Opel Meriva

Opel Meriva je místem, kde se setkává prostor a flexibilita. Je to rodinný vůz, který praktičnosti dodává dávku elegance.

Ergonomie vytváří pohodlí

Ergonomie je jen a jen o vás. Zapomeňte na bolest v zádech – při nastupování a vystupování z vozu díky unikátním bočním dveřím FlexDoors® a zvýšené poloze sedadel nebo díky systému sedadel FlexSpace® a nosiči kol FlexFix®. Německá asociace pro zdravá záda, AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), certifikovala všechna sedadla ve voze jako vhodná pro vaše záda i na dlouhé cesty.

Systém dveří FlexDoors®

Nastupování a vystupování z vozu bude hračka. Sedadla ve voze nastavíte během chvilky. Genialita vozu Opel Meriva leží přímo před vámi a vítá vás s otevřenou náručí. A to doslova. Díky unikátnímu zavěšení dveří FlexDoors®.

Zadní dveře se otevírají v úhlu 84° a usnadňují tak nastupování a vystupování stejně jako umisťování dětské sedačky do vozu.

Další výhody zahrnují:

  • Nastupování a vystupování se nyní odehrává v místě, kde je střecha nejvyšší, což znatelně zvyšuje pohodlí při těchto úkonech.
  • Úhel otevření zadních dveří – 84º – umožňuje přirozený pohyb těla při nastupování a vystupování. Praktické madlo na B sloupku pak tuto činnost činí ještě pohodlnější.
  • V těsných parkovacích prostorech se z vozu lépe vystupuje.
  • Dveře poskytují 4 možné polohy otevření, nemusíte se tak bát, že poškodíte vozidlo stojící vedle.
  • Systém FlexDoors® usnadňuje také ukládání nákupu nebo jiných předmětů na zadní sedadla.
  • Světlo umístěné ve spodní části B sloupku osvětluje nástupní prostor do vozu.
  • Systém FlexDoors® také umožňuje snadnější přístup k systému organizace sedadel FlexSpace® .

Na rozdíl od posuvných bočních dveří neomezují opačně zavěšené boční dveře rozměr zadní nápravy, která pak může způsobit horší ovládání vozu. Otevírání posuvných dveří vyžaduje větší sílu, jelikož je potřeba posunout celou jejich hmotnost. To může být velmi složité především při parkování v kopci

Ergonomická sedadla AGR pro řidiče a spolujezdce

Správná poloha sedadla je tím nejlepším nástrojem pro omezení bolesti zad. Proto Opel Meriva nabízí na přání ergonomická sedadla AGR pro řidiče i spolujezdce (certifikovaná německou asociací lékařů specializujících se na záda – AGR). Ergonomická sedadla AGR nabízí široké možnosti nastavení včetně bederní opěrky a prodloužení sedáku pro podporu stehen. Jsou k dispozici pouze pro řidiče nebo pro oba cestující na předních sedadlech zároveň.

Vysoký posez

Ve voze Opel Meriva sedíte výše a vidíte lépe ven z vozu. Možnosti nastavení sedadel jsou v této třídě vozidel jedinečné. To znamená, že každý si dokáže najít svoji ideální polohu pro řízení.

Zadní nosič FlexFix®

Unikátní pomocník pro přepravu jízdních kol se jmenuje FlexFix®. Lze jej vysunout ze zadního nárazníku a umístit na něj až 3 jízdní kola. (Rozvor kol jízdních kol by neměl přesáhnout 1 203 mm). Perfektně funguje i s parkovacím asistentem. Díky nízké poloze se nemusíte obávat bolestí zad. Na rozdíl od klasického střešního nosiče kol nezvyšuje dramaticky spotřebu paliva při přepravě. Nejsou ty nejjednodušší věci těmi nejlepšími?

Spojte se se zítřkem

Konektivita vám usnadní život – nebudete muset hádat, ale budete vědět. Opel Meriva vás udrží v kontaktu s okolním světem díky navigaci, USB a technologii Bluetooth®. Připojte tak svůj chytrý telefon k vozu, a ten se stane jeho nedílnou součástí.

OnStar

Opel OnStar je jedinečný systém, který je zde pro vás 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Máte okamžitý přístup k nejnovějším inovacím Diagnostice vozidla, Aplikaci pro chytré telefony nebo k integrovanému Wi-Fi Hotspotu¹. Navíc vám dodá Opel OnStar nezaměnitelný pocit bezpečí. Tyto unikátní služby neznají hranice a dostanete se tak k nim téměř kdekoli v Evropě.

Opel OnStar – Vás osobní asistent pro konektivitu a servis.

IntelliLink

Opel Meriva zvyšuje konektivitu a pohodlí ovládání díky technologii propojení chytrého telefonu IntelliLink. Přináší do vozu mnoho prvků z telefonu, přičemž zobrazuje jasně data a funkce na displeji s vysokým rozlišením o velikosti 7 palců. Jednoduchost a intuitivní ovládání jsou hlavními plusy tohoto systému.

CD 600 IntelliLink

Systém IntelliLink CD 600 je na přání a poskytuje přístup k multimediálním souborům přes velký dotykový 7-palcový displej. Díky připojení Bluetooth umožňuje streamování hudby nebo telefonování handsfree.

IntelliLink CD 600 také um přečíst příchozí SMS zprávy, odesílat předefinované zprávy nebo zavolat odesílateli. Hlavní obrazovku systému si můžete přizpůsobit pro snadnější přístup k oblíbeným položkám. Velký displej také umožňuje přenos obrazu z Parkovací kamery.

IntelliLink Navi 950

Precizní a jednoduchá navigace – to jsou hlavní devizy tohoto systému, který umí je možné ovládat také hlasovými pokyny.

Mapové podklady jsou uloženy v interní paměti zařízení.

Internetové rádio

Systém IntelliLink v Merivě vám umožní přístup hlavním internetovým rádiím. Díky aplikaci Aupeo, která je standardní výbavou systému, si můžete sestavit svůj vlastní hudební program z více než 900 000 titulů*.

IntelliLink Navi 950

Precizní a jednoduchá navigace – to jsou hlavní devizy tohoto systému, který umí je možné ovládat také hlasovými pokyny.

Mapové podklady jsou uloženy v interní paměti zařízení.

*Funkčnost závisí na typu mobilního telefonu.

Aux-in a USB

Tyto dva porty umožňují připojení různých přenosných zařízení*. Snadno tak připojíte tablety, MP3 přehrávače a další přenosná zařízení. Telefonujte, přehrávejte si hudbu, prohlížejte fotografie a také svoje zařízení nabíjejte.

* Různé systémy fungují s různými zařízeními. Kompatibilitu vašeho zařízení si prosím zkontrolujte na www.countryspecific.url nebo se poraďte se svým prodejcem vozů Opel.

Více možností infozábavy a navigace

Základním infozábavním systémem vozu Opel Meriva je autorádio CD 400. Nabízí skvělý zvuk, CD přehrávač, RDS/EON a 3×6 předvoleb. Varianta CD 400 Plus je navíc vybavena technologií Bluetooth®a připojením USB, dynamickým zvukovým procesorem a grafickým ekvalizérem. DAB je na přání.

FlexDock®

Připevnění vašeho mobilního telefonu nikdy nebylo jednodušší. FlexDock® přidrží váš chytrý telefon v dosahu řidiče i spolujezdce. Automaticky dobíjí telefon a usnadňuje propojení systému a telefonu.

opel-meriva_2

Rozměry

Vnější rozměry MPV
Rozvor 2644
Celková délka 4300
Výška bez nákladu (mm) 1615
Šířka se sklopenými / nesklopenými zrcátky (mm) 1994 / 1812
Poloměr otáčky (ode zdi ke zdi / od obrubníku k obrubníku) (m) 11,48 / 11,06
Vnější rozměry
Vnitřní rozměry MPV
Zavazadlový prostor – / objem (metoda měření ECIE) (I) 400-1500
Hmotnost & zatížení MPV
Hmotnost vozidla 1286-1428
Kapacita palivové nádrže 54
Nejvyšší hmotnost bržděného (12% sklon) / nebržděného přívěsu (kg) 700-1300 / 670-730
Nejvyšší povolená hmotnost (kg) 1890-2025

Zdroj: www.opel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *