel pět hvězdiček v crash testu Euro NCAP pro rok 2013 za své vynikající bezpečnostní prvky. Mimo výše zmíněných bezpečnostních systémů jsou u modelu Octavia jako standardní nebo volitelná výbava k dispozici tyto prvky:

EDL pomáhá při rozjezdu nebo jízdě do kopce s nízkou trakci pod jedním z poháněných kol.
ABS zabraňuje kolům v zablokování při nouzovém brzdění nebo při brzdění na kluzkém povrchu.
MSR zabraňuje zablokování hnaných kol při brzdění motorem na kluzkém povrchu.
Brzdový asistent pomáhá řidiči zvýšením brzdného tlaku při nouzovém brzdění. To může vést k citelnému zkrácení brzdné dráhy.
ASR zajišťuje hladký rozjezd a zrychlení bez protáčení kol na kluzkém povrchu.
• Díky kontrole tlaku v pneumatikách je řidič stále informován o správném tlaku v pneumatikách.
• Volitelný asistent pro rozjezdy do kopce pomáhá řidiči s bezpečným rozjížděním do kopců. Tento systém se aktivuje ve svazích o sklonu pěti procent nebo větším a zajišťuje snadný a bezpečný rozjezd do kopce bez použití ruční brzdy. Systém zabraňuje autu v couvnutí zpět nebo zhasnutí motoru.

Zdroj: www.skoda-auto.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *