Mazda 6

Luxusní Mazda6 Sedan a Wagon s pokročilými technologiemi a mimořádně nízkou spotřebou paliva

Sedan

Stylově působivý vůz Mazda6 Sedan ztělesňuje vzrušující výkon, extrémní úsporu paliva a pokročilé bezpečnostní funkce pro mimořádný zážitek z jízdy.

Filozofie designu KODO – duše v pohybu se promítla do robustně výrazného vzhledu a nové prémiové barvy v metalíze, naše pokročilá oceňovaná TECHNOLOGIE SKYACTIV navíc přináší mimořádně dynamickou jízdu a řízení. Vývoj pokročilých bezpečnostních funkcí i-ACTIVSENSE zajišťuje vysokou spolehlivost každé jízdy. Luxusní interiér a nejnovější MZD Connect, náš systém mobilní konektivity, vám za všech okolností zajistí pohodlí a spojení s prací a rodinou.

Vývoj i-ACTIVESENSE
Oceňovaný design KODO – duše v pohybu
Nová DYNAMIKA VOZU SKYACTIV – G-Vectoring Control
Prémiové metalické barvy: červená Soul Red a šedá Machine
Maximální rychlost: 223 km/h*
Akcelerace: 100 km/h za 7,8 vteřin*
Spotřeba paliva: 3,9–6,3 l/100 km**
Emise CO2: 104–148 g/km**

* Údaje jsou založeny na 2,5G, 192 k s i-ELOPP, 6AT, 2WD.

** Minimální a maximální hodnoty pro celou řadu.

DESIGN

Mimořádný vzhled vozu Mazda6 Sedan vznikl díky našemu oceňovanému designu KODO – duše v pohybu, který je inspirován štíhlými, plynulými liniemi a svalnatými těly šelem v pohybu. Tento automobil má výraznou osobnost a vyznačuje se fantastickým vzhledem i výkonem.

 • Prémiové metalické barvy: červená Soul Red a šedá Machine
 • Nová konstrukce volantu
 • Osobité adaptivní LED světlomety a zadní světla
 • 19palcová hliníková kola
 • Zatmavená zadní a zadní boční okna
 • Automatická zpětná zrcátka

VÝKON

TECHNOLOGIE SKYACTIV modelu Mazda6 Sedan zahrnuje pohotovou dynamiku řízení, spotřebu paliva bez kompromisů a výkonné bezpečnostní prvky. Optimalizovali jsme motor a převodovku, vyvinuli jsme lehčí silnější podvozek a vytvořili tak výkonný bezpečný vůz, který je radost řídit.

 • KAROSERIE SKYACTIV – lehká, pevná, robustní
 • Zážehový motor SKYACTIV-G 2,5 a vznětový motor SKYACTIV-D 2,2
 • Nová DYNAMIKA VOZU SKYACTIV pro mimořádnou ovladatelnost a silnější pocit Jinba-Ittai
 • Přepínání volby řízení (pouze modely AT)

POPULÁRNĚ VZDĚLÁVACÍ VIDEO

Užívejte si snadno přístupnou oblíbenou hudbu, online rádio, sociální média a textové zprávy* s naším systémem intuitivní konektivity a zábavy MZD Connect.
Nabízí mimo jiné tyto funkce:

 • Rádio DAB, AM/FM, jedno CD/MP3
 • Připojení přes Bluetooth®
 • Multimediální systém Mazda: 7″ barevný dotykový displej
 • Systém Surround-sound s 11 reproduktory – Bose® Centerpoint®
 • Konektor pro přídavný vstup (AUX) a dva vstupy USB
 • Multimediální ovladač (HMI) a kruhový ovladač hlasitosti

*prostřednictvím kompatibilních mobilních zařízení

Technologie a bezpečnost

DYNAMIKA VOZU SKYACTIV

Nová technologie DYNAMIKY VOZU SKYACTIV společnosti Mazda představuje ohromný krok směrem k naší filozofii, jejímž těžištěm je člověk. Přináší integrované ovládání motoru, převodovky, podvozku a karoserie  a tím vším podporuje pocit, který Japonci označují jako Jinba-Ittai – tedy pocitu propojení vozu s řidičem, jímž se vozy Mazda vyznačují.

G-Vectoring Control

G-Vectoring Control je první technologie z řady SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS společnosti Mazda a první technologie na světě, která jednotně přizpůsobuje točivý moment podle impulzu řidiče a optimalizuje svislé zatížení jednotlivých kol pro plynulé a efektivní reakce vozu. Mimořádný pocit kontaktu s vozovkou zajišťuje řidiči jistotu a klid. Zdokonalili jsme také citlivost řízení díky plynulejšímu zrychlení pro spolujezdce, kteří se tak při jízdě méně naklání.

Motory a převodovky SKYACTIV

Mazda6 Sedan nabízí převodovky zajišťující ekonomickou jízdu s plynulým řazením a mimořádným jízdním výkonem. 2,2litrový motor SKYACTIV-D je vznětový motor s nejnižším kompresním poměrem na světě a hbitým zrychlením. SKYACTIV-G je velmi účinný zážehový motor s přímým vstřikováním, který má nejvyšší kompresní poměr na světě v hodnotě 14,0: -1.

