Nová Škoda Octavia nasadila laťku pořádně vysoko

Ačkoli ještě začátkem tohoto roku bylo trendem ustupování od užívání osobních automobilů, jež nahradila veřejná hromadná doprava, kvůli rozšíření pandemie nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, se mnoho lidí ke svým miláčkům na čtyřech kolech raději vrátilo, aby se tak zásadně omezil kontakt s okolím. Proč si tedy pravidelné cesty do zaměstnání nebo za přáteli nezpříjemnit koupí nového vozu, který nadmíru uspokojí vaše potřeby. Mladoboleslavská Škoda představuje novou generaci vozu Octavia, která se naprosto vymyká všem zaběhnutým standardům.

Nová Octavia potěší náruživé řidiče i milovníky praktičnosti

Při prvním pohledu na nejnovější vozidlo z mladoboleslavské Škodovky je každému jasné, že tohle dílo se konstruktérům opravdu vydařilo. Nová Škoda Octavia 2020 se zařadila do moderního proudu vozů třetí generace a svou dynamičností připomíná spíše Superb, než-li své oblíbené předchůdce.

Na zádi se samozřejmě objevuje elegantní nápis „Škoda“, který nahradil dřívější ikonické logo. Boční strany jsou tvořeny jemnými liniemi, auto jako takové má poměrně agresivní vzezření.

Ze základní výbavy potěší zejména:

  • zavazadlový prostor 640 litrů
  • dvouramenný volant s hlasovým ovládáním
  • ergonomická sedadla šetrná k zádům
  • head-up display
  • pulzní ovladač automatu, který nahradil řadicí páku
  • pětihvězdičková ochrana tvořená asistentem vyhýbání, asistentem odbočování a dalšími skvělými prvky

Kolik si v případě zájmu musíte připravit

Všechny výše zmíněné informace jsou samozřejmě krásné, většinu motoristů ale určitě zajímá, na kolik je taková inovativní mašinka vlastně vyjde. Ceník nové Škody Octavia se odvíjí od motorizace a stupně výbavy. Pokud byste ovšem stáli o základní motor 1.5 TSI o výkonu 110 kW a manuální šestistupňovou převodkou, museli byste si připravit 596 900 Kč, což je v porovnání s podobnými modely jiných značek velmi přijatelná částka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *