Automobiloví fanoušci mohou být nadšení, protože Škoda nabízí dvouhodinovou exkurzi v továrně v Kvasinách. Chcete-li se podívat, jak to chodí v halách, kde se vozy svařují a montují, máte jedinečnou šanci. A nezaplatíte za to ani korunu, prohlídka je zcela zdarma.

Výrobní závod ŠKODA AUTO v Kvasinách byl rozšířen, prošel rozsáhlou modernizací a nyní byl zpřístupněn pro veřejnost. Během prvních třech měsíců prostory navštívilo kolem 900 zvědavců, kteří se seznámili s historií i se současnými vozy. Prohlídka je komentovaná průvodcem a zájemci se mohou podívat do reprezentačních prostorů, svařovny i míst, kde jsou automobily dokončovány.

Role průvodců se ujali zkušení zaměstnanci, kteří k automobilce chovají osobní vztah a rádi vypráví o bohaté historii i současné výrobě. Jedním z nich pan Bohuslav Čtvrtečka – ten ve službách automobilky pracoval 45 let, a to i v jihoamerickém Chile, kde se podílel na výrobě Octavie Combi.

V řadách průvodců pracuje také Vladimír Holoubek, pro kterého je automobilka srdeční záležitostí již 50 let. K jeho největším koníčkům patří sbírání a zaznamenávání všech informací, které se závodem v Kvasinách nějak souvisí.

Prohlídky se může zúčastnit 10 až 15 osob a termín si lze zarezervovat na stránkách Škoda Muzea.

Fabrika v Kvasinách momentálně zaměstnává přes 8 tisíc lidí. Z výrobních linek sjíždí modely Škoda Superb, Škoda Kodiaq a nejnovější přírůstek Škoda Karoq. A je to právě kompaktní SUV, které od odborné novinářské poroty získalo ocenění Auto roku v ČR. Pokud si na něj brousíte zuby, podívejte se na aktuální ceník Škody Karoq.

V příštím roce se k výše uvedeným modelům vyráběných v Kvasinách přidá také Škoda Superb s plug-in hybridním pohonem. Půjde o vůbec první Škodovku s elektrickým agregátem.

Zdroj fotografií: skoda-auto.com.