Když společnost Nissan poprvé představila model Qashqai v roce 2006, bylo to představení zcela nového typu vozidla. Nyní je originální crossover zpět se zcela novým designem, pokročilou technologií, moderními prvky pro připojení a dynamickými jízdními vlastnostmi a ovladatelností, které řidiči poskytují úplnou kontrolu. Qashqai – špičkový městský crossover.

Design

SVĚTLO NA CESTU

Světla pro denní svícení LED dělají vizuálně dokonalý dojem a světlomety LED, u modelu Tekna standardní, poskytují bělejší a ostřejší světlo než tradiční žárovkové světlomety a přitom spotřebovávají méně energie.

SPRÁVNĚ PŘIPRAVEN PRO DANOU PŘÍLEŽITOST

Tato sportovní 19″ slitinová kola s dělenými rameny vypadají i v klidu, jako by se pohybovala. V klidu je často ale rozhodně nenecháte.

POZORNOST K DETAILŮM

Pomocné ukazatele směru jsou integrované do vnějších zpětných zrcátek a činí crossover Nissan Qashqai viditelnějším pro ostatní řidiče.

ATLETICKÝ VZHLED

Širší, delší a nižší – to je zcela nový crossover Nissan Qashqai, který nabízí dramatický a atletický vzhled. V každém detailu to uvidíte – od výrazné mřížky chladiče ve tvaru V a kapoty připomínající „drapák“, až po důvěryhodný, sportovní profil.

SPOILER, KTERÝ NENÍ JENOM PRO OZDOBU

Odvážně tvarované linie a vzhůru protažená zadní část bočních oken jsou doplněny sportovním spoilerem v barvě karoserie. Obojí je důmyslně navržené a dobré pro aerodynamiku vozu Qashqai.

PODÍVEJTE SE NA HVĚZDY

Skleněná střecha ve třech čtvrtinách své délky zaručuje vzdušný interiér a umožňuje, aby každý cestující viděl na oblohu a hvězdy.

Interiér

Díky výběru úrovní výbavy, včetně kůže Graphite nebo světle šedé barvy sedadel Alcantara a čalouněných kolenních polštářů, nedělá svěže navržený a prostorný interiér žádný kompromis, pokud jde o pohodlí. Inovativní 7″ barevná dotyková obrazovka vám poskytuje všechny informace, které potřebujete. Ergonomický design a vysoce kvalitní materiály dotvářejí vozidlo, které je radost řídit a které je vyrobeno tak, aby něco vydrželo.

SEDADLA, KTERÁ BOJUJÍ S ÚNAVOU

Sedadla Zero Gravity poskytnou dokonalou oporu vaší pánvi a trupu a čalounění se bude pružně prohýbat a vytvaruje se podle vašich unikátních tlakových bodů. Výsledné pohodlí vám pomůže snížit únavu a to i na dlouhých cestách.

STYLOVÉ OSVĚTLENÍ

Projasněte svůj den nebo noc prostorovým osvětlením okolo středové konzoly – to je samozřejmý dotek luxusu.

Dlouhý seznam příslušenství vám umožňuje uzpůsobit si exteriér vašeho crossoveru Qashqai tak, aby co nejvíce odpovídal vašemu charakteru a stylu, nebo abyste mohli ochránit a zorganizovat si interiér podle vašeho aktivního životního stylu.

Technologie a bezpečnost

Technologie Nissan Safety Shield nabízí komplexní přístup k bezpečnosti, kterou se řídí vývojové a konstrukční oddělení při návrhu každého vozidla, které vyrábíme.

Pokročilá technologie systému NissanConnect vozu Qashqai vám umožňuje používat audio systém, navigaci a komunikaci prostřednictvím 7″ barevné dotykové obrazovky. Prostřednictvím technologie můžete dokonce telefonovat se svým chytrým telefonem, takže kromě jiného můžete bezdrátově přenášet svou oblíbenou hudbu, informovat se o posledních novinkách ze sociálních sítí anebo dokonce hledat online.

NA DOSAH JEDINÉ APLIKACE

Systém NissanConnect představuje inteligentní technologii, která vám umožňuje mít váš svět na dosah. Díky aplikacím systému NissanConnect se z vozu Qashqai stává nejlepší přítel vašeho chytrého telefonu. Hudba, informace a aplikace, které vám umožňují být ve spojení, harmonicky spolupracují s dotykovou obrazovkou.

PARKOVÁNÍ

Inteligentní parkovací asistent vozu Nissan povede vaše vozidlo při parkování ve stísněných prostorách, rychle, snadno a bezpečně. Několik kamer a snímačů zajišťuje, abyste náhodně nenarazili do žádné překážky. Přední a zadní parkovací senzory vám pomohou pokaždé dokonale zaparkovat, ať jedete vpřed nebo couváte.

CO NEJBLÍŽE

Systém sledování okolí vám usnadní parkování i v těch nejmenších dostupných prostorách. Čtyři kamery vám na rozdělené obrazovce monitoru pomohou s jistotou sledovat, co se děje venku.

NOVÉ VOZIDLO S AUTOMATICKÝM PARKOVÁNÍM

Vyjeďte, odměřte si dostupný prostor, a pokud vám dostupný parkovací asistent potvrdí, že vše je „OK“, postavte vůz Qashqai do rámečku, pak aktivujte automatické manévrování a nechte jej dokonale zaparkovat. Systém se postará o řízení za vás a dokonce dokáže couvat do parkovacích stání.

POHODLÍ

Crossover Nissan Qashqai je vybaven mnoha funkcemi, které vaše každodenní úkoly usnadní a vnesou do nich více radosti.

NASTUPTE A STISKNĚTE

Díky inteligentnímu klíči Nissan ve své kapse můžete vůz Qashqai odemknout pouhým stisknutím tlačítka. Pak stačí stisknout tlačítko spouštěče a jste připraveni vyrazit.

ODMRAŽENÉ A ČISTÉ

Není nutné škrábat led z vyhřívaného čelního skla ThermaClear ani za těch nejstudenějších dní. Systém odmrazuje velmi rychle, takže více ohřátého vzduchu můžete směřovat na sebe a být tak v pohodlí.

ZAHŘEJTE SE, OCHLAĎTE SE

Dvouzónová klimatizace vozu Nissan Qashqai umožňuje cestujícím na předním sedadle si nastavit své vlastní mikroklima. Systém se automaticky nastavuje tak, aby udržovalo takovou teplotu, kterou máte rádi.

Výkon

K výběru mezi zážehovými motory je buď nový, lehký motor DIG-T 115, nebo výkonný motor DIG-T 163 s krouticím momentem 240 Nm. Oba motory nabízejí moderní způsob přeplňování a systém Start/Stop, čímž dosahují impozantního výkonu a pozoruhodné spotřeby paliva.

RUCE NA VÝKONU

Uhlazená šestistupňová manuální převodovka znamená, že budete mít vždy zařazen správný převodový stupeň pro potřebný výkon a spotřebu paliva.

BEZ PŘEVODU, NE BEZ HLAVY

S motory dCi 130 a DIG-T 115 je k dispozici nově zkonstruovaná převodovka Xtronic s plynulou změnou převodového poměru (CVT), která umožňuje vozu vždy jezdit s nejlepšími parametry pro optimální akceleraci a spotřebu paliva. Výkon je tak plynulý, že se budete cítit jako při jízdě na vodní vlně.

MOTORY

Kombinovaná spotřeba paliva (l/100km) Kombinované emise CO2 (g/km) Max. výkon motoru (kW (k)/ ot. min-1) Palivo
1.2 DIG-T 115 Manual 5,6 129 – 133 85 (115) / 4500 Benzín
1.2 DIG-T 115 CVT 5,6 129 – 133 85 (115) / 5200 Benzín
1.6 DIG-T 160 Manual 5,8 134 – 138 120 (163) / 5600 Benzín
1.5 dCi 110 Manual 3,8 99 – 103 81 (110) / 4000 Diesel
1.6 130 dCI Manual 4,4 116 – 120 96 (130) / 4000 Diesel
1.6 dCi 130 CVT 4,7 122 – 128 96 (130) / 4000 Diesel
1.6 dCi 130 Manual 4WD 4,9 129 – 133 96 (130) / 4000 Diesel

Technologie řízení podvozku se plynule nastavuje tak, aby zajistila rychlé reakce na zásahy do řízení a poskytla vám tak zvýšenou jistotu a ovladatelnost při každém otočení volantem.

VÝKON, VŽDY K DISPOZICI

Kamkoliv pojedete, verze crossoveru Qashqai s pohonem všech kol zaručí, že na cestách budete mít jistotu zaručenou systémem inteligentního řízení všech režimů 4×4-i. Mrknutím oka systém přivede výkon na ta kola, která jej potřebují nejvíce a pomůže tak maximalizovat přenos tažné síly a zajistit rychlou a agilní reakci pohonu.

HLADKÝ CHOD

Stojí vám v cestě neočekávané nerovnosti? Systém aktivní regulace jízdy jemně přibrzdí a nastaví krouticí moment motoru tak, aby pomohl jízdu zpříjemnit.

PŘED ZATÁČKOU

Systém aktivního sledování dráhy vozu zaručuje jistotu při zatáčení nastavením brzdného účinku kol, aby pomohl vozidlu bezpečně setrvat v zamýšlené dráze.

POMALU, ALE STÁLE

U vozidel vybavených převodovkou Xtronic použije systém aktivní motorové brzdy při sešlápnutí brzd převodovku s plynulou změnou převodového poměru a její pomocí přibrzdí vozidlo motorem.

nissan-qashqai_2

N-TEC A N-TEC+

Pusťte se do zatáček ve zcela novém voze Nissan Qashqai n-tec a n-tec+. Jedná se o ten nejlepší městský crossover, který je vybavený novými designovými prvky – 18” diamantem obráběná slitinová kola, saténově stříbrné střešní lyžiny a celá řada nových technologií.

TO NEJLEPŠÍ Z NAVIGACE A ZÁBAVY PRO KAŽDOU CESTU

NissanConnect* nabízí širokou škálu technologií a zábavy a přináší vám proto například navigaci s dynamickým přesměrováním trasy, systém navádění v jízdních pruzích a místa zájmu Google. Bluetooth, digitální rádio DAB a aktualizace ze sociálních médií jsou jenom některé z mnoha vlastností, které nabízí systém NissanConnect*. Vše se zobrazuje na 7” dotykové obrazovce a díky tomu je každá vaše cesta městem nejenom pouhým řízením, ale jízdou v pravém slova smyslu.

DNY OBTÍŽNÉHO PARKOVÁNÍ JSOU U KONCE

Díky monitoru pro kruhový rozhled, který je dostupný ve zcela novém voze Nissan Qashqai, můžete mít dokonalý přehled o svém okolí v rozsahu 360°. Kamery na přídi, zádi a na bocích vozidla vytvářejí kruhový pohled a umožňují přesné parkování. Nebo můžete přepnout na zadní či boční kamery, které vám pomohou zaparkovat na těch nejmenších místech. I díky tomu je zcela nový vůz Nissan Qashqai tím nejlepším městským crossoverem.

TECHNOLOGIE, KTERÁ SE O VÁS NA SILNICI STARÁ

S 8 snímači umístěnými po obvodu karosérie je okolí zcela nového vozu Nissan Qashqai neustále sledováno, abyste měli vždy klidnou mysl. Každý snímač je zkonstruován tak, aby vám poskytl zvukové a vizuální výstrahy v okamžiku, když například opustíte svůj jízdní pruh, nebo se dostanete příliš blízko k vozidlu jedoucímu vpředu.

HLEDÁNÍ KLÍČŮ JE VĚCÍ MINULOSTI

Inteligentní klíč Nissan je navržen pro maximální pohodlí a proto je otvírání dveří a spouštění motoru vašeho vozu Qashqai zcela bezproblémové. Není nutné klíč i-Key vytahovat z tašky nebo kapsy, stačí jej mít u sebe. Jednoduše stiskněte tlačítko na klice dveří a odemkněte svůj zcela nový vůz Nissan Qashqai.

Zdroj: www.nissan.cz

SHARE