Rozpoznávání dopravních značek

Model Mazda6 Sedan je nyní vybaven funkcí rozpoznávání dopravních značek. Na aktivním displeji řízení a na displeji navigace se zobrazují ikony omezení rychlosti, zákazů vjezdu a konce platnosti značení.Systém vás také upozorní na případné překročení předepsané rychlosti.

mazda-6_2

Wagon

Vývoj i-ACTIVESENSE
Zdokonalený komfort a konstrukce volantu
Nová DYNAMIKA VOZU SKYACTIV –
G-Vectoring Control
Prémiové barvy: červená Soul Red a šedá Machine
Maximální rychlost: 221 km/h*
Akcelerace: 100 km/h za 7,9 vteřin*
Spotřeba paliva: 4,2–6,4 l/100 km**
Emise CO2: 110–150 g/km**

 

* Údaje jsou založeny na 2,5G, 192 k s i-ELOPP, 6AT, 2WD.

** Minimální a maximální hodnoty pro celou řadu.

Atletický, dynamický exteriér a interiér zaměřený na člověka

 

Designové téma KODO – duše v pohybu představuje pohyb v nejryzejší podobě, snoubí se v něm mimořádné mistrovské zpracování se štíhlým sportovním charakterem a vdechuje tak modelu Mazda6 Wagon duši. Náš oceňovaný design KODO je inspirován plynulým pohybem a agilní silou šelem, jako je gepard. Silný výraz vozu, který připomíná kočkovitou šelmu připravenou vyrazit kupředu, ztělesňuje vitalitu a energičnost a vyvolává u každého, kdo jej spatří, silnou emocionální reakci.

Mazda6 Wagon má působivě prostorný interiér zaměřený na řidiče, novou konstrukci volantu, zadní panel orientovaný na řidiče a dekorativní panel palubní desky – u každého detailu tohoto modelu je pečlivě zváženo maximální pohodlí a bezpečnost a vy si tak můžete plně užívat potěšení z jízdy, která vás čeká.

mazda-6-wagon

Interiér zaměřený na člověka

Luxusní interiér modelu Mazda6 Wagon je zaměřen na člověka a představuje rozšíření filozofie designu společnosti Mazda, v rámci které je každý detail vyveden v prvotřídních materiálech a jehož záměrem je maximální komfort a ještě lepší zážitek z jízdy. Prostorná kabina byznys třídy s koženými sedadly, geniálně navrženým systém sedadel Karakuri, stereo systémem Bose®, elektrickou parkovací brzdou a vyhřívanými zadními sedadly zajišťuje komfort a zážitek z jízdy na jakoukoli vzdálenost.

Dynamické řízení, potěšení z jízdy a vyšší bezpečnost

Dynamika řízení vozu Mazda6 Wagon je naprosto pohotová a zajišťuje maximální zážitek z jízdy. Tento wagon se svižně ovládá a má nízkou spotřebu paliva díky naší pokročilé TECHNOLOGII SKYACTIV. Nová technologie SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS společnosti Mazda, která zajišťuje integrované ovládání motoru, převodovky, podvozku a karoserie a podporuje tak pocit, který Japonci označují jako Jinba-Ittai – tedy pocit propojení vozu s řidičem. Zdokonalení funkcí spojených s hlukem, vibracemi a tvrdostí přispívají k dokonalému pohodlí v kabině. Ať už tedy řídíte po městě, nebo na venkovských silnicích, tento vůz vám vždy zajistí zážitek z jízdy. Chcete-li výraznější odezvu vozu, můžete si díky funkci volby řízení vybrat ze dvou režimů řízení.

Model Mazda6 Wagon je také vybaven celou řadou průkopnických bezpečnostních technologií
i-ACTIVSENSE.

 • Asistent pro udržení v jízdním pruhu vám dá vědět, když se chystáte opustit pruh
 • Upozornění na únavu a nepozornost řidiče sleduje vaši jízdu a upozorní vás, abyste si udělali pauzu
 • Systém radarové kontroly jízdy udržuje váš odstup od vozidel před vámi
 • Protikolizní systém SCBS předchází kolizi a nyní je vybaven i funkcí rozpoznávání chodců

Mazda6 Wagon má navíc funkce rozpoznávání dopravního značení, asistent pro rozjezd do kopce, zadní kameru, sledování slepých úhlů s upozorněním na pohyb za vozem, systém SCBS pro prevenci čelního nárazu a další.

Motory a převodovky SKYACTIV

Mazda6 Wagon se nabízí převodovky zajišťující ekonomickou jízdu s plynulým řazením a mimořádným jízdním výkonem. 2,2litrový motor SKYACTIV-D je vznětový motor s nejnižším kompresním poměrem na světě a hbitým zrychlením. SKYACTIV-G je velmi účinný zážehový motor s přímým vstřikováním, který má nejvyšší kompresní poměr na světě v hodnotě 14,0: -1.

Zdroj: www.mazda.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